Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2014, 17:52   #11
yaarofox
ford::advanced
 
Avatar yaarofox
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 05-11-2012
Skąd: Ostrów Wielkopolski-kraków
Model: Focus trend
Silnik: zetec 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 433
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

kupiłem kiedyś fele z "oponami" Maxxis , jadąc w koleinach tragedia,łapki bolały -ściągało to na prawo to na lewo ,hamowanie masakra. Wywaliłem to g.... Kupiłem i założyłem opony normalne europejskiej produkcji i...jak ręką odjął-jedzie tam gdzie ja chcę . Sprawdz jeszcze kierunkowość opon,a jeśli masz asymetryczne czy są założone na zewnątrz lub do wewnątrz.

yaarofox jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2014, 13:07   #12
mich_do
ford::beginner
 
Avatar mich_do
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-11-2014
Skąd: Pleszew
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Opony sprawdzone i objaw został bez zmian. Amorki do wymiany raczej na pewno.
mich_do jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2015, 18:11   #13
mich_do
ford::beginner
 
Avatar mich_do
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-11-2014
Skąd: Pleszew
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Ręce opadają.... Amorki przód nowe, zbieżność zrobiona, opony sprawdzane setki razy a auto defekt jak miało tak ma :-( auto prowadzi się tragicznie - prawa strona ok a lewa tak jakby w oponach połowa ciśnienia mniej niż trzeba.
Zastanawiam się nad tulejami wahaczy wzdluznych - co o tym myślicie? Robie ostatnie podejście i jeśli nie pomoże to sprzedaje foczke.
mich_do jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2015, 06:01   #14
mojmistrz
ford::professional
 
Avatar mojmistrz
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Szczecinek
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 1,415
Domyślnie

A byłeś gdzieś na przetrzepaniu zawieszenia? Tylko takim dokładnym, a nie ze Heniek okiem rzuci, za jeden wahacz złapie i "luzów nie ma". U mnie była do wymiany właśnie ta tuleja, prawy tył, dodatkowo z tej samej strony miałem prawie kapcia, bo wentyl puścił i kilka dni jeździlem z 1,1 bara w kole i gdyby nie to, że wpadłem do znajomego na stację kontroli, to nic bym o wahaczu nie wiedział, bo żadnej różnicy w prowadzeniu nie było, drogi się trzymał jak zawsze, nawet po puszczeniu kierownicy jechał normalne, prosto, żadnego uciekania.

Xperia Z1 tap tap
__________________
Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec ?
mojmistrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 09:32   #15
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Cytat:
Napisał mich_do Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręce opadają.... Amorki przód nowe, zbieżność zrobiona, opony sprawdzane setki razy a auto defekt jak miało tak ma :-( auto prowadzi się tragicznie - prawa strona ok a lewa tak jakby w oponach połowa ciśnienia mniej niż trzeba.
Zastanawiam się nad tulejami wahaczy wzdluznych - co o tym myślicie? Robie ostatnie podejście i jeśli nie pomoże to sprzedaje foczke.
Kierownica Ci normalnie wraca po skręcie do jazdy na wprost?,czy jazda np . po kostce brukowej powoduje samoistne reakcje na kierownicy ,czy przednie zawieszenie z oporami wybiera nierówności jezdni ,czy jeżeli jednym kołem wjeżdżasz na krawężnik kierownica skręca sama ,czy auto przy jeździe na wprost trzeba cały czas kontrolować na kierownicy prawo lewo ,czy masz wrażenie że auto ma zawieszenie twarde jak kamień (zwłaszcza przód) itd itd?
Jeżeli na większość pytań odpowiesz twierdząco to musze Cię zmartwić ,że usterkę będzie to ciężko ustalić .
Jednak najbardziej prawdopodobnym wydaje sie tutaj problem geometrii ,zwłaszcza przedniej ,nie chodzi mi tylko o zwykłe ustawienie kół współbieżnie ,tylko sprawdzenie całej podpory "sanek " czy są poprawnie zamocowane do podwozia
Czy wahacze przednie są odpowiednio przykręcone do tejże ramy .
Ma to bardzo istotny wpływ na kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy !!!
Jezeli te kąty będą miały spore odchyłki to takie cuda moga się dziać ma byc około 2,59'
Jeżeli będą różnice w pochyleniu sworznia -kół przednich więcej niż 1,29'
Zbieżnośc w fokusach także powinna być wybitnie na + czyli z przodu sumaryczna nawet na 0,29' tył nawet do + 0,37'
To co napisałem dotyczy zawieszenia w stanie bez jakichkolwiek dysfunkcji ,luzów itd ,gdyz na takie problemy jak piszesz mogą mieć wpływ także inne problemy z wypracowanym zużytym zawieszeniem
Typu tuleje wybite zwłaszcza tylne przedniego wahacza
Sworznie wahacza zatarte, zużyte ,wybite ,żle spasowane (na śrubach)
Problem z niewydajną pompą wspomagania ,która podaje za małe ciśnienie na obwód ,problem z rozdzielaczem
Sama listwa maglownicy może być zużyta ,żle wyregulowany docisk (magiel mniej obstawiam ,bardziej pompę )
Zużyta mocowanie mcphersona poduszki i łożyska
Mógłbym tak wiele wymieniać ,jednak na Twoim miejscu stawiał bym na poprawność geometrii i ustawienie całej kołyski .MOże była jakaś kolizja nawet drobna ,uderzenie w koło itd
Jak to przepatrzysz będziesz miał pewność co i jak .
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 10:44   #16
Hawkbrd
ford::average
 
Avatar Hawkbrd
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 19-10-2010
Skąd: Białogard
Model: Nowy Ford Focus
Silnik: EcoBoost 1.5 (150KM)
Rocznik: 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Załóż stare letnie opony i zobacz czy to samo się dzieje. Jeśli tak to wina samochodu jeśli nie to wina opon. Jak pisze salom - czasem po wymianie źle przechowywanych opon opony są powyginane i czasem trochę trwa zanim przestawimy się na jazdę na innych oponach. Wiem to z własnego doświadczenia jak zmieniałem w poprzedniej foce opony z miękkich i przyjemnych Michelin na zimówki. Kilka dni trwało zanim się przestawiłem. Nawet po szumie opon doszukiwałem się uszkodzeń łożysk itp. A niestety też z doświadczenia wiem ze na zimowych oponach moja foka stara zachowywała się czasem dziwnie w zakrętach czułem czasem jak by się opona zawijała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - wszystko wracało do normy po jakimś czasie "rozjeżdżenia" opon. I po sezonie jak zakładałem letnie.
Nie warto szukać na siłę uszkodzeń w aucie skoro na letnich było wszystko ok. Może najprostsze rozumowanie jest najlepsze. Skoro na letnich było ok a na zimowych coś nie tak to ja bym szukał w oponach (może już stare, albo duży bieżnik powoduje inne odczucia w prowadzeniu, albo coś).
Moim zdaniem powinieneś zmienić opony na inne i sprawdzić. I nie przesadzaj z ciśnieniem w oponach za duże powoduje tez nieprzyjemna jazdę i tłuczenie kierownicy.
__________________
BYŁ FOCUS MK2 1,8 TDCI >jest> NOWY FORD FOCUS EcoBoost 1.5 150KM

Hawkbrd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2015, 13:29   #17
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Natrzaskałem mnóstwo kilometrów różnymi autami na różnych oponach.
Pierwsza myśl jaka mi naszla to opony ktore nie współgrają z zawieszeniem. Może to dziwne stwierdzenie jedak sam sie przekonalem na wlasnej skórze i nerwach o czyms takim. Nasz firmowy VW nie chcial za chiny ludowe jeździć prosto na Dunlopach. Nie ważne czy trafiały na przód czy na tył auto samo próbowalo skręcać szczególnie jak byly z tyłu. Nie moglem uwierzyć że coś takiego może sie dziać z autem szczególnie mającym sztywną belkę z tylu, nie mówię już nawet o oponach bieżnikowanych. Kolenja myśl to faktycznie moglo sie coś przestawic po podniesieniu auta. Czasem zużyte zawieszenie poprostu sie rozlazi jak zaczyna wisieć luźno i jeszcze drga od wkręcarki pneumatycznej. Kolejna sprawa nic nie pisaleś o tym czy zimówki mają inny rozmiar i profil, to też wplywa na prowadzenie. Ja sie nigdy nie moge przyzwyczaić po przesiadce na zimowe że one tak miękkie są.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 06:21   #18
daniellson
ford::advanced
 
Avatar daniellson
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-11-2007
Skąd: Tarnów/Ałma-Ata
Model: focus LPG ZENIT ,volvo xc60 2007
Silnik: 1,6
Rocznik: 1998
Postów: 276
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

[QUOTE=Wojtek O.;2360584]Natrzaskałem mnóstwo kilometrów różnymi autami na różnych oponach.
Pierwsza myśl jaka mi naszla to opony ktore nie współgrają z zawieszeniem. Może to dziwne stwierdzenie jedak sam sie przekonalem na wlasnej skórze i nerwach o czyms takim. Nasz firmowy VW nie chcial za chiny ludowe jeździć prosto na Dunlopach. Nie ważne czy trafiały na przód czy na tył auto samo próbowalo skręcać szczególnie jak byly z tyłu.



Wojtek z tego co piszesz rozumiem ,że te dunlopy były na 1 osi na drugiej inne rodzaj ogumienia .Jeżeli tak było to ,nic dziwnego ,że auto gubiło trakcję ,inny bieżnik ,kierunkowość itp.W samochodach osobowych powinny byc montowane takie same opony na 4 kołach ,jest dopuszczalne ,na 2 osiach różne ogumienie ,jednak to sie sprawdza w ciężkich pojazdach dostawczych i ciągnikach siodłowych (tak jak opony bieżnikowane )w osobówkach mogą byc cuda
Co do aut flotowych (firmowych ) to nie ma o czym gadać, u mnie w firmie te auta to latają nad ulicą i dziurami nikt tego nie szanuje ,wiesz jak to jest .Ostatnio jechałem roczną octavią ,to bardziej sie tłukła niż mój 17 letni ford

Ostatnio edytowane przez daniellson ; 28-02-2015 o 06:31
daniellson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2015, 08:35   #19
Wojtek O.
ford::advanced
 
Avatar Wojtek O.
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-09-2014
Skąd: Przyczajony z Czajowic :)
Model: Foka mk.3 Dłuuuga
Silnik: 1,6TDCi 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 341
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

A no nie szanuje. A ja am byłem za takiego co mial siąść raz na jakis czas i sprawdzić czy koła jeszcze nie odpadna w tym tygodniu. I co jest do ew zrobienia po kosztach. Gdzie trzeba wymienic olej a gdzie juz tarcze z piastami(klocków sie nie wymienieło do czasu aż okładziną darło, a zazwyczaj zaczynalo 300 km od firmy). Żal mi bylo tych samochodów. A złomowania niektórych nie mogłem sie doprosić i patrzyłem jak kolejny raz reanimuja coś co jeździ bokiem i skręca tylna osią...
Często duzo lepiej jest przejechać dziurę z dużą prędkością niż hamować. Czas reakcji zawieszenia bywa dośc długi. Ale to wszystko zależy czy to dziura czy prog zwalniający i jak doładowane auto.
W niektórych osobówkach odpowiednie dobranie opon na różne osie całkiem zmienia to jak auto sie prowadzi wzakręcie. Dzieki czemu wyeliminowałem uciekanie tyłu w fiacie.
Te dunlopy były na VW LT im byl bardziej załadowany tym lepiej sie prowadził, a ogolnie zaczynał sie prowadzic przy 2t ładunku mimo iz w papierach miał 1,2 ładowności, To był czołg nie samochód, spokojnie targał jakies 4,5t bo jak raz byłem na wadze to łącznie wyszlo 6243kg! a nie był pełny. Co ciekawe na przedniej osi jak były to jechało sie spokojniej. Dodam iż druga para opon była ta sama przed jak i po wymianie na Dunlopy, a zmiana odbyła sie przez podniesienie za oś(dopu)szczalne w tym samochodzie, dziala to na zawieszenie tak jak by auto caly czas stało na kołach).
Kolejną kwestia jest już nie najlepszy stan zawieszenia tego samochodu co tez moglo pogarszać jego współpracę z Dunlopami. Po zmianie na Savy problem znikł calkiem.
Co do montażu 4 opon o tym samym bieżniku na samochodzie to wytłumacz to Anglikom. Jak sie zapytałem czemu ma 4 różne to zrobil dziwną minę i spytał co za różnica. Maja mieć bieżnik w miarę równy powyżej minimum i tyle. Kolega co w anglii jest potwierdził iż tamtejsze przepisy mowia iż na jednej osi mogą być różne bieżniki. Nigdy tego nie zweryfikowalem.
Wojtek O. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2015, 13:04   #20
mich_do
ford::beginner
 
Avatar mich_do
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-11-2014
Skąd: Pleszew
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dziwne zachowanie zawieszenia po wymianie opon

Dziękuję wszystkim za wyczerpujące informacje. Jutro zmieniam opony na letnie i chwila prawdy.... Faktycznie tak jak napisał jeden z Was usterka jest bardzo trudna do zdiagnozowania, jak na razie wymieniłem pół zawieszenia i dupa blada.... Jeśli okaże się że to wina opon to chyba zemdleje z wrażenia. Jeśli nie opony to wymiana tulei przednich wahaczy a jeśli nie to... Czeka już następca :-)
mich_do jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.