Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Cougar
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2006, 16:59   #1
piotrirla
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2006
Skąd: Tarnow
Postów: 2
Domyślnie Szarpanie silnikiem V6 na malych obrotach

Witam wszystkich,

szukalem opisu mojego problemu, ale do tej pory nie moglem go nigdzie znalezdz na forum, dlatego postaram sie go w miare dokladnie opisac.

Auto ma przejechane 100.000 km i od 60 tys km jezdzi na gazie. Od pewnego czasu pojawil sie problem nierownej pracy silnika na wolnych obrotach. Objawia sie to tym, ze podczas postoju wskazowka od obrotow niby stoi ladnie w miejscu, ale obrtoych wyraznie sie wachaja i to nawet w granicach od 600 do 900. Pozatym dochodzi do tego szarpanie silnikiem podczas jazdy jesli obroty nie przekraczaja 2 - 2,5 tys obrotow, powyzje tych obrotow niezaleznie na jakim biegu nie wystepuje juz to (albo ewentualnie nie czuje juz tego). Problem pojawil sie okolo 30 tys km temu, i na poczatku dotyczyl tylko wolnych obrotow, pozniej pojawily sie problemy z szarpaniem podczas jazdy. Bylem juz u roznchy "mechooptykow" i opowiadali mi takie kosmiczne rzeczy (zatkany katalizato, zle sondy lambdy, walnieta uszczelka itd itd), ze tylko sobie myslalem kiedy juz mi dadza spokoj. Na poczatku po jednej z porad na tym forum myslalem ze to wina swiec dlatego wymienilem je na motorcrafty, ale to nic nie pomoglo, natsepnie wymienilem kable na jakies (firma Janmor ??), ale to tez nie przynioslo efektu. Problem ten pojawia sie niezaleznie od uzywanego paliwa, jesli ktos mial juz kiedys podobny problem to pardzo prosze o porade.

Dziekie,
Piotr

piotrirla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2006, 23:28   #2
CnEuHA3
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-12-2005
Skąd: Legnica
Model: s-max
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2008
Postów: 14
Domyślnie

WITAM, czy od zalozenia instalacji LPG wymieniales reduktor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co opisujesz ze samochod zrobil juz 60tys na gazie to powinienes wymienic reduktor, po objawach mozna wywnioskowac ze reduktor nadaje sie do wymiany - spadajace obroty i szarpanie. Jeszcze przy takiej extremalnej pogodzie :682: POzatym latwo mozesz to sprawdzic czy na benzynie tez sa te same objawy bo tego nie napisales Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. POZDRAWIAM
CnEuHA3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2006, 08:10   #3
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Siemka!


Cytat:
Napisał CnEuHA3
czy na benzynie tez sa te same objawy bo tego nie napisales
no właśnie bo to dość istotne jest

Jeżeli dalej masz problem to nie eksperymentuj i jedź do serwisu forda. Podłączą Cię (cota)
pod kompa itd i musi pokazać co jest nie tak. Mechanik mechanikowi nie równy i różne typy się zdażają- znam to z własnego doświadczenia. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Życzę szybkie powrotu do zdrowia Twojemu ..Cotu??, Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hmm Cotowi ??.... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowionka
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2006, 08:23   #4
dodeks
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2005
Skąd: Płaza
Postów: 41
Domyślnie

Witam!
Też mam taki problem w mojej V6,ale na gazie i przy tak niskiej temp. jak jest obecnie. Na benzynce takich objawów nie ma i po zagrzaniu się silnika na gazie też mu przechodzi! A co do falowania wolnych obrotów to tak samo się dzieje i u mnie (wymyłem przepływomierz i przepustnicę-trochę się poprawiło) idzie się przyzwyczaić,no chyba że masz nadmiar gotówki to możesz szukać u fachowców pomocy !!! a skutek to sam już wiesz jaki z regóły jest he,he,he....!!!
Pozdrawiam serdecznie!
dodeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2006, 09:23   #5
robson0
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Warszawa/Białystok
Postów: 120
Domyślnie

Przyczyn szarpania moze byc wiele. Tak jak ktos napisal nalezy pojechac na diagnostyke WDSem. Przewody Janmor nie sprawdzaja sie w tych silnikach. Czasem padaja po kilkustet kilometrach wiec tez przydaloby sie je sprawdzic. Jesli ma nierowne obroty w czasie jazy moze miec uszkodzony modul zmiennej geometrii dolotu ale wtedy mialby problem z wkrecaniem sie na wyzsze obroty powyzej 3500obr.

[ Dodano: 2006-01-25, 14:50 ]
Nalezy tez pamietac, ze gdy mamy instalacje gazowa w V6 nalezy zmniejszyc odstep elektrod na swiecach do 0.8mm.
__________________
Ford Cougar 2.5, Peugeot 407Coupe 3.0
robson0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2006, 21:34   #6
piotrirla
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2006
Skąd: Tarnow
Postów: 2
Domyślnie

Witam,

problem wytsepuje niezaleznie od uzywanego paliwa (gaz benzyna), napisalem zreszta juz to wczesniej. Reduktor gazu byl tez wymieniany, wogole to auto jezdzi na pelnej sekwencji, jesli chodzi o gaz. Chyba jednak bede sie musial przejechac do Forda, mam nadzieje, ze cos mi powiedza, ale z drugiej strony mysle, ze gazownicy zwalaja winne na silnik, a mechanicy od forda beda zwalali wine na gaz, no, ale nic okaze sie wszystko jak podjade do tego Forda, tylko to 150 zl troche boli, jesli cos bede wiedzial to napewno dam znac.
piotrirla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2006, 09:00   #7
alfatech
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-07-2004
Skąd: Koło
Model: Mustang GT
Silnik: 4,6 V8
Rocznik: 2005
Postów: 488
Domyślnie

Hej!
nie chcę zakładać nowego tematu odośnie obrotów więc tu napisze co mnie tzn Cota boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szarpie gdy zdejmuję nogę z gazu i obroty spadają poniżej 2500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tzn tak jak by sam przyspieszał i momentalnie zwalniał i tak w kółko i tylko przy małych prędkościach w mieście ,podobnie miałem w tigrze ale się tym nie przejmowałem.
Dzieje się tak na biegach od 1 do 3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie ważne czy motor jest rozgrzany czy
zimny ,aha i nie dzieje sie tak zawsze tzn nie ma reguły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece są nowe motorcrafta ,filtr powietrza też ,tylko zapomniałem o filtrze paliwa ,który też będę zmieniał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwo to benzyna ,przebieg 134 tysiaki i to chyba wsio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy może za to odpowiedzialny nie jest silnik krokowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hmm ?
Czy może mnie ktoś oświecić ewentualnie podpowiedzieć co to może być ?
Jak wyjąć silnik krokowy w V6 no i gdzie on jest ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Troche pytańGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale na FCP jest wiele osób które znają V6 hmm więc może?? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrowionka
Tomek
__________________
samochody to nie wszystko
jest jeszcze piwsko
Tomek - Sęku - Koło
FORUM FORD COUGAR
FORUM FORD MUSTANG
alfatech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 20:54   #8
Dzanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie

Mam u siebie identyczne objawy i też nie mam pomysłu co to może być :/
Może ktoś juz sobie poradził z takim problemem?
__________________
Dżanek

Mondeo Mk4
Dzanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 21:38   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał alfatech
Jak wyjąć silnik krokowy w V6 no i gdzie on jest ?
http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?p=188069

Cytat:
Napisał alfatech
Czy może za to odpowiedzialny nie jest silnik krokowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hmm ?
nie
Cytat:
Napisał alfatech
Czy może mnie ktoś oświecić ewentualnie podpowiedzieć co to może być ?
obejrzyj wszystkie rurki podcisnieniowe. sprawdz cz nie puszcze któraś uszczelka pomiedzy kaloryferem a głowicą.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2007, 22:28   #10
Dzanek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-12-2006
Skąd: Gdynia
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Slawko
Cytat:
Napisał alfatech
Czy może mnie ktoś oświecić ewentualnie podpowiedzieć co to może być ?
obejrzyj wszystkie rurki podcisnieniowe. sprawdz cz nie puszcze któraś uszczelka pomiedzy kaloryferem a głowicą.
Troche ciężko z tym ogladaniem bo troche ciasno pod maską. Nie powinno byc slychac syczenia jak jest jakas nieszczelność pod kaloryferem? Rurkom też się dokładnie przyjrzę.
Ale może to być przyczyną - chciałem teraz wymienić czujniki tlenu. Oba pokazują caly czas ubogą mieszankę. Moze po prostu dostaje sie jakies lewe powietrze?
Co prawda jak włącze silnik to przez chwile napiecie na sondach sie zmienia, ale po paru minutach spada i tak juz zostaje.

Jest jeszcze jeden problem - auto do okolo 130-140 jest dynamiczne (do 100 na stoperze okolo 9s na zimowkach wiec wydaje sie ok, IMRC po paru sekundach od wlaczenia silnika przelacza sie samo zamiast przy odpowiednich obrotach i obciazeniu :/), a pozniej juz coraz gorzej. Vmax okolo 190km/h
Mam to auto 2 miesiace ale sie okazuje elektronicznym kiblem i zaczyna juz mnie to pomalu wkurzac. Wczesniej jezdzilem mazda i nie wiedzialem co to sa problemy z elektryka/elektronika w aucie.
Reszta auta jest w calkiem niezlym stanie, silnik nie bierze nic oleju, 0 rdzy, ale jeszcze auto nie jechalo tak jak powinno.
Katalizator na 100% nie jest zatkany.
__________________
Dżanek

Mondeo Mk4
Dzanek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.