Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-02-2007, 13:04   #1
stone21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 30
Domyślnie Wysokie obroty podczas

Fiesta 1.1 1995 Podaczas dodawania gazu silnik wchodzi na wysokie obroty ale to normalne, jest jeden problem opadają one z byt wolno. Bolec silnika krokowego cofa się skokowo po pewnym czasie podczas opadania obrotów od 3 do 4 sekund zanim dojdzie do normanych obrotów na luzie mam pytanie czy nie powinien on szybciej się cofać . Potencjometr jest nowy (motocraft) silnik krokowy rozbierałem i czyściłem styki ale bez zmian odłanczałem VSS tez bez zmian, odłanczałem czujniki temperatury cieczy i powietrza też bez zmian po każdej zmianie resetowałem sterownik (odłączona masa na 15min) Jedynie po odłączeniu czujnika cisnienia paliwa to bardziej zamulał ale to nie wyeliminowało wolnego opadania wysokich obrotów dodam że pali 10L na100KM. Co jeszce może być powodem wolnego opadania wysokich obrotów => zbyt wolnego cofania się bolca silnika krokowego.

__________________
The Big Squeeze
stone21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2007, 17:00   #2
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał stone21
Bolec silnika krokowego cofa się skokowo po pewnym czasie podczas opadania obrotów od 3 do 4 sekund zanim dojdzie do normanych obrotów na luzie mam pytanie czy nie powinien on szybciej się cofać
powinien - nie łaczy Ci stycznik przepustnicy bedący w nim
a co do spalania to sprawdz sondę lambda
Cytat:
Napisał stone21
silnik krokowy rozbierałem i czyściłem styki
te 2 co widziałeś a ten 3 ?
wlasnie o niego chodzi jak masz miernik to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz schemat takiego silniczka, a cały post wraz z linkami odnośnie czyszczenia
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 12:17   #3
stone21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 30
Domyślnie

Sparwdzałem ten stycznik miernikiem i działa ten kawałek tworzywa który go popycha ma odpowiednią długośc wystaje? tak na 2,5 mm jak go docisne to ten stycznik działa zanim ten kawałek tworzywa wyrówna się z obudową zostaje tak 1,5 mm więc jest ok. Czyściłem nawet szczcotki (komutator) silniczka który jest w siliku krokowym były troch zasyfiałe. Jest jeszcze coś co może być przyczyną takich wysokich obrotów musze dodać że czyszcenie szczotek silniczka troche pomogło tak na 1/4 ale to nie jest to co było kiedyś. Dodam jeszce że ta usterka nastąpiła podczas jazdy i pojawiła się nagle i jest aż do tej pory.
__________________
The Big Squeeze
stone21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 16:26   #4
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

a nie ciagnie Ci gdzieś lewego powietrza przez nieszczelny jakiś przewód podcisnieniowy?
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2007, 23:56   #5
stone21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 30
Domyślnie

Chyba wiem, co jest powodem takiego zachowania się silnika cały czas jest na ssaniu, bo przecież jak silnik jest rozgrzany to nie powinien silnik krokowy działać i utrzymywać podwyższonych obrotów dzisiaj skręciłem (regulacja) tą śrubkę, która styka się z bolcem silnika krokowego i o dziwo wszystko jest jak być powinno chodzi elegancko, (ale to moje sztuczne działanie) PYTANIE:, dlaczego na rozgrzanym silniku nadal jest ssanie? ODPOWIEDZ: bo czujnik temperatury silnika nie działa i sterownik nie wie że musi wyłączyć ssanie to by tłumaczyło wysokie spalanie i wysokie obroty podczas zapalania które stopniowo padają przynajmniej ja tak myślę jutro to sprawdzę miernikiem i dam znać,(OBY TO BYŁ TEN CZUJNIK) :fcp20 Gdyby to była jakaś nieszczelność to czy moje sztuczne skręcenie tej śrubki do regulacji co styka się z bolcem krokowego by coś dała raczej nie ale tego nie jestem pewien. MAM NADZIEJE, ŻE TEN STEROWNIK NIE MA TAK IDIOTYCZNEGO PROGRAMU ŻEBY MYŚLEĆ, ŻE TEMPERATURA SILNIKA MOŻE WYNOSIĆ -200 stopni podczas pierwszego startu i że utrzymuje się podczas działania silnika i musi podawać tyle paliwa jak by silnik był zamrożony.TO się okaże.
__________________
The Big Squeeze
stone21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2007, 00:02   #6
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał stone21
Chyba wiem, co jest powodem takiego zachowania się silnika cały czas jest na ssaniu, bo przecież jak silnik jest rozgrzany to nie powinien silnik krokowy działać
on ma dzialać zawsze !
i zawsze ma sie opierać o "bolec" wystajacy z silniczka regulacji wolnych obr. w momencie nie naciskania na pedał "gazu"
Cytat:
Napisał stone21
dlaczego na rozgrzanym silniku nadal jest ssanie
nie wiem czy wiesz ale ssanie to nie to samo co podwyzszone obroty silnika...

co do uszkodzonego czujnika cieczy bardzo mozliwe to jest ze cos z nim nie tak
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2007, 12:28   #7
stone21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 30
Domyślnie

Czujnik umieszcony pod kolektorem ma wartosć przy 0 stopni 4 KΩ i przy temperaturze 10 stopni 670 Ω i spada im silnik jest zimniejszy. A ten czujnik który jest z tyłu silnika ma wartość
2 Ω i spada do 1,7 przy 10 stopniach (sprawdzałem dwa razy). Czy te wartości są poprawne bo w tabeli są zupełnie inne.
__________________
The Big Squeeze
stone21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2007, 17:17   #8
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał stone21
Czujnik umieszcony pod kolektorem ma wartosć przy 0 stopni 4 KΩ i przy temperaturze 10 stopni 670 Ω i spada im silnik jest zimniejszy. A ten czujnik który jest z tyłu silnika ma wartość
2 Ω i spada do 1,7 przy 10 stopniach (sprawdzałem dwa razy).
:065: co to za wartosci ? :/

czujnik temperatury zasysanego powietrza:

przy -40°C: 749 do 1020 kOm;
przy -20°C: 253 do 289 kOm;
przy 0°C:89 do 102kOm;
przy+20°C: 35 do 40 kOm;
przy+40°C: 15 do18 kOm;
przy +60°C: 7 do 8,5 kOm
przy + 100°C: 1,9 do 2,5 kOm

czujnik cieczy chłodzącej:

przy -40°C: 885 kOm;
przy -20°C: 271 kOm;
przy 0°C: 95 kOm;
przy+20°C: 37 kOm;
przy+50°C: 11 kOm;
przy +80°C: 4 kOm;
przy + 100°C: 2 kOm
przy + 120°C: 1 kOm
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 00:18   #9
stone21
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-02-2007
Skąd: Bydgoszcz
Postów: 30
Domyślnie

Dlaczego twoje wartości są w kiloomah a w tabeli są w omah wiem że w zmianach w fieście 1.1 od roku 93 do 96 są te same wartości ale w kilomah co nagle zwielokrotniły się do kiloom?? Skąd te rozbieżności w jednostkach błąd w druku Ci co to pisali są chyba niewidomi sprawdż sam co jest napisane o silnku 1.1 i w zminach od 93 do 96 . Jestem elektronikiem 1 KΩ a 1Ω to zupełnie coś innego. (1000Ω = 1KΩ)
Najlepiej będzie jak wymienię obydwa bo coś mi się wydaje ze obydwa są zepsute jeden ma zawsze taką samą rezystancje czyli coś koło 2Ω a rezystancja drugiego zmienia się ale jest trochę inna niż być powinna będę się sugerował danymi w tabeli ale żeby mieć 100% pewność wykręce jeden i drugi i zbadam je w domu Żebyś miał pewność że mówimy o tych samych czujnikach to dodam że jeden i drugi jest zakończony coś jakby śrubą dziesiątką i mają założone taki jakby fajki z gumy z jednym przewodem. :065: co to za wartosci ? :/ niestety u mnie takie są obecnie.
__________________
The Big Squeeze
stone21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 00:54   #10
-waldi-
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar -waldi-
 
Zarejestrowany: 24-04-2005
Skąd: Oświęcim
Model: VB/RT/GIII
Silnik: 2.0/1,2/1.8
Rocznik: 97/95/93
Postów: 7,309
Domyślnie

Cytat:
Napisał stone21
Jestem elektronikiem 1 KΩ a 1Ω to zupełnie coś innego. (1000Ω = 1KΩ)
wiesz ja tez i dobrze wiem co pisze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , a kilo sie pisze z małej jak coś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał stone21
Dlaczego twoje wartości są w kiloomah a w tabeli są w omah
a co to masz za tabele?
jak mozesz zrób zdjęcie tego czujnika bo coś mi sie wydaje ze go jeszcze nie znalazles :/
Cytat:
Napisał stone21
jeden i drugi jest zakończony coś jakby śrubą dziesiątką i mają założone taki jakby fajki z gumy z jednym przewodem
bo to na pewno nie one.....
__________________
wozidła...
Vectra B 2,0 '97 - całkiem wygodne
Twingo 1,2 '95 - mały pomykacz
Golf III 1.8 GT '93 - bagażówka
Yamaha XV700

[Regulamin Forum] [Szukaj]
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
http://img524.imageshack.us/img524/8421/emot2ok6.jpg
-waldi- jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.