Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-10-2011, 08:00   #131
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

A spaliny napędzające turbo nie "wchodzą" przed DPF? Za DPF jest chyba tylko tłumik...

__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 08:21   #132
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

po drodze jest jeszcze katalizator... -przed, za dpfem tylko tlumiki...
ale jak spaliny nie maja jak ujsc za turbo to i nie kreca tak bardzo turbina...
jesliby trzymac sie tej logiki, to zapchanie dpfu powoduje zmniejszenie przeplywu spalin, a to powoduje zwiekszenie cisnienia spalin w wydechu przed dpfem a to powoduje ze roznica cisnien pomiedzy cylindrem na wydechu a wydechem przed dpfem sie zmniejsza, a to powoduje mniejsze oproznienie komor spalania z gazow, a to powoduje zmniejszenie ilosci swiezego powietrza, a to oznacza zmniejszenie sie ilosci mieszanki paliwowej na jeden cykla pracy, a to powoduje zmniejszenie mocy silnika...
albo zwyczajnie ECU wie ze zbliza sie krytyczny poziom zapchania, wiec obniza moc co by zmusic kierowce do wiekszego deptania (wyzsze obroty, itd), co powoduje zwiekszenie sie temperatury spalin a to powoduje latwiejsze zainicjowanie procesu wypalania ktore potem komputer podtrzymuje... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale o to trzeba by sie spytac Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 08:40   #133
Toma
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 15
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

Cytat:
Napisał jpiotr77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie na tym forum znalazłem info, w którym ktoś napisał o wypalaniu DPFa w serwisie lub jadąc z prędkością około 80km/h na możliwie jak najniższym biegu przez około 20min.
Czy wypalanie DPFa włącza się tylko przy takich prędkościach ok 80km/h?
Czy jadąc autostradą na 5 biegu (chyba coś około3500 obrotów, 140km/h) włączy się wypalanie DPFa?
Toma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 09:23   #134
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

dopalanie włączy się nawet w mieście...w korku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 09:38   #135
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

a najczesciej jak bedziesz podjezdzal pod dom, zmeczony po pracy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2011, 17:27   #136
jpiotr77
ford::average
 
Avatar jpiotr77
 
Zarejestrowany: 04-06-2010
Model: S-MAX MK2, S-MAX TITANIUM
Silnik: 2.0TDCI 210km, 2.0TDCI 140km
Rocznik: 2015, 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Czy macie problem z filtrem DPF?

toma

Słuchaj, szczerze mówiąc, to nie wiem, ale faktem jest, że ford to troszkę spierniczył, bo skoro włącza się takowe wypalanie i ford daje jakieś tam zalecenia, to powinna być również informacja, kontrolka silnika, świec cokolwiek. Natomiast samo włączenie następuje w momencie zapełnienia filtra, czyli bez znaczenia czy stoisz, jedziesz, sama jazda na wysokich obrotach nic nie da jeżeli filtr nie jest zapełniony. Mój problem polegał na niewiedzy, i czysto przypadkiem poza tym że słabo się zbierał od 2500odr i wyżej, to czasami miał takie zamułki że hej i akurat wtedy kiedy taką zamułkę miał, zrobiłem to co opisałem wcześniej, braku mocy od tamtej pory jeszcze nie zauważyłem. Myślę, że jeżeli ktoś takich problemów nie ma, to chyba nie ma co kombinować. Jeszcze jedno, wtedy kiedy miałem znów ten problem, w drodze wyjazdowej też ostro pociskałem tzn chodzi tu o prędkość bo nam się spieszyło i przejechałem 250km plus jakieś 150 w drodze powrotnej i wtedy zaczęła się męka no i zaryzykowałem z tym wypalaniem, to wszystko.
__________________
Pozdrawiam Piotr
jpiotr77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 20:00   #137
lu8791
ford::beginner
 
Avatar lu8791
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Skąd: z Wawelu
Model: Titanium S
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: czerwiec 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Dopalanie DPf może się włączyć w każdej chwili ,nieważne gdzie jeździsz czy to miasto czy trasa czy stoisz w korku
Na con+ nie ma żadnej informacji o dopalaniu,jedynie możesz to zauważyć po ilości zasysanego paliwaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.u mnie na postoju z włączonym silnikiem normalnie zasysa od około o,4 do 0,8 przy włączonej klimie lub ogrzewaniu
a przy dopalaniu DPFu od 1,4 do 1,9Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc zawsze jak kończę jazdę i przed samym wyłączeniem silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. patrzę na zużycie paliwa,jak dopala to czekam i czekam i czekamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,aż mu przejdzie i po chwili gaszę silnik.
Dopalanie czuć ,ja mówię na to że smaży frytki,zapach jest zbliżony do przegrzania hamulców ,silnik tak jakby troszkę głośniej pracował i wkoło samochodu jakby cieplej było.
Są to moje odczucia nie wiem jak u innych .
__________________
Mój S-max http://www.motostat.pl/user-vehicles/28911
lu8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 21:27   #138
slavco
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2010
Model: Mondeo MK II | S-max po fl
Silnik: 2.0 benz Zetec | Duratec
Rocznik: 1998 | 2010
Postów: 119
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Ja co prawda nie mam diesla, ale to co tu czytam, to ja się pytam czy to taki dla nich PROBLEM w conversie by przy uruchomieniu dopalania, dołożyć jakiś lakoniczny nawet migający napisik DPF a w instrukcji umieścić dosłownie niewielką notkę, o tym, że jak to miga to znaczy, że jest ta procedura i zalecane jest wtedy "przegonić" auto na niższych biegach, albo na trasie.

Nie bo po co... najwyżej klient będzie płacił gdyby jednak coś się "sfajtczyło"albo gdyby się DPF zapchał na amen... w końcu trochę $ za DPF się zarabia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slavco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 22:02   #139
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

Ciekawe ilu posiadaczy diesla (różnych marek), szczególnie na zachodzie, w ogóle wie co to jest DPF i że go posiada? I pewnie tylko jakiś niewielki odsetek, czy to używający jakoś ekstremalnie auta, czy to mający pecha co do modelu auta czy egzemplarza, ma kłopoty z DPFem.

Ja u siebie (silnik 2.0 163KM) nie wiem kiedy mam wypalanie. Wydaje mi się że przy przebiegu 950 km, stojąc na światłach czulem taki specyficzny zapach nagrzanej blachy w środku, ale jak spojrzałem na spalanie chwilowe to było w normie - może już było "po". Poza tym jednym razem, gdzie "być może" było wypalanie DPF'a, nie mam zielonego pojęcia kiedy były inne. Jeżdżę sporo (ok. 80% przebiegu) w trasie, ale przy automacie obroty przekraczają 2000 tylko chwilowo lub na autostradzie.

Swoją drogą może ktoś wie, jak kwestia DPF'a jest rozwiązana w ciężarówkach? Czy ten magiczny płyn adBlue ma coś z tym wspólnego?
__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2011, 22:16   #140
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Czy macie kłopoty z filtrem DPF?

...hej...jak sobie wyobrażacie z marketingowego punktu widzenia, że istnieje kontrolka która nie pozwala gasić auta, każe jeździć 150km/h po obwodnicy, nie pozwala spokojnie na czas wysiąść z auta przed ważną wizytą/terminem...choć np. przed wizytą u teściowej byłaby to świetna wymówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.