Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2009, 14:36   #1
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Obroty silnika okolo 1k rpm

Witam, autko jak w podpisie. jak ostatnio jezdzilem z kolega sedanem a ja mam kombi , u niego obroty na poziomie 750-800 rpm.

U mnie wachaja sie w granicy 1000 rpm , Zastanawiam sie czy jest inna mozliwosc regulacji obrtow na biegu jalowym niz majstrowanie prz silniczku wolnych obrotow ?.

Linka blokujaca w/w silniczek da sie lekko poluzowac i obroty wtedy spadaja do powiedzmy 950rpm ale to i tak jak mniemam duzo za duzo.

Ktos mi podsunal mysl ze moze mam wlaczone ssanie , ale czy w dieslu jest cos takiego jak ssanie ?

rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 15:01   #2
wytryh
ford::average
 
Avatar wytryh
 
Zarejestrowany: 18-10-2008
Skąd: Poznań przedmieście
Model: MONDEO
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 89
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

tak ogólnie to jest jeszcze dźwignia stop na pompie Lucasa. tam gdzie właśnie cięgło od tej linki obok jest krótsze cięgło. trzeba zwiększyć dystans między jedna a drugą, pozdro
wytryh jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 18:10   #3
jakob61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-09-2008
Skąd: Śląsk
Model: Mondeo combi /ghia/
Silnik: 1.8 TD endura
Rocznik: 1998
Postów: 290
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

Witam.
Tak jak pisze kolega wytryh jest tam śrubka regulacyjna , wolne obroty powinny wachać sie w granicach 800<900.
jakob61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2009, 16:19   #4
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

ok , udalo sie przestawic , teraz zaraz po odpaleniu sa okolo 800obrotow na minute.

ale na zilnym silniku strasznie telepie samochodem przy ruszaniu, tak powinno byc ?

dodatkowo co zauwazylem , odrazu po odpaleniu swiatla jakby slabiej swieca , po przygazowaniu rozjasniaja sie.

po paru minutach jazdy swieca juz jednakowym swiatlem, po rozgrzaniu silnika telepanie ustaje.

Ostatnio edytowane przez rajman ; 29-10-2009 o 06:25
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2009, 20:29   #5
maarec
ford::average
 
Avatar maarec
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 09-01-2009
Skąd: Częstochowa
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018
Postów: 89
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

ja mam pompę wtryskową ustawianą na nowo po zabawach mechaników w regulację jałowych obrotów - całkowicie mi ją rozregulowali.

obrotów mam po odpaleniu na zimnym jakies 950, światła świecą ok a silnik pracuje równo.

tak ustawili mi w aso i jest spoko
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2009, 23:42   #6
ryszinho
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-08-2009
Skąd: Poznań
Model: mondeo mkII
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 03.12.1997
Postów: 70
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

Silnik pracuje nierównomiernie pare sekund po odpaleniu-do sprawdzenia świeczki i komprecha, silnik pracuje neirównowmiernie przy ruszaniu tj za mocno drzy-do sparwdzenia wolne obroty i silniczek wolnych obrotów lub po prostu trzeba sie nauczyc ruszac dieslem, światła kiepsko świeca-do sprawdzenia aku i altek,
ryszinho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 09:19   #7
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

uruchom silnik, otwórz maskę i ruszaj dźwignią dodawania gazu. obserwuj wtedy drugą linkę regulatora wolnych obrotów. powinna ruszać się za każdym razem jak dodajesz i puszczasz gaz. spróbuj no tak zrobić i wpadnij tu opisać co zaobserwowałeś.

Ostatnio edytowane przez Horhe ; 01-11-2009 o 09:21
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2009, 14:17   #8
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Obroty silnika okolo 1k rpm

Cytat:
Napisał maarec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam pompę wtryskową ustawianą na nowo po zabawach mechaników w regulację jałowych obrotów - całkowicie mi ją rozregulowali.

obrotów mam po odpaleniu na zimnym jakies 950, światła świecą ok a silnik pracuje równo.

tak ustawili mi w aso i jest spoko
tez troche skontorwalem srube. teraz jest ok 800-850 zaraz po odpaleniu.

Cytat:
Silnik pracuje nierównomiernie pare sekund po odpaleniu-do sprawdzenia świeczki i komprecha, silnik pracuje neirównowmiernie przy ruszaniu tj za mocno drzy-do sparwdzenia wolne obroty i silniczek wolnych obrotów lub po prostu trzeba sie nauczyc ruszac dieslem, światła kiepsko świeca-do sprawdzenia aku i altek,
wiem ze przy ruszaniu trzeba wiecej gazu , poprostu wczesniej przy 1000obrotow na start mniej telepalo samochodem.

co do swiatel , to teraz po skontorwaniu srubki zaraz po odpaleniu na jakies 5s jest slabe swiatlo , po tym czasie wlacza sie juz normalne natezenie.

Cytat:
uruchom silnik, otwórz maskę i ruszaj dźwignią dodawania gazu. obserwuj wtedy drugą linkę regulatora wolnych obrotów. powinna ruszać się za każdym razem jak dodajesz i puszczasz gaz. spróbuj no tak zrobić i wpadnij tu opisać co zaobserwowałeś.
dolne ciegno kontruje przy odpuszczaniu gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak to ma dzialac bo juz tu gdzies wyczytalem.

W efekcie wszystko jest jak byc powinno.wielkie dzieki za pomocne rady.pozdrawiam.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.