Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2009, 15:26   #11
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

No to masz odpowiedź co do czujnika temperatury. A termostat jak sprawdzałeś? Może jednak nie jest do końca sprawny tzn. w położeniu "zamknięty" przepuszcza ciecz? A w ogóle masz problem z uzyskaniem ciepłego powietrza z nawiewów albo ze zbyt długim oczekiwaniem na przełączenie na gaz? To pierwsza Twoja jesień-zima z tym autem? Pytam bo może wszystko jest w porządku i nie ma czym się martwić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 16:46   #12
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

termostat sprawny - sprawdzałem - ok
czujnik - ok
ciepło jest - ok
tylko długo się nagrzewa i wskazówka nie w pionie :-( czasami

ale już wszystko jasne :-)
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 19:12   #13
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
termostat sprawny - sprawdzałem - ok
no nie jest ok skoro nastąpiły zmiany. przynajmniej jeden z nich bo o ile pamiętam są dwa. :564: Ale napisz jak sprawdzałeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przemek PC gdybyś od razu napisał o co chodzi i do czego zmierzasz w jednym poście to nie było by nieporozumień. A tak zadawałeś podchwytliwe pytania jak śledczy hobbista Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2009, 21:38   #14
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Subratri, właściwa gra wstępna to podstawa sukcesu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 06:55   #15
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Termostat działa tego jestem pewny zagrzalem w garażu silnik i dolną rura od chlodnicy byla zimna.....trzeba przemku od razu do sedna sprawy aby nie smiecic na forum a grę wstepna zostawic dla innych przyjemnosci ..... Pzdr
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 09:37   #16
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Cytat:
Napisał tomi98 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Termostat działa tego jestem pewny zagrzalem w garażu silnik i dolną rura od chlodnicy byla zimna.....
Tomi, może być tak, że lekko przepuszcza albo za wcześnie się otwiera, zwiększając przepływ powietrza (wydajność chłodnicy) to staje się zauważalne... Przynajmniej ja bym z tego wyciągnął takie wnioski.
No chyba że Przemaek PC dalej gra i ma jeszcze coś w rękawie, bo w temacie obok też napisał żeby wyłączyć klimę to temperatura wróci do normy. ale nie napisał dlaczego.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 10:22   #17
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Napisałem, że włączona klima (w sensie AUTO - klimatornik, wcisnięty przycisk - manual) oznacza pracujące wentylatory chłodnicy a to po pierwsze dodatkowo wychładza ciecz a po drugie ponieważ strumień powietrza generowany przez wentylatory kierowany jest na silnik (wentylator wysysa powietrze z chłodnic, nie dmucha na nie) i jest to raczej zimne powietrze dopóki termostat jest zamknięty bo wtedy chłodnica również jest zimna to silnik dostaje dodatkowe chłodzenie z zewnątrz. Jeśli jeszcze przy manualnej klimie lub klimatroniku ustawionym na HI (czyli ciągłe grzanie) ogrzewanie ustawione jest na maks. i nadmuch również na maks to jak tu ma się silnik zagrzać? Klimatronik jest na tyle mądry, że nie puści ogrzewania dopóki temperatura cieczy chłodzącej nie osiągnie odpowiedniej temperatury, priorytetem jest nagrzanie silnika a nie wnętrza samochodu. Oczywiście klimatronik jest na tyle mądry na ile mądry jest używający go kierowca i jeśli zaraz po wejściu do samochodu ustawia go na HI albo ma włączony tryb AUTO jeśli temperatura na zewnątrz jest niższa niż 5st. to i mądrość klimatronika nic tu nie pomoże.
Podsumowując:
1. Jeśli nie ma szans na załączenie sprężarki klimatyzacji (temp. <5st.) włączamy tryb ECON (klimatronik) lub wyłączamy klimę (manual)
2. Ogrzewanie włączamy dopiero PO NAGRZANIU SILNIKA, klimatronik sam to zrobi o ile nie jest ustawiony na HI, w przypadku manualu trzeba samemu sterować pokrętłem.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 10:44   #18
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

dobra, Tomi jeśli będę miał czas to wieczorem poszukam TIS'a i spróbuję Ci znaleźć te czujniki (niestety nie wiem czy mam na tym kompie), ale jak dla mnie to wygląda na któryś z termostatów jak napisałem wyżej.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 11:14   #19
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

Niech jeszcze Tomi napisze jak korzysta z ogrzewania.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2009, 11:26   #20
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 01-08-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury silnika 2.3 - gdzie się znajduje?

pewnie ma kominek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.