Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 08:30   #1
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Przejdę odrazu do setna. Wiem że są podobne tematy na forum ale u mnie jest trochę inaczej. Mianowicie jakiś czas temu miałem problem z odpalaniem gdy temp. spadły do około 0 stopni celsjusza. Wiec po pomiarach wymieniłem świece na nowe. Przez około miesiąc było ok aż do wczoraj. Temperatura spadła w nocy do -2 wsiadam do auta grzeje świece, kontrolka gaśnie ale czekam aż cyknie przekaźnik, widać to też po oświetleniu wewnątrz kiedy przestają grzać świece. trach próbuje zapalić, kręcę rozrusznikiem załapuje pach zgasł i tak 2-3 razy dopiero zapla. Objaw identyczny jak miałem wcześniej. Świece sprawdziłem wszystkie pobierają 16A prądu i w miarę nagrzewania wartość spada, wiec jest ok, filtr paliwa i inne filtry nowe. Gdy ciepły pali na dotyk nawet gdy postoi dość długo wiec cofanie się paliwa raczej wykluczam.
Teraz zastanawiam się co może mieć jeszcze wpływ na taki stan rzeczy. Może ktoś z was borykał się z podobnym problemem i jest w stanie coś mi pomóc.

Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:47   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Zapowietrzenie ukladu?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 11:59   #3
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zapowietrzenie ukladu?
To raczej wykluczam dlatego że objaw powstaje gdy temperatura spadnie poniżej 0. Wiec to raczej mało prawdopodobne. Pozatym nic nie robiłem przy przewodach paliwowych. Nie mam za bardzo gdzie przetestować by wstawić go w ogrzewany garaż i sprawdzić czy po całej nocy w takim garażu jest taki sam objaw.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 12:25   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

To paliwo lub zappchany filtr.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 13:21   #5
karuh
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2001
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

sprawdż aku,miałem podobne objawy
karuh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 13:24   #6
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To paliwo lub zappchany filtr.
Napisałem wcześniej że filtr wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., paliwo jest dobre.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 13:27   #7
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał karuh Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sprawdż aku,miałem podobne objawy
Co do aku to też tak pomyślałem, a to dlatego że poprzedni właściciel zapakował tam chyba zbyt słabe aku ponieważ podczas rozruchu zapala mi się kontrolka od ABS , oczywiście po chwili zgaśnie ale jest taki pobór prądu że aż powoduje zapalenie się ABS. Z drugiej strony aku kręci i w momencie załapywania nie słyszę by kręcił wolniej. No ale faktycznie może niema tego pałera i dlatego gaśnie. Może jeszcze jakieś propozycje ?
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 13:29   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

No to nie czytam ze zrozumieniem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy akumulatorze bedzie wolno krecil i od razu wskazowki skacza wiec latwo sprawdzic. Wg mnie nie akumulator.

W jaki sposob wyeliminowales zapowietrzanie sie ukladu? Postawiles go na 8-10h w dodatniej temperatrze i odpalil normalnie?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 14:52   #9
Cezar77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-09-2008
Skąd: Szczecin - Gorzów Wlkp.
Model: FF MK3
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 345
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to nie czytam ze zrozumieniem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy akumulatorze bedzie wolno krecil i od razu wskazowki skacza wiec latwo sprawdzic. Wg mnie nie akumulator.

W jaki sposob wyeliminowales zapowietrzanie sie ukladu? Postawiles go na 8-10h w dodatniej temperatrze i odpalil normalnie?
Nie , nie tak. Zapowietrzanie nie bierze się znikąd i znienacka, przeważnie powstaje po wymianie filtra itp. Układ mam sprawny ponieważ do tej pory palił od kopa. Gdy temperatury były powyżej 0 także nie było problemu dopiero gdy spadła temperatura jest ten dziwny objaw jak wtedy kiedy miałem niesprawne świece. Pozatym gdyby się zapowietrzał to po 8 godz. stania na dworze miałbym ten sam objaw nie zależnie od temperatury, a niema. Dlatego mniemam że to nie będzie zapowietrzony układ. Może to jakiś czujnik, sam nie wiem.
Cezar77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 15:02   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpala za 2-3-4 razem, świece wymienione.

No nie bardzo. Wystarczy, ze od temperatury kurczy sie zlaczka i puszcza powietrze do przewodu paliwowego tak ze przez noc naleci i musisz pokrecic, zeby odpalil.

Dlatego tez sie zapytalem czy postawiles auto na 8-10h w miare cieplym miejscu (przynajmniej plusowa temp) i sprawdzales.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.