Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2014, 11:24   #1911
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Kurcze, gdzieś to było, ale nikt nie opisał dokładnie ze zdjęciami jak to zmienić. Coś zrobić z 2 kabelkami i dołożyć trzeci...taki opis znalazłem na forum...może ktoś jaśniej przedstawić jak zmienić tą wiązkę?

Dokładnie taki opis strona 26 "ta wiązka na 100% jest mono, więc trzeba poprzekładać istniejące dwa (masa i sygnał) kabelki i dołożyć trzeci - prosta sprawa"

Jak ktoś wie jak, to proszę jednak o objaśnienieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez peszt ; 24-06-2014 o 11:28
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:33   #1912
erzyk
ford::beginner
 
Avatar erzyk
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Poznań / Złotów
Model: Mondeo MK4 TitaniumX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Niestety wątek jest długi, ale znajdziesz w im wszystko. Zaczynałem dokładnie tak jak Ty i przebrnąłem przez wszystkie strony. Efektem tego jest od piątku działający moduł z USB, BTAudio i LineIn oraz nowy soft z usprawnieniami do komunikacji z tel. (w starym sofcie nie było np rozmów wychodzących i przychodzących oraz nie pokazywało nazwy sieci i zasięgu sieci komórkowej).

Najogólniej przerobienie instalacji sprowadza się do podpięcia modułu BT w tor audio jaki używa gniazdo AUX, w module BT to są piny 5 i 6 dla sygnału L i R oraz 23 dla masy (pisze z pamięci, do sprawdzenia). Trzeba dołożyć te piny we wtyku modułu BT, wtyk bardzo łatwo się modyfikuje. Jeśli chcesz używać jeszcze gniazda AUX, to jego sygnały przechodzą teraz przez moduł BT. L i R wchodzi na piny 37 i 38 natomiast masa na 19.

Z racji tego że masz radio SONY mikrofon powinien być bezpośrednio przekrosowany do moduły BT i powinieneś go mieć wpiętego na piny 3 i 4 (to fabryczna instalacja powinna już działać jak należy)
erzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:39   #1913
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał erzyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety wątek jest długi, ale znajdziesz w im wszystko. Zaczynałem dokładnie tak jak Ty i przebrnąłem przez wszystkie strony. Efektem tego jest od piątku działający moduł z USB, BTAudio i LineIn oraz nowy soft z usprawnieniami do komunikacji z tel. (w starym sofcie nie było np rozmów wychodzących i przychodzących oraz nie pokazywało nazwy sieci i zasięgu sieci komórkowej).

Najogólniej przerobienie instalacji sprowadza się do podpięcia modułu BT w tor audio jaki używa gniazdo AUX, w module BT to są piny 5 i 6 dla sygnału L i R oraz 23 dla masy (pisze z pamięci, do sprawdzenia). Trzeba dołożyć te piny we wtyku modułu BT, wtyk bardzo łatwo się modyfikuje. Jeśli chcesz używać jeszcze gniazda AUX, to jego sygnały przechodzą teraz przez moduł BT. L i R wchodzi na piny 37 i 38 natomiast masa na 19.

Z racji tego że masz radio SONY mikrofon powinien być bezpośrednio przekrosowany do moduły BT i powinieneś go mieć wpiętego na piny 3 i 4 (to fabryczna instalacja powinna już działać jak należy)
No nic, posiedzę przy tym dzisiaj...nie zależy mi na AUX jak będę miał USBGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Powiedz mi tylko jeszcze jedną rzecz. Czy przed zmianami w okablowaniu, mogłeś mimo wszystko połączyć się z modułem?
Tel wykrywa mi nowy moduł, ale jak chcę się połączyć, to nie rozpoznaje kodu 0000 ani 1234. Nie wiem czy może to być właśnie problem podłączenia i po przeróbkach zacznie działać, czy moduł jest rypniętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Bump: Swoją drogą mógłby ktoś zrobić tutorial skoro tyle osób o to pyta i już się denerwujecie na pytającychGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:41   #1914
erzyk
ford::beginner
 
Avatar erzyk
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Poznań / Złotów
Model: Mondeo MK4 TitaniumX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Nie lubię powielać informacji znalezionych wcześniej w tym samym wątku, ale jeśli może to Tobie na szybko pomóc, to zerknij na te rysunki i wtedy najwyżej podpytaj co jest niejasne.

Na rysunku z dwoma wtykami Quadlock przedstawiony jest tak naprawdę adapter do radia które nie miało BT ale potraktuj lewy wtyk jako gniazdko AUX po prostu.

Ogólnie Ciebie interesują TYLKO kable audio. Żadnego sterowania nie przerabiasz.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Bluetoothmodulepinout.jpg (109.7 KB, 127 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg blue14.jpg (81.8 KB, 507 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 87e041cb6d80f103.jpg (84.7 KB, 115 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg schemat BT&VC for S-max.jpg (97.3 KB, 115 wyświetleń)
erzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:43   #1915
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Wystarczy tylko przeczytać ten wątek - tutorial już był w tym wątku , a co chwile ktoś się pyta o to samo ponieważ nie chce mu się czytać całości.
Przeczytaj to: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:44   #1916
erzyk
ford::beginner
 
Avatar erzyk
 
Zarejestrowany: 03-09-2009
Skąd: Poznań / Złotów
Model: Mondeo MK4 TitaniumX
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2007/2008
Postów: 43
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał peszt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tel wykrywa mi nowy moduł, ale jak chcę się połączyć, to nie rozpoznaje kodu 0000 ani 1234. Nie wiem czy może to być właśnie problem podłączenia i po przeróbkach zacznie działać, czy moduł jest rypniętyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Nie połączysz się tak, gdyż moduły 112 mają zmienny kod pin który powinno wyświetlić Tobie radio. Nie wiem właśnie czy Sony nie ma z tym jakiegoś problemu, ale po przeprogramowaniu ELMConfigiem powinno chyba działać. 0000 ani 1234 na pewno nie zadziałają. Bez przerabiania niczego możesz uruchomić nowy moduł i będzie działał normalnie tylko nie będziesz miał dźwięku w głośnikach. Rozmówca powinien Ciebie natomiast słyszeć (mikrofon działa od razu).
erzyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 11:50   #1917
piotrali
ford::advanced
 
Avatar piotrali
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 31-05-2012
Skąd: Chojnice
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 223
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Jeżeli moduł masz ze zmiennym kodem a radio go nie wyświetla to masz 2 wyjścia:
- zmienić radio
- podejść do kogoś kto ma auto z radiem które wyświetla zmienny kod np. z navi NX podpiąć swój moduł BT do auta i sparować telefon z modułem - po wpięciu modułu do swojego auta moduł będzie pamiętał sparowany telefon i nie zapyta się o pin.
__________________
piotrali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 12:34   #1918
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

A zatem... zrobiłem jak koledzy podpowiedzieli i kiszka.
Instrukcja jest prawidłowa podejrzewam, ale u mnie to nic nie dało, jest jak było.

Radio nie wyświetla mi kodu łączenia, więc pewnie tutaj tkwi problem. Tym niemniej jak w moim starym module nie byłem podpięty i wcisnąłem VOICE to mi przynajmniej mówił, że tel nie jest podłączony... tutaj tego nie ma.

Co ciekawe, zmiana wtyków nie spowodowała utraty funkcjonalności na starym module, więc najprawdopodobniej tak to zostawię jak jest już po przeróbkach...może zastanowię się nad zmianą radia na navi. Słyszałem tylko, że są kiepskie mapy:/.

Cały czas się obawiam, czy ten moduł nie jest walnięty, że nie daje sygnału brak połączenia.

P.S. korzystacie z jakiegoś konkretnego ELMconfigu, czy raczej u kogoś to robicie? Możecie coś polecić dla MK4???

Ostatnio edytowane przez peszt ; 24-06-2014 o 12:37
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 12:44   #1919
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,154
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

jaką masz wersję softu w Sony'm? powinna być min. 05-04 aby obsługiwała USB (i chyba zmienny kod)
sprawdza się trzymając 1 i 6 i włączając radio


w uzupełnieniu wpisów kol. erzyk, połączenia mając być takie:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2014, 12:53   #1920
peszt
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-10-2009
Skąd: Łódź
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0l 140km
Rocznik: 2008
Postów: 147
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Pierwsze co mi wyskoczyło to:
04-05-02
Nie wiem czy o to chodziło, potem jest jeszcze
BL: 02-05-44
FB:06.00

Zakładam, że ten pierwszy parametr to aktualizacja. Sony chyba tylko przez serwis można zaktualizować co? Sam raczej nie dam rady?

Ostatnio edytowane przez peszt ; 24-06-2014 o 12:58
peszt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.