Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-09-2010, 13:24   #1
duszek70
ford::average
 
Avatar duszek70
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Model: MK3
Silnik: 2.0 TDCI Ghia
Rocznik: 2004
Postów: 78
Domyślnie podrzewane fotele, reflektory xsenonowe

Witam!

Zacznę może od tego, że użyłem funkcji szukaj, dzięki czemu już co nie co wiem, ale nie wszystko, więc proszę o nie odsyłanie mnie do tej opcji.

Mam już swojego wymarzonego Forda Mondeo 2.0 TDCI. Ma dość dobre wyposażenie bo to wersja Ghia. Jednak nie wszystko złoto co się świeci. Chciałem mieć w swoim aucie reflektory xsenonowe bo naczytałem się i naoglądałem jakie to jest o niebo lepsze światło. U mnie wręcz przeciwnie. Wiem, że muszę prawdopodobnie zregenerować odbłyśniki i wyczyścić klosze. Wiadomości zaczerpnąłem z naszego forum. Poza tym to jedna światełko świeci na jaśniej coś wpada w niebieski, a drugie tak normalnie.
Pytanie mam do klubowiczów z rejonu woj. opolskiego, gdzie można w tym rejonie dokonać takiej regeneracji reflektorów. Szukałem u googla, ale nic nie znalazłem. Może mieliście podobny problem i wiecie gdzie to u nas robią.

Drugi problem to podgrzewane fotele. Wyczytałem dużo, ale proszę tylko o doprecyzowanie gdzie mam szukać przekaźnika do podgrzewania foteli. "Znawcy" tłumaczyli mi, że jeśli włączniki podgrzewania się włączają i palą się diody, które wskazują moc grzania foteli to znaczy, że przyczyna jest w przepalonych matach. czy jednak możliwe jest żeby w obydwu fotelach naraz. Sprawdzałem bezpiecznik, gdzie na podglądzie, który to jest był symbol fotela, ale jest on dobry. Natomiast nie wiem, gdzie szukać przekaźnika. Bezpieczniki mam na schowkiem pod włącznikiem świateł. Dodam, że niektóre miejsca bezpieczników są puste, a na tej naklejce ze schowka, gdzie są rozpisane bezpieczniki są wykazane takie miejsca z napisem reserwed. Są jednak miejsca, gdzie jest jakiś symbol bezpiecznika, a jego tam nie ma. Działa jednak wszystko.
Proszę o wskazanie mi tego przekaźnika, gdzie on jest, może to jednak jego wina.
Pozdrawiam!

duszek70 jest offline  
Stary 22-09-2010, 13:41   #2
Marek13
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 benzyna Ecoboost, 204 km
Rocznik: 2010
Postów: 17
Domyślnie Odp: podrzewane fotele, reflektory xsenonowe

Xenony - palniki mają także swoją żywotność. Jeżeli samochód ma już kilka lat to jest to możliwe. U znajomego wymieniłem palniki i była rewelacja.

Maty - u mnie się paliły diody, a dwie maty były przepalone.
Marek13 jest offline  
Stary 22-09-2010, 13:42   #3
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: podrzewane fotele, reflektory xsenonowe

odnośnie xenonow to poszukaj na allegro, barwa xenonu zależy do tego jaki sobie kolor wybierzesz, może być ciepły biały, zimny, niebieski, a nawet fioletowy, oczywiście im bliżej białego tym lepiej rozświetla ale tym gorszy efekt xenonu. Z czasem każdy palnik przechodzi w żółć
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 22-09-2010, 17:21   #4
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: podrzewane fotele, reflektory xsenonowe

Jeden temat - jedno zagadnienie.
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Zamknięty Temat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.