Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2009, 16:27   #1
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Co was denerwuje w nowej Fieście

Temat nie jest mój, bo zaczerpnięty z for o innych modelach forda. Co prawda model ma dopiero rok, ale jestem ciekaw opini innych użytkowników.
Pytanie co was wkurzyło w Fieście MK7, co denerwuje, co niepodoba itp.? Co powinno być zmienione?

Moje opinie:

Wycieraczki przedniej szyby nie czyszczą 10cm od góry.
Wycieraczka tylnej szyby gorsza niż w MK6.
Brak schowka pod radiem, a miejsce jest.
Kierownica nie pokryta skórą na całej powierzchni.
Korek wlewu paliwa bez blokady z centralnym.
Zbyt silne wspomaganie kierownicy.
Brak mocowań dywaników jak w MK6.
Mało wysokich tonów z radia (CD i USB jest ok.).
Odcinanie basów przy głośniejszym słuchaniu.
Brak możliwości wybrania plusa w telefonie (jest na klawiszu z zerem) – przydatne w roamingu. Co ciekawe głosowo można wybrać plusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zegar z datą, a nie zmienia czasu na zimowy automatycznie.
Mocowanie gaśnicy, ale to już polski importer. Mnie odpadła po 1000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec to, co wreszcie jest. Dwie pierdółki, ale jak ważne – wieszaczki w bagażniku i podnóżek pod lewą stopę.

Mimo tych "wad" – super auto!!!


Ostatnio edytowane przez boncio ; 26-11-2009 o 16:31
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 20:25   #2
TytusdaZOO
ford::amateur
 
Avatar TytusdaZOO
 
Zarejestrowany: 26-11-2009
Skąd: Kolobrzeg
Model: Mondeo
Silnik: 1,8
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Witam,

w przyszlym tygodni odbieram swoja Fieste i jestem ciekaw na co by warto zwrocic uwage przy tej okazji.

Wersja 1.4 Pb Titanium+Platinium,Duraluminium etc..
TytusdaZOO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 21:13   #3
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Sprawdź z ciekawości, czy masz normalne koło zapasowe, czy zestaw naprawczy. Ciekaw jestem, czy dostałem prezent, czy w tej wersji tak już jest.
A poza tym ciesz się z auta, bo jest z czego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuję jednak przez 1500km oszczędzać go. Niby nie musi się docierać, ale lepiej dmuchać na zimne.

A innych nic nie denerwuje? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 10:49   #4
Anka81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Mnie najbardziej wkurzają wycieraczki przedniej szyby. To jest jakaś masakra po prostu. Zostaje nieruszony co najmniej 10 centymetrowy pasek na górze szyby - o prawej części szyby nie wspominając. Tam zostaje prawie wszystko. Zastanawiałam się czy można je jakoś podmienić z innego modelu...
No i już po 3 miesiącach miałam dziurę w dywaniku (jeżdżę na obcasach więc rozumiem, że się zużywa ale bez przesady). No i mi także gaśnica odpadła z haczyka w bagażniku bardzo szybko...
Poza tym - superrrrrr!!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Anka81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2009, 12:28   #5
tomekzakopane
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Zakopane
Model: Fiesta
Silnik: 1,4
Rocznik: 2006
Postów: 28
Question Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Cytat:
Napisał boncio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat nie jest mój, bo zaczerpnięty z for o innych modelach forda. Co prawda model ma dopiero rok, ale jestem ciekaw opini innych użytkowników.
Pytanie co was wkurzyło w Fieście MK7, co denerwuje, co niepodoba itp.? Co powinno być zmienione?

Moje opinie:

Wycieraczki przedniej szyby nie czyszczą 10cm od góry.
Wycieraczka tylnej szyby gorsza niż w MK6.
Brak schowka pod radiem, a miejsce jest.
Kierownica nie pokryta skórą na całej powierzchni.
Korek wlewu paliwa bez blokady z centralnym.
Zbyt silne wspomaganie kierownicy.
Brak mocowań dywaników jak w MK6.
Mało wysokich tonów z radia (CD i USB jest ok.).
Odcinanie basów przy głośniejszym słuchaniu.
Brak możliwości wybrania plusa w telefonie (jest na klawiszu z zerem) – przydatne w roamingu. Co ciekawe głosowo można wybrać plusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zegar z datą, a nie zmienia czasu na zimowy automatycznie.
Mocowanie gaśnicy, ale to już polski importer. Mnie odpadła po 1000km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Na koniec to, co wreszcie jest. Dwie pierdółki, ale jak ważne – wieszaczki w bagażniku i podnóżek pod lewą stopę.

Mimo tych "wad" – super auto!!!
jak mocyje sie dywaniki w fordzie Mk6? czy wersja st również cos takiego posiada?
tomekzakopane jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2009, 18:49   #6
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Nie wiem czy masz wersję po liftingu, ale wydaje mi się po roczniku, że tak. W MK6 z 2004 roku wygląda to tak jak w załączniku - super sprawa. Dywaniki nie do ruszenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co do wycieraczek Aniu, to już bym coś dawno zrobił jakby się dało. Jak dasz dłuższe to będą o siebie zahaczać. Poza tym dłuższe niż 65cm? Tyle ma po stronie kierowcy. Ta szyba taka wielka jest.
Dywanik oryginalny, czy od salonu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mnie gumowe z MK6 przetrwały 4 lata, a welurowe w MK7 (od salonu) na razie 13tys km.

Ostatnio edytowane przez boncio ; 09-12-2009 o 18:51
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-12-2009, 20:55   #7
Morel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 Benzyna
Rocznik: 2009
Postów: 33
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Dziwne troche bo u mnie jest mocowanie na dywaniki. Może same dywaniki masz bez "dziur". Dywaniki w wersji "salonowej" ich nie maja. Ja dopłacałem za welurowe z wyszywanym logo fiesta i tam są otwory na mocowania, a salonowe robią za dywaniki "na zimę".

Co do wlewu paliwa to nie wiem czy o to chodzi, ale jak zamykam auto z pilota to wlewu już nie otworze. Także u mnie to działa. Może idź do serwisu bo cienka sprawa zostawiac samochód na parkingu z otwartym bakiem.

Jeśli chodzi o wady. To przeszkadzało mi latem nagrzewanie się plastiku w okolicach gazu. Uczucie takie że nie widomo czy parzy czy nie. Oczywiscie nie parzyło ale dyskomfort był.

Druga sprawa to wyraźnie głośniejszy samochód dla pasażerów z tyłu. Nie wiem czy to sprawa bliskości wydechu czy czegoś innego, ale jazda jako pasażer na tylej kanapie kuleje w porównaniu z jazdą z przodu. Jest za głośno generalnie. Z przodu też mogłoby być ciszej.
Morel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 12:18   #8
mancat
ford::advanced
 
Avatar mancat
 
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Śląsk
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 PB
Rocznik: 2009
Postów: 381
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

Mnie denerwują następujące rzeczy, podobne do już wymienionych:

- bardzo krótka prawa wycieraczka
- hałas w tyłu, szczególnie gdy jedzie się po mokrej lub brudnej nawierzchni. Słychać obijające się o karoserię syf i wodę
- brak mocowań na dywaniki, mimo, że otwory w dywanikach są
- bardzo licho świecące przednie światła przeciwmgielne
- daleko umieszczone sterowanie ogrzewaniem, szczególnie pokrętło regulacji temperatury. Mimo przyjętej poprawnej pozycji za kierownicą muszę się sięgać do tych pokręteł odrywając plecy od fotela.
- w systemie audio wyposażonym w 4 głośniki i wyjście aux, brak głośników z tyłu. 4 głośniki oznaczają dwa głośniki główne + dwa wysokotonowe umieszczone w przednich drzwiach. Nie było to nigdzie zaznaczone gdy zamawiałem auto.
- idiotycznie umieszczona gaśnica, na "plecach" tylnych siedzeń. Po pierwsze zabiera to przestrzeń bagażową; po drugie jest to nieergonomiczne, w razie potrzeby trzeba wypieprzyć wszystko z bagażnika żeby się do gaśnicy dostać; po trzecie po zahaczeniu walizką o gaśnicę cały stelaż poluzował się i teraz kiwa się i hałasuje. Gaśnica wylądowała w torbie na akcesoria. Dziwne to umieszczenie tym bardziej, że w tylnej części bagażnika po bokach są wnęki, w których spokojnie można by tę gaśnicę umieścić.
- brak możliwości całkowitego opuszczenia prawej szyby jednym naciśnięciem przełącznika. Nie wiem ile kosztuje taki przełącznik, ale strasznie to głupie, że lewą szybą można tak sterować a prawą już nie.
- mocno przekłamane wskazania średniego spalania. Komputer pokazuje 0.7-1 litra mniejsze spalanie niż w rzeczywistości.

To chyba tyle ;-).

Pozdrawiam!
mancat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 15:16   #9
Anka81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-08-2009
Skąd: Gdynia
Model: Fiesta
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 11
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

A wiesz że ja miałam gaśnicę przymocowaną w tej właśnie wnęce w bagażniku... Tylko tam też szybko odpadła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poza tym ja mam dywaniki mocowane.
Anka81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2009, 22:24   #10
kuzek
ford::advanced
 
Avatar kuzek
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: W-wa
Model: Honda Accord Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 309
Domyślnie Odp: Co was denerwuje w nowej Fieście

- gasnice we wnece w bagazniki przymocowałem za pomoca szerokiej tasmy od rzepów
- mocowanie dywanik jest fabrycznie, wersja zony zamawialem od razu z dywanikami
co mi sie nie podoba.....
- problem z nagrzewajacym sie tunelem srodkowym obok prawej łydki kierowcy. Zostało to czesciowo usuniete przez ASO przez zalozenie dodatkowej oslony i gabki termoizolacyjnej ale problem pozostał i nie ma na to innego rozwiazania.
- swiatła automatyczne kiedy sa uruchomione nie podswietlaja konsoli srodkowej
- po kilku tankowaniach, klapka wlewu coraz mniej chetnie sie otwiera ...

Jedyny zaje..fajny plus to radio z BT i sterowanie głosem.
__________________
Mondeo MK3 - sprzedany
Fiesta MK7 w rękach żony
Accord Tourer 2.0 - nowa zabawka
kuzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.