Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2013, 15:40   #31
Lucky84
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 06-06-2012
Skąd: Reda
Model: mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

Dzieki za pomoc (raczej jej brak) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siwych wlosow przybylo ale usterka juz naprawiona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wadą były nowe amortyzatory firmy STATIM..... nie kupujcie nic tej firmy!!!

Lucky84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 13:19   #32
nitros20
ford::amateur
 
Imię: Adrrrr
Zarejestrowany: 04-03-2011
Skąd: ssssss
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 7
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

Witam.
Nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Otóż dziś rano usłyszałem wielki huk w prawym przednim kole mondeo. Samochód strasznie zaczął ściągać w prawo. Po zdjęciu koła okazało się, że pękła sprężyna. Muszę ją wymienić ale ciekawi mnie to czy sama pęknięta sprężyna może być powodem mocnego ściągania samochodu w prawo?? Czy ktoś się z tym spotkał??
Pozdrawiam
nitros20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2013, 16:32   #33
blanszek
ford::average
 
Avatar blanszek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Płońsk
Model: FORD MONDEO MK3
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 115
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

witam kolego miałem podobny przypadek wsiadam i odpalam samochód i przejeżdżam kilka metrów a tu taki huk jak by co walnelo we mnie zatrzymuje zaglądam z przodu a tu siedzi z jednej strony i sprezyna peknieta ale na tyle siadło ze doczłapałem sie do mechaniola.
blanszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2013, 12:53   #34
anubiseq
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Ford Mondeo Mk3 HB
Silnik: 2.0 + LPG Stag 300 Premium + AC + AC
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

Cytat:
Napisał nitros20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Otóż dziś rano usłyszałem wielki huk w prawym przednim kole mondeo. Samochód strasznie zaczął ściągać w prawo. Po zdjęciu koła okazało się, że pękła sprężyna. Muszę ją wymienić ale ciekawi mnie to czy sama pęknięta sprężyna może być powodem mocnego ściągania samochodu w prawo?? Czy ktoś się z tym spotkał??
Pozdrawiam
Witam,
miałem dokładnie taką samą sytuację i również samochód ściągał mi w stronę pękniętej sprężyny, więc jest to chyba normalne zjawisko, które wynika prawdopodobnie z tego, że samochód od strony pękniętej sprężyny "siada" - pęknięta sprężyna jest bardziej miękka. Po wymianie sprężyn samochód jedzie prosto.

Pozdrawiam
anubiseq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2013, 08:20   #35
luklawecki
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Irlandia, Dunboyne
Model: Focus
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 0
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

Cytat:
Napisał nitros20 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Nie chce zakładać nowego tematu więc pisze tutaj. Otóż dziś rano usłyszałem wielki huk w prawym przednim kole mondeo. Samochód strasznie zaczął ściągać w prawo. Po zdjęciu koła okazało się, że pękła sprężyna. Muszę ją wymienić ale ciekawi mnie to czy sama pęknięta sprężyna może być powodem mocnego ściągania samochodu w prawo?? Czy ktoś się z tym spotkał??
Pozdrawiam
Tak. Miałem to samo tydzien temu. Sprężyna pekła i auto usiadło i ciągnęło w prawo jak cholera. Powodem pęknięcia było górne łożysko mocowania amortyzatora. Rozsypało się i sprężyna nie mogła swobodnie pracować(lewo-prawo). Przy wymianie okazało się że druga też jest pęknięta ale na samym górze i dalej siedziała w gnieździe.
Wymiana obu sprężyn i górnych mocowań amortyzatorów i auto śmiga, jedzie prosto jest GIT.
Pzdr.
luklawecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2018, 12:56   #36
Fordo_Mondo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 25-01-2014
Model: Mondeo Mk3 kombi
Silnik: Duratorq 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2006
Postów: 263
Domyślnie Odp: pęknięta sprężyna - laweta, czy jechać do warsztatu?

dzisiaj trochę przez przypadek trafiłem na ten temat,
w każdym razie chciałem dodać swoje pięć groszy,
u mnie również (ok. pół roku temu ) pękł pierwszy zwój oryginalnej sprężyny przy talerzyku, przy przebiegu tuż przed 300k.

też było słychać charakterystyczne stuki przy kręceniu kierownicą i w trakcie jazdy,
mimo wszystko dało radę jeszcze jeździć..bez dodatkowych objawów,

początkowo myślałem że to łożysko amortyzatora poszło,
ale kto wie czy zużycie łożyska nie przyczyniło się właśnie do pęknięcia sprężyny

chyba miałem duże szczęście że nie pękła w innym miejscu

Ostatnio edytowane przez Fordo_Mondo ; 30-09-2018 o 16:44
Fordo_Mondo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.