Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-07-2014, 18:03   #31
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał eMWuGSM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolejna sprawa, nowy MK8 ma klimę na czynnik RYFxxxx, a nie R134a jak Sprinter. Tak dla Waszej informacji np. Re-Wo w Lubinie nie nabija RYF'a i u nas transit custom musiał być wieziony do Wrocławia. Naprawa gwarancyjna, uciekał czynnik. Juz pomijam, że koszt nowego czynnika Honeywella i DuPonta jest wręcz kuriozalnie wysoki.
Custom ma R134a

feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 08:15   #32
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam kolegów. To niestety ja skusiłem na Ducato po Transicie i teraz minęło już 2,5 roku użytkowania, skończyła się gwarancja mechaniczna. Lakier i blacharka w Ducato to żenada. Teraz wszedł do salonów nowy model (nowy przód,nowe tylne lampy i trochę inne wnętrze) ale technologia pozostaje ta sama. Lakier z progów odpada już po roku/półtora, pod szyną drzwi suwanych było duże ognisko korozji, lakier od byle dotknięcia się nie rysuje tylko powstaje malutki ubytek. Naprawa wykonana teraz na gwarancji (bo na lakier jest 3 lata a na perforację 8 lat). Generalnie tandetnie wykończone jest chyba wszystko. Robiona już skrzynia biegów i sprzęgło (na gwarancji przy przebiegach bagatela 34000 i 38500 km) o ciągłym wyrabianiu się rolek w drzwiach suwanych nie wspominam. Chociaż pracownik serwisu szczery, bo powiedział, że tak teraz Fiat robi samochody zwłaszcza dostawcze (co miało oznaczać, że to badziew, a o dostawczych Fiatach brak słów). Jak masz gwarancję wykupioną to może pojeździsz bezstresowo (ja takiej nie mam bo nikt mi nie zaoferował, a dowiedziałem się jak już było po kwiatach). Na czas lakierowania miałem wspomniane przez Was 3.0 180KM i silnik naprawdę super. Tylko ten silnik...Pali tyle co 2.3 a daje fajne osiągi a na pusto ruszać tylko z 2 biegu. Więc moim zdaniem warto by kupić nowego Forda 155 km lub słabszego jak zmienna jest tylko mapa i zrobić mu chipa. Fiat jest tańszy w zakupie, ale jak dołożysz to co Ford ma w standardzie wychodzi to samo. Bo nie mam podgrzewanej przedniej szyby i ESP a po dołożeniu tego cena wyszła nawet lekko wyższa, tyle że taka oferta na Forda pokazała się po 2 tygodniach jak odebrałem Fiata z salonu. Mój 10 letni transit wyglądał lepiej niż ten Fiat gdy będzie miał 5 lat a czy dożyje do 10 lat to na pewno nie będzie w takim stanie w jakim sprzedawałem Forda, bo progi nigdy nie były ruszane i nic im nie dolegało. Ford poprawił jakość wykonywania Transita, zresztą w 2012 w newralgicznych punktach zaczął wstawiać blachę ocynk więc tak powinno być też z nowym. Blacharsko, jakością wykonania, wyposażeniem i chyba mechanicznie Ford rozkłada trojaczki.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 11:48   #33
krakow_kult
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.0TDDi 63KW (85T280)
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ehhh... każdy ma wady.... Trudno będzie wybrać. Z jakim silnikiem to ducato kolegi jest i w jakiej konfiguracji (długość/wysokość)?
krakow_kult jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 13:16   #34
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ja mam z silnikiem 2.3 130 MJII L2H2. Ja pierwszy i ostatni raz kupiłem Fiata. Znajomy ma Peugeota ale z silnikiem 3.0 (też kupił nówkę ale L3H3) mniej więcej z tego samego okresu i nie narzeka, nic mu się na progach nie dzieje (nie wiem czy kolor ma znaczenie ale ja mam białego Ducato a on ma niebieskiego Boxera). Wujek ma dwa Peugeoty (kupione 2 letnie używki) i śmigają i też się nic nie dzieje, tylko, że u niego ta ma po prostu jechać, a jak się coś wgniecie czy coś z lakierem zadrapie to ma w to wbite.
Znajomy ma 4 lata Transita i nic się nie dzieje. Po 200000 zmienił tylko dwumas. Ja teraz popatrzyłbym na Mastera/Transita/Sprintera. Nic więcej bym nie brał pod uwagę.
Dodatkowo u mnie było już coś robione ze wspomaganiem bo czasem buczało, uszczelka w drzwiach suwanych była wymieniana, więc przez te drobiazgi które są identyczne w trojaczkach ja już żadnego z nich nie kupię.
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2014, 21:24   #35
feniu
ford::advanced
 
Avatar feniu
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Vignale
Silnik: 2,0
Rocznik: 2016
Postów: 411
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Mam u siebie mercedesa, vw (lt35), ducato 120 (z kontenerem), transita i iveco 35s13 i blacharsko to wszystkie wypadają podobnie, mechanicznie to jednak lt35 jest "nie do zdarcia" i poza Iveco (masakra) to reszta jest na podobnym poziomie awarii.
feniu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 07:50   #36
krakow_kult
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.0TDDi 63KW (85T280)
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

To ducato do mnie przemawia 3L silnikiem. Ford.... poświęcił bym te 30KM ale znów nowy model może nie być taki udany jak stare fordy (mój ma już 302 tyś przebiegu z 2005) i ma się dobre - tzn korozja wychodzi - ale z kolei jest to TDDi czyli prosty udany silnik). Do tego R1234yf w nowym transicie nie przemawia do mnie. Póki się będzie dało - nie chcę tego niebezpiecznego gazu klimy.

Sprinter - te to dopiero rdzewieją na potęgę. Każdy sprinter na ulicy ma skorodowane tyle drzwi (żeby tylko). Gdzie w transicie nie ma czegoś takiego.

A VW co ma podobnego gabarytowo do transita - Crafter?
krakow_kult jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 07:44   #37
sgarbacki
ford::beginner
 
Avatar sgarbacki
 
Zarejestrowany: 19-06-2007
Skąd: Katowice
Model: Ranger RAPTOR
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 16
Thumbs up Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Obecnie posiadam co prawda castoma z 2013 155km, i przy pełnym obciążeniu 9os. + bagaże dawał sobie b.dobrze rade, na odcinku 2tys. spalił 9,3l śr.prędkość 118,max 165 i nic wiecej nawet z górki, jakby go cos trzymało. Ogólnie jestem b.zadowolony.
sgarbacki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 08:15   #38
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał sgarbacki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
śr.prędkość 118,max 165 i nic wiecej nawet z górki, jakby go cos trzymało.
To dziwne... Próbowałeś pociągnąć na 5-tym biegu? Bo w Customie 6-ty bieg to w zasadzie prawie jest nadbieg - do ekonomicznej jazdy. Ale osiągi już wtedy... do widzenia. Natomiast na piątce powinien pójść.
Mój stareńki 2,0 tdci, który ma teraz ok. 140 KM, jest o wiele szybszy. Na obecnych szerokich oponach (215/60R16) pójdzie do 175 - 180, na standardowych (195/65R16 - zimówki) jest szybszy. Ale nie z pełnym obciążeniem, a z 9-cioma osobami nawet bym nie próbował - z wielu względów...
Znajomy ma też Customa i mówi, że przy 3.000 obrotach jedzie ok. 150 km/godz. Ja przy tych obrotach jadę... 130 km/godz. Ale on jak depnie, to prawie zero reakcji - musi redukować, u mnie auto jeszcze odjeżdża. Znajomy mówi, że tempomat na nawet niewielkim wzgórzu nie jest w stanie utrzymać prędkości.

Na twoim miejscu z samej ciekawości skoczyłbym ewentualnie na hamownię. To 150 zł...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 19-07-2014 o 08:33
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 10:10   #39
G0 Mułek
ford::advanced
 
Avatar G0 Mułek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 14-01-2011
Skąd: Przyjaźń k. Gdańska
Model: Ranger Wildtrak
Silnik: 2.0 Bi-Turbo 213KM
Rocznik: 2021
Postów: 176
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Zanim kupisz Fiata obejrzyj jego jakość wykończenia każdego elementu i się nim przejedź. To samo zrób z Fordem bo my opisujemy nasze osobiste doświadczenia lub objekcje a Twoje mogą być inne. Wątpię aby w nowym transicie odpadł lakier albo ciekła woda przez uszczelkę drzwi suwanych. A we Fiacie to mur beton...
G0 Mułek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2014, 19:01   #40
krakow_kult
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.0TDDi 63KW (85T280)
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Ostatnio podjechało z dostawą do mnie Ducato 2.0 100KM. 5 letni. Brak rdzy i innych problemow o których tu piszecie... 200kkm przebiegu.....
krakow_kult jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.