Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2009, 12:01   #1
breslauer1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: belfast
Postów: 16
Domyślnie irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Czy swiecenie czerwnonej kontrolki hamulca recznego w parze z pomaranczowa kontorlka ABS moze oznaczac cos powaznego?

Mialem problemy z licznikiem w moim fordzie (Zetec 1.6 benzyna, 2003). Licznik dzienny resetowal sie co chwila, a po tym kiedy obrotomierz i predkosciomierz zaczely fiksowac (skaczac od zera do wlasciwej wartosci) postanowilem wziac sprawy w swoje rece i wymienic licznik. Uprzednio chcialem upewnic sie, ze to naprawde kwestia licznika i dzieki uprzejmosci sasiada wlozylem jego licznik do mojego Forda. Okazalo sie, ze to zdecydowanie licznik. Zanim jeszcze zlozylem zamowienie na nowy licznik przetarlem drukowana plytke licznika metanolem i usunalem minimalne grudki czegos czarnego na niektorych stykach (wygladalo jak maly nalot).

O dziwo ten prosty zabieg uzdrowil licznik.

Teraz historia powtarza sie - swiatelko ABS miga od czasu do czasu - co jest jeszcze do zniesienia. Gorzej czuje sie kiedy rownoczesnie zapala sie czerwona kontrolka hamulca recznego. Wiem, ze taki sygnal oznacza cos gorszego niz nieprawnosc ABS z ktorym moge w miare bezpiecznie jezdzic.

Probowalem oczyscic styki w liczniku - bez rezultatu.
Probowalem tez oczyscic styli sondy przy plynie hamulcowym. Pomoglo na kilka dni.
Najsmieszniejsze jest to, ze pomaga mi taki owy zabieg:

- widze ze obie kontorlki sie swieca,
- wyciagam 2 bezpieczniki ABS (20 i 30A) spod maski odpowiedzialne za ABS,
- jade z 200m (kontolki wtedy juz sie nie swieca),
- wkladam bezpieczniki z powrotem,
- wszytsko jest OK do - uwaga - pierszego deszczu, ale niekoniecznie jest to zasada, w sloneczny dzien tez 2 razy zdarzylo mi sie, ze kontrolki swieca. Brrr.

zabieg pomagal mi na wyciszenie problemu na dlugie tygodnie, obecnie wycisza problem na kilka dni.

co to, u licha moze byc?
I na koniec dodam:
Plyn hamulcowy w normie, minimalnie poniezej MAX, hamulce dzialaja bez zarzutu (sprawdzone u mechanika, na zlosc zadne kontrolki sie wtedy nie swiecily, mechanik uznal mnie za automobilowego hipochondryka)...

breslauer1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 18:03   #2
Versusowski44
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Witam kolego! Kwestia jest następująca albo masz zwarcie gdzieś na instalacji - proponuje przelecieć kabelki, albo regulator napięcia przy alternatorze. Sprawdź też tam końcówke bo to miejsce gdzie lubi przygnić. Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2009, 21:27   #3
szurmen
ford::average
 
Avatar szurmen
 
Zarejestrowany: 19-10-2008
Skąd: Tarnów, Wieliczka
Model: Ford Focus I
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 127
Domyślnie Odp: irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Poprostu twoja foczka dostaje za mało prądu. Albo zwarcie gdzieś na kabelkach, albo - jak kolega wcześniej pisał regulator napięcia lub wogóle alternator.
__________________
Kobieta za kierownicą jest jak gwiazdka na niebie... Ty ją widzisz, ale ona ciebie nie.
szurmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 12:14   #4
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Witam
W ubiegłym roku w mojej foce też zapalała się (chwilami) kontrolka ABS wraz z kontrolką hamulca ręcznego. Później doszło jeszcze lekkie "mruganie" całego oświetlenia na wolnych obrotach. Pierwsza diagnoza, regulator napięcia, była nietrafna. Wszystkie objawy ustały po wymianie akumulatora.
Pozdrawiam.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 16:04   #5
breslauer1981
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: belfast
Postów: 16
Domyślnie Odp: irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Cytat:
Napisał Versusowski44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam kolego! Kwestia jest następująca albo masz zwarcie gdzieś na instalacji - proponuje przelecieć kabelki, albo regulator napięcia przy alternatorze. Sprawdź też tam końcówke bo to miejsce gdzie lubi przygnić. Pozdrawiam
o dzieki za rade, to bardzo prawdopodobny scenariusz, zwlaszcza, ze akumulator mam wzglednie nowy (3 miesiace). Zwlaszcza, ze kilka miesiecy temu (nie pamietam dokladnie czy przed rozpoczeciem sie irytujacej historii czerwonej lampki) pasek od alternatora zaczal mi piszczec i musialem awaryjnie u mechanika zgodzic sie na posprayowanie go jakas substancja, ktora co prawda zalagodzila piszczenie na jakis czas, ale pozostawila po sobie agresywna, olejopochodna, lepka substancje.
Pytanie koledzy szanowni: gdzie dokladniej znajduje sie lub jak wyglada takowy regulator napiecia?
breslauer1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2009, 20:12   #6
kodyl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-02-2009
Postów: 32
Domyślnie Odp: irytujaca historia pewnej czerwonej kontrolki

Ja mam z kolei taki problem, że jak jest bardzo wilgotno i deszczowo to często mi się lekko żarzy kontrolka od ręcznego, dosłownie ledwo co ją widać. Moim zdaniem focusy są lekko podatne na deszcz i wilgoć i jeżeli takowa gdzieś się dostanie to zaczynają się problemy. Dodam że na następny dzień gdy jest już ciepło wszystko wraca do normy
kodyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.