Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 23:20   #1
gprono
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: kielce
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 51
Domyślnie Dziwne objawy silnika

Witam wszystkich uzytkownikow Focusa! Jezdze Focusem z 2000 roku, 1.6 beznyna, 158 tys.km i od pewnego czasu zauwazylem dziwne zachowanie silnika.Otoz gdy sie zatrzymam i manewruje naczesciej na parkingu, lub zeby zaparkowac na ulicy i wtedy wiadomo trzeba ruszyc autem niekiedy 5 cm i ciagle wciskac sprzeglo zeby zmienic bieg z jedynki na wsteczny i odwrotnie i wlasnie w tym momencie zdarza mi sie dosyc czesto ze auto latwo gasnie,tak jakbym za malo dodal gazu, ale moim zdaniem gasnie zbyt latwo dawniej tak nie bylo. A czesto bywa tez tak, ze przerywa lekko,trudno to opisac slownie ale sprobuje: gdy nastapi ten moment ze mysle ze zgasl okazuje sie ze tylko przerwal na sekunde i slysze doslownie "brrrum" pozniej sekunda lub dwie ciszy i znowu krotkie "brrrrum" po chwili jeszcze raz to samo i odzyskuje rytm i silnik pracuje rowniutko. Przepraszam jesli zanudzam Was i za duzo sie rozpisalem ale trudno to inaczej opisac.
Dodam, ze jak narazie w niczym mi to nie przeszkadza,auto jezdzi super,nigdy mnie nie zawodzi,odpala w zime bez problemu mimo ze nie mam garazu. Chcialem tylko zapytac czy ktos wie co to moze byc, czy to nie przypadkiem poczatek zaczynajacej sie jakies awarii? moze zadzialac od razu zeby zapobiec i cos wymienic(jesli tak to co?) czy na razie sie tym wcale nie przejmowac? Prosze o porady. Dziekuje i pozdrawiam sedrecznie!

gprono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 23:45   #2
AJO
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-11-2009
Model: FOCUS
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Dziwne objawy silnika

W chwili gdy zmieniasz biegi przy parkowaniu silnikiem najbardziej szarpie. Byc może kable od świec wtedy dostają chwilowej przerwy. Sprawdz je dokładnie.
Pozdrowienia.
AJO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 00:05   #3
LeonMP
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-02-2010
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 16
Domyślnie Odp: Dziwne objawy silnika

A sprawdż czy dwa kabelki od czujnka ciśnienia płynu wspomagania kierownicy nie są urwane. Są z przodu przy pompie wspomagania. Miałem kiedyś podobny przypadek.
LeonMP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 00:06   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: Dziwne objawy silnika

Cytat:
Napisał gprono Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciagle wciskac sprzeglo
Może coś ze sprzęgłem,blokuje silnik,zmniejszają się obroty i tak przerywa.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 14:45   #5
kuchcik78
ford::average
 
Avatar kuchcik78
 
Zarejestrowany: 28-09-2007
Skąd: Dzierzoniow
Model: focus
Silnik: 1.4 s benzyna
Rocznik: 98r.
Postów: 130
Smile Odp: Dziwne objawy silnika

Te kabelki od pompy to raczej bym wykluczyl,ja mam ulamany styk od tego czujnika i wypialem ta kostke i nic sie nie dzieje raczej bym szukal kable swiece itp.Pozdrawiam
__________________
KUCHCIK78
kuchcik78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2010, 19:48   #6
gprono
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-05-2009
Skąd: kielce
Model: FOCUS
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dziwne objawy silnika

Dziekuje serdecznie za podpowiedzi ale nie wiem czy uda mi sie to wyjasnic. Swiece sprawdzalem przed zima,nie sa stare maja troche wiecej niz rok i dodatkowo je czyscilem we wrzesniu,wlasciwie to nie trzeba bylo czyscic ale zrobilem to na wszelki wypadek przed zima. Kable tez maja wyglad na nowe, chyba byly wymieniane bo auto kupilem we Francji a tu wiem ze ludzie dbaja i serwisuja regularnie, z reszta na potwierdzenie mam wszystkie faktury od poprzedniego wlascicielaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gprono jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2010, 08:56   #7
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Dziwne objawy silnika

A ja by, się zatanowił nad silnikiem krokowym (wolnych obrotów).
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.