Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2009, 15:14   #1
roger
ford::average
 
Avatar roger
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Wroclaw
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 154
Domyślnie Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Witam wszystkich,
właśnie dołączyłem do Forum jako świeży użytkownik S-Max'a. Ponieważ nie znalazłem takiego wątku w archiwum chciałbym sie od Was dowiedzieć, czy jest mozliwa zamiana radia SONY CD1 na Fordowską stację multimedialną z 7-mio calowym wyświetlaczem dotykowym. Z tego co widzę potrzebna będzie inna ramka, ale to chyba nie kłopot w ASO. Problem może się pojawić w panelu sterowania klimatyzacją, ponieważ w Navi ten panel jest zintegrowany a przy opcji z radiem SONY wystepuje osobno. Czy to tylko kwestia przepięcia okablowania z tyłu, czy może jest to bardziej skomplikowane?
Dziękuję z góry za info.
Pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

roger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 15:34   #2
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

No i jeśli chodzi o ramkę to jest jednak problem. Przynajmniej w moim ASO niestety stwierdzili, że dotąd Ford nie ma w ofercie ramki maskującej koniecznej przy zakładaniu stacji medialnej, która mam nadzieję założyć w przeciągu miesiąca. Pytałem o to 2 dni temu przy okazji przeglądu po 40 tys. km. Znajomy, który zakładał mi system audio w Maksiu powiedział mi, że ramki podróbki niestety nie pasują ze względu na nieco inny profil i kiszka. Prawdopodobnie trzeba będzie coś kombinować. A tak przy okazji czy moze ktoś będzie chętny odkupić radyjko Sony 1 CD do Maksia w b.d. stanie bez żadnych rysek?

Ostatnio edytowane przez arczi_75 ; 21-09-2009 o 15:45
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 18:09   #3
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Co prawda jeszcze nie widziałem swojej ramki, ale niby i jest i kosztuje chyba 500 PLN.
Niedługo zakładam multimedia do auta i z przodu będzie sprzęcik 2 DIN i zobaczymy co to za ramka. Jak będzie kiszka to będą panowie kroić tą co jest.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 19:04   #4
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Cytat:
Napisał maciekr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co prawda jeszcze nie widziałem swojej ramki, ale niby i jest i kosztuje chyba 500 PLN.
Niedługo zakładam multimedia do auta i z przodu będzie sprzęcik 2 DIN i zobaczymy co to za ramka. Jak będzie kiszka to będą panowie kroić tą co jest.
A skąd maciekr7 masz takową ramkę? I jeszcze ta cena... Ja pytałem w ASO, sprawdzaliśmy dokładnie listę części do pulpitu i zonk, nic nie ma. Owszem jest ramka zewnętrzna na całą środkową konsolę za 120 zł ale nie o to chodzi. Tutaj mowa o tej ramce obłej o kształcie oryginalnego radia z wycięciem na tradycyjne radio z chowanym panelem LCD.
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2009, 19:28   #5
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Sprawdziłem w mailu i się nie pomyliłem co do ceny. Tzw ramka radiowa kosztuje 500 brutto. Ma być do nieoryginalnego radia 2 DIN, ale jak pisałem jeszcze jej nie widziałem.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 11:08   #6
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Cytat:
Napisał maciekr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdziłem w mailu i się nie pomyliłem co do ceny. Tzw ramka radiowa kosztuje 500 brutto. Ma być do nieoryginalnego radia 2 DIN, ale jak pisałem jeszcze jej nie widziałem.
Ale gdzie tą ramkę zamawiałeś i czy napewno jest o pożądanym obłym kształcie?
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 20:32   #7
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale gdzie tą ramkę zamawiałeś i czy napewno jest o pożądanym obłym kształcie?
Ramka ma być do radia w kształcie prostokąta. Zmieniam fordowskie radio na Alpine 7".
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2009, 22:58   #8
arczi_75
ford::advanced
 
Avatar arczi_75
 
Zarejestrowany: 11-01-2009
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 336
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Maciekr7 pytam bo sam potrzebuję co prawda do stacji medialnej 1 DIN Clarion ale jednak :-) W serwisie zonk, a z allegro nie mam pewności. Od kogo masz taką ofertkę na tę ramkę, bo moim zdaniem ta cena 500 zeta jest powalająca na kolana?
arczi_75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 08:15   #9
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Cytat:
Napisał arczi_75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maciekr7 pytam bo sam potrzebuję co prawda do stacji medialnej 1 DIN Clarion ale jednak :-) W serwisie zonk, a z allegro nie mam pewności. Od kogo masz taką ofertkę na tę ramkę, bo moim zdaniem ta cena 500 zeta jest powalająca na kolana?
Cena jest jaka jest, ja za to nie płacę, także nie boli. Ramka z UrsynCar Warszawa i nie wiem jak wygląda. Wyobrażam sobie jednak ją tak: cały plastik przedniego panelu wokół sterowania klimą i wokół radia. Kiedyś na forum Mondeo wyczaiłem, że taka ramka istnieje, więc chyba do S-Maxa też, chociaż to nie jest takie oczywiste.
Jak nie masz ciśnienia to poczekaj, na początku października jestem umówiony na montaż, więc zobaczę co to jest.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2009, 10:07   #10
maciej
ford::advanced
 
Avatar maciej
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Model: S-MAX II
Silnik: 2.0 FWD A8 190KM
Rocznik: 01-2020
Postów: 392
Domyślnie Odp: Zamiana radia SONY 1 CD na navi 7"

Dźwięk z radia/CD montowanego z NAVI 7 cali to TRAGEDIA !!! Jeszcze nie słyszałem tak kiepskiego pasma przenoszeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.