Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2009, 19:43   #71
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Cytat:
Napisał estor12 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.....zastanawiam sie czy piszczenie przejdzie wraz z wiosną bo im cieplej tym ciszej było kilka dni ostatnio mroźnych i piszczenie dokuczało .
Przejdzie, ja miałem pierwszy rok spokój, pojawiło się w drugim roku zimą, później na wiosnę przeszło i zapomniałem o sprawie, teraz, kiedy temp spadła do -2 znowu ten dźwięk usłyszałem.
Więc jest to ewidentnie spowodowane temperaturą na zewnątrz.

__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2009, 01:58   #72
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Cytat:
Napisał jarecki46 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem tylko tej maksymalnej prędkości ??? Dlaczego niewiele ponad 150 km/h
bo test na hamowni robi sie na 4tym biegu
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 07:09   #73
roberts3003
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: zachodniomoporskie
Model: Grand C-MAX / Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM / 1.6 EB 180 KM
Rocznik: 2010 / 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Cytat:
Napisał drinks Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przejdzie, ja miałem pierwszy rok spokój, pojawiło się w drugim roku zimą, później na wiosnę przeszło i zapomniałem o sprawie, teraz, kiedy temp spadła do -2 znowu ten dźwięk usłyszałem.
Więc jest to ewidentnie spowodowane temperaturą na zewnątrz.
Dzień DOBRY!!!??? Chciałem się zapisać do klubu WYJĄCEGO WSPOMAGANIA!!!
Ujeżdżam ESIA od kilku miesięcy, przyszła piękna zima i TAKA "niespodzianka"??? Temperatura spadła poniżej zera i pojawiło się piękne BUUUUUUUUUU z okolicy komory silnika, reagujące natężeniem przy ruchach kierownicy. Kiedy auto się zatrzyma zanika, kiedy temperatura rośnie powyżej O zanika, kiedy stoii w ogrzewanym, w cieplejszym pomieszczeniu zanika! Co za cholestwo? Z postu wynika że to raczej "normalne", a jedynym lekarstwem jest dobry sytem audio i "byle do wiosny"! Może jednak jest na formu jakiś mechanik z Forda lub może inny który podpowie jak to zlikwidować.
roberts3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 20:44   #74
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Cool Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Nie wiem jak u ciebie dokladnie ale nawet jak auto sie zatrzyma powinienes wciaz to slyszec wystarczy tylko leciutko pokrecic kolkiem zeby wlaczyla sie pompa i zaczelo zawodzic wspomaganie.
Co do likwidacji halasu to wymiana pompy i/lub przewodow ukladu wspomagania pomaga ale nie kazdy serwis chce to robic na gwarancji, mi w Gdyni nie zrobili tlumaczac sie ze poziom 'halasu' jest dopuszczalnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To juz moja druga zima i czuje sie jakbym mial 'wyjacy odkurzacz' gdzies w aucieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Taak dobre audio pomoglo, ale to wciaz nie rozwiazuje problemu.
Pozdrawiam
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2009, 21:59   #75
drinks
ford::average
 
Avatar drinks
 
Imię: drinks
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 175
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Cytat:
Napisał roberts3003 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień DOBRY!!!??? Chciałem się zapisać do klubu WYJĄCEGO WSPOMAGANIA!!!
no to witamy w Klubie :-)

Cytat:
Napisał simmon Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem jak u ciebie dokladnie ale nawet jak auto sie zatrzyma powinienes wciaz to slyszec wystarczy tylko leciutko pokrecic kolkiem zeby wlaczyla sie pompa i zaczelo zawodzic wspomaganie.
u mnie dokładnie tak to wygląda, na postoju też wyyyyyyje..........
__________________
one good cigar can change your day!
http://forum.cigaraficionado.com.pl/...936f4d2283.gif
drinks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 05:51   #76
colombo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: xxxxxx
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Drinks nie jestes sam u mnie tez na postoju WYJE !
colombo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 07:43   #77
estor12
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-06-2009
Skąd: P-ń
Model: s-max
Silnik: 2.00
Rocznik: 2006
Postów: 79
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

mi wyje od 7C w dół .
na postoju ruchy kierownicy lewo prawo powodują chwilowe zanikania.
ogólnie widać ze problem jest ogólny ale ciekawi mnie jakby sie sprzedawało w zimie samochód co by powiedział na to kupujący nie obeznany z tematem. Wątpię zeby mu sie to podobało i tłumaczenia ze na forum taka mają chyba by nie pomogły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
estor12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 11:24   #78
colombo5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-07-2009
Skąd: xxxxxx
Model: s-max
Silnik: 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 17
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Wlasnie wrocilem z trasy temperatura w samochodzie 6,5 stopnia i wszyskie halasy wspomagania znikly!

Wniosek jest taki ze nie ma co panikowac jak sa mrozy TEN TYP TAK MA !!
colombo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2009, 20:13   #79
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

No to masz fajnie colombo5 bo umnie to tak na prawde nigdy nie znika, zawsze cos slychac latem mniej zima wieeecej. Dodam ze jak kupilem auto to nic sie nie dzialo a tak po 3 miesiacach mi sie objawil ten irytujacy dzwiek. Dwa dni temu bylem w serwisie w Gdyni i nadal ni ma na to wg nich 'lekarstwa' - poza wymiana wspomnianej pompy i/lub przewodow wspomagania na wlasny koszt oczywiscie. Temat zmiany plynu w ukladzie wspomagania tez jest otwarty bo nie wiedza na jaki inny mozna by go zmienic, a uwazam ze jest szansa ze zmiana gestosci plynu by pomogla.
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 19:07   #80
simmon
ford::average
 
Avatar simmon
 
Zarejestrowany: 25-04-2009
Skąd: Gdynia
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI / 155KM (350NM)
Rocznik: 2007
Postów: 52
Domyślnie Odp: Głośne wspomaganie w S-Maxie

Witam,
Jestem ciekaw czy ktos probowal wymieniac plyn ukladu wspomagania. Ja ostatnio tak z przekory bylem na serwisie i 'ponoc' mi panowie spuscili i wlali swiezy plyn. Przez jakies 5 godzin bylo ok - cichutko az sie malo z radosci nie poplakalem. Potem autko postalo na mrozie ze 3 godzinki i d...a - znowu wyje
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simmon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.