Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2010, 15:08   #1
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie moduł pompy wtryskowej

no i stało się. autko od pewnego czasu traci moc, czasami to gaz do podłogi a foczka przyśpiesza, że masakra, głośniej chodzi. Dzisiaj podjechałem do mechanika podpiął pod kompa i mnie zmroziło. Wywaliło dwa błędy:

1 - moduł pompy wtryskowej lub moduł sterowania pompy wtryskowej
2 - "coś tam" sonda lambda

te "coś tam" oraz "lub" to wybaczcie, ale dokładnie nie pamiętam bo mnie zmroziło i nie pamiętam już.

Żeby było śmieszniej to (można oczywiście poczytać), ale w lutym 2008 roku walnęła mi pompa i jestem po regeneracji. Koszt prawie 5000 zł. Do dzisiaj odczuwam to finansowo. Na foczkę chucham, dmucham.......ehhhh, sam nie wiem co robić.

kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 08:57   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Pewnie "cos tam" sie popsulo, ale "ten tego no" nie wiem jak to szlo.
Szklana kula w serwisie wiec duzo nie pomoge. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesle nie maja sondy lambda wiec albo cos zle zrozumiales, albo mechanik tak odczytywal bledy.
Jakbys mial konkretne numery bledow to wtedy mozna sie zastanawiac.
A pompe gdzie robiles? Bo chyba tylko serwis ma takie ceny...
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 12:42   #3
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

wiem, że moja wypowiedź może sprawiać wrażenie lakonicznej, ale po prostu chwycił mnie duży nerw.

Dzisiaj pojadę znowu na kompa, tym razem gdzieś indziej, zobaczymy. Co do błędu sondy lambda to wiem, że na pewno taki błąd wyskoczył.

Dziwnie się mój focus zachowuje bo przyśpiesza na 5 biegu jakbym ciągnął wagon z węglem. Mówię wam istny koszmar.

Pompę robiłem w serwisie bosha.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 15:02   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Ja tylko pisze, ze na podstawie Twojej wypowiedzi to jest wrozenie z fusow.
Podjedz do kogos kto odczyta bledy i wrzuc je tutaj. Jezeli pompe robil serwis Boscha i robili ja porzadnie (za 5000 to w serwisie zaloza nowa, zmodyfikowana pompe) to jest mala szansa, zeby sie uszkodzila.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 22:44   #5
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Diesle nie maja sondy lambda
oj mylisz sie kolego mylisz właśnie nowe diesle mają też już sondy
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 07:51   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Cytat:
Napisał motorek26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oj mylisz sie kolego mylisz właśnie nowe diesle mają też już sondy
Ale dyskusja jest o 1.8 TDDI/TDCI a te nie maja sondy.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2010, 17:18   #7
rbt
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: FORD FOCUS
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Mam podobny problem.Samochód ma moc ale tylko przez chwile.Gasze silnik i zapalam i znowu jest chwile ok.Na kommpie wyskoczyło błąd 1564 związany z dawką paliwa pompy.I tu putanie czy pompa do regenarcji czy moze da się podmnienić zawór dawki w pompie.Podobno objawia sie to metaliczną pracą w ok pompy. Poszukuje fachowej porady w tym temacie.
rbt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 16:32   #8
kuffs
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-10-2007
Model: focus I
Silnik: TDDI 90 KM
Rocznik: 2000
Postów: 247
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

dzisiaj podpiąłem się pod komputer w dwóch różnych auto-serwisach.

Błędy jakie wyskoczyły to błąd sondy lambda, P167 - "dawka wtrysku" oraz 1564 moduł pompy wtryskowej.

Zadzwoniłem do serwisu od dizli (kilku kolesi odeszło z Boska i założyli własny serwis), umówiłem się dopiero na przyszły wtorek. Powiedziałem o błędach jakie mam. Stwierdzili, iż nie ma co przesądzać, trzeba podpiąć się bezpośrednio kompem pod pompę i sterownik i dopiero będziemy wiedzieć co i jak. Jeśli chodzi o objawy jakie mam tzn. spadek mocy na ciepłym silniku, trochę głośniej chodzi, pali na dotyk, auto normalnie użytkuję, nie kopci, nie palą się żadne kontrolki to powiedział, że być może to nie jest wcale pompa, może nie będzie tak źle.

Dzisiaj po całodziennym użytkowaniu zauważyłem, że nie zawsze jest ten spadek mocy, dwa razy miałem straszne mulenie foczki. Zauważyłem natomiast coś takiego...... w pewnym momencie pojawił się dźwięk z komory silnika takie pykanie/tykanie, dźwięk przypominający jakby na wiatraczek przyczepić kawałek papieru lub przyłożyć do koła roweru przy szprychach kawałem czegoś miękkiego. Był to dźwięk który po jakimś czasie ustępował, na postoju już go nie było. Na sam koniec jeżdżenia pojawił się inny dźwięk jakby kamyk dostał się do hamulca i coś zaczęło obcierać. Na postoju również ustępował.
W ostatnim czasie wymieniali mi pedał gazu, a do zrobienia mam sprzęgło. Czy rozwalające się sprzęgło może mieć coś z tym wspólnego. Nie wiem, czepiam się każdej możliwości nie dopuszczając do siebie myśli, że to pompa.
kuffs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 14:37   #9
Atol
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-11-2007
Skąd: Pomorskie
Model: Focus I kombi
Silnik: 1,8TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 330
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

w/g mnie twoje problemy wynikają z winy zaworu dawki w pompie, może się przycinać i wywala błędy, wymiana zaworu powinna pomóc.Ale to pewnie mechanicy ci powiedzą jak podłączą pompę do kompa.
Atol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 15:02   #10
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: moduł pompy wtryskowej

Moze sie sam tloczek zacinac, dlatego lepiej sprawdzic niz wyrzucac pieniadze.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.