Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|podlaska
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2011, 20:45   #1
lukasz211990
 
Postów: n/a
Domyślnie Telepie autem na czystej drodze a na zaśniezonej jest wszystko ok.

Witam wszystkich. Mam taki problem i nie wiem jak z nim poradzic. Telepie strasznie calym samochodem az slyszalne sa stuki w kierownicy oczywiscie kierownica tez strasznie telepie ze sie jej utrzymac nie da. Pmocy mial z was ktos moze cos takiego? prosze o porady co to moze byc....

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 10:10   #2
gacek_X
ford::beginner
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Czarna Białostocka
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 13
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

najszybciej do felg się lód po przyklejał i to wszystko o ile wcześniej było ok
gacek_X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 19:02   #3
czarusscorpio
ford::beginner
 
Avatar czarusscorpio
 
Imię: CEZARY
Zarejestrowany: 30-05-2009
Skąd: BIAŁYSTOK
Model: FORD S-MAX TITANIUM S
Silnik: 2.0 240 KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

do sprawdzenia koła czyli opony i felgi trzeba powywarzać u mnie zmiana opon i felg załatwiła sprawę
czarusscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 19:33   #4
lukasz211990
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

Lód to raczej nie bo wjezdzalem do garazu ocieplanego by odpuscoilo i bylo dalej to samo. A samo wywarzanie cos kosztuje? a co do opon to tez mysle ze moga byc tego przyczyna tylko ze do konca nie jestem pewien. A czy moze miec cos wspulnego przegub wew lub zew? jak myslicie?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 19:50   #5
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

Hmm zależy jak to stuka/telepie.
Dawno auto przegląd miało? Może podjedź na stację to chłopaki zobaczą, bo wg mnie opony i felgi to odpadają. Wygląda mi to na układ kierowniczy/jezdny.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 20:04   #6
gacek_X
ford::beginner
 
Imię: przemek
Zarejestrowany: 06-05-2007
Skąd: Czarna Białostocka
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 13
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

kiedys mialem podobny przypadek gosc przyjechal z podobnymi objawami okazalo sie ze jezdzil i pozrywal oslony przegubów jak on to zrobil kto wie, nalecialo tam piachu i efekt bym ciekawy mozliwosci wiele, jesli chcesz uzyskac pomoc musisz bardziej opisac problem
gacek_X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 20:08   #7
lukasz211990
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

kurcze nie wiem jak to dokladnie pisac poprostu od 20km/h wzwyz caly przud mi chodzi fajera trzesie ze utrzymac cieszko az slychac takie pekanie w kierownicy ten przud to az podskakuje na boki. Kurna ale na zasniezonej drodze tego wcale nieczuc jest elegancko doslownie a na czystej jest masakra. Toomek6 jak sprawdzic ten uklad jezdny?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 20:11   #8
lukasz211990
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

aha chcialbym podkreslic podkresic ze oslony przegobow czyli te gumy to mam cale bo chyba o te gumy chodzi?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 20:24   #9
toomekk6
ford::advanced
 
Avatar toomekk6
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 07-09-2010
Skąd: Białystok
Model: Mk4 FL PowerShift
Silnik: 2.0 TDCi 163(138)/192 PS & 344/408 Nm by TuneFORCE ;)
Rocznik: 11.2011 prawie 2012 :P
Postów: 400
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

Najlepiej to na stację diagnostyczną podjechać. Tam to by Ci sprawdzili całe przednie zawieszenie i było by ok.
Tak przez forum to trudno pomóc w takich sprawach. Co innego jak człowiek zobaczy, przejedzie się autem i wtedy można wnioskować.

Ja obstawiam, że w układzie kierowniczym masz gdzieś spore luzy.

Przejedz się na stację. Za sprawdzenie zawieszenia nie powinni wziąć więcej jak 40zł, bo to chwila momento i sprawdzoneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie toomekk6 tylko Tomek jestemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
toomekk6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 21:27   #10
lukasz211990
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Telepie autem na czystej drodze a na zasniezonej jest wszystko ok:(

Ale na postoju i zgaszonym silniku kierownica nie ma duzych luzow delikatnie sa wyczuwalne
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.