Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-12-2008, 22:43   #1
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Bingo s (II gen) sam reguluję

Zaczynam przyglądać się co i jak mogę sam podregulować za pomocą laptopa i mam kilka pytań. Nauka-cóż to takiego? Jakby samoadaptacja ale jakich parametrów? Nie wszystkich na pewno bo niektóre na próbę zmieniałem i po samoadaptacji pozostały te same. To co udało mi się już osiagnąć- nie ma strzałów w kolektor jak wcisnę "gaz" do dechy na małych obrotach. Zmieniłem tryb na sportowy i przeprowadziłem naukę przy w połowie zaklejonym dolocie powietrza (zawsze z tym było lepiej). Póki nie opanuję tego, to nie eksperymentuję inaczej. Kolejne pytanie to gdzie i jak mogę dowiedzieć się jaki parametr za co odpowiada . Jest ich niewiele, więc warto spróbować dojść do nich. Może auto z gazem może jeździć normalnie?... Kupiłem interfejs i teraz wierzę już tylko w Waszą pomoc. 2 lata pracy gazowników dało tylko ich żenujący obrazek. Wersji mk auta nie dopisałem bo chyba nie ma ona tutaj najmniejszego znaczenia

__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 19:09   #2
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

możesz regulować ale tak żeby było dobrze to jeszcze przydał by ci sie analizator spalin bez niego to jak bez reki
Cytat:
przeprowadziłem naukę przy w połowie zaklejonym dolocie powietrza
dolot powinien być cały otwarty a nie praktykujesz dalej nauki naszych nieudolnych gazowników takie jest moje zdanie
napisz konkretnie z czym masz problem jakie parametry cie interesują bo jest ich sporo to coś ci podpowiem ale pamietaj to że zmianisz parametry w centralce to nie musi świdczyć że bedzie dobrze regulować też trzeba parownikiem
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 21:20   #3
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

Zacznę od parownika, ale nie mogłem sobie odmówić adaptacji po tym jak kupiłem kabelek. Mieszankę na jałowym wyregulowałem na parowniku. Była bogata, teraz pływa-bogata-uboga. Jak odkleję dolot, to nagłe wciśnięcie gazu na obrotach do ok. 2000 spowoduje zadławienie się silnika. Stąd zaklejony dolot
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 21:50   #4
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

Cytat:
Jak odkleję dolot, to nagłe wciśnięcie gazu na obrotach do ok. 2000 spowoduje zadławienie się silnika. Stąd zaklejony dolot
czyli masz zbyt mało gazu w stosunku do powietrza jak wygląda mikser może powinieneś go przeczyścić
Cytat:
Była bogata, teraz pływa-bogata-uboga
na czym to sprawdzałeś
jeśli masz bingo to jest tam oscyloskop możesz na nim posprawdzać wszystko jak działa i jak powinno jeżeli wiesz jakie powinny być wykresy
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2008, 22:35   #5
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

bingo jak ma podpiętą sondę to pokazuje takim kwadracikiem zielonym pracę sondy.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2008, 21:08   #6
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

Cytat:
Napisał Struna
bingo jak ma podpiętą sondę to pokazuje takim kwadracikiem zielonym pracę sondy.
Dokładnie. Pływający punkt pokazuje jaki jest stan spalin. Mikser jest juz drugi i efekt wystepowal od jego nowosci. Pije dalej do ustawien. Nie wiem, czy gazownicy ich nie popieprzyli dokumentnie. Nie ma zadnych uniwersalnych a nie wiem, czy nie zaszkodze bardziej niż pomogę jak przywrócę fabryczne
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2008, 09:44   #7
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

niektóre wogóle nie mają wpływu. Pytaj o konkrety bo jakoś nei chce mi się specjalnie instalować softu do bingo zeby patrzyć jakei sa w nim opcje. Zapytaj o konkrtene to Ci się powie. Ogóleni z użytecznych to jest cut-off oraz jeden parametr który decyduje o ile i przy jakim wychyle przepustnicy ( sygnał z TPS wymagany ) ma być w trybie szybkim wzbogacona mieszanka. Do tego się ustawi jeszcze zakres pracy attuatora i w zasadzie tyle.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2008, 21:57   #8
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

Cut off, mam ustawione na 30% zubożenia. Ile powinno być prawidłowo? Nie wiem dokładnie czego mi potrzeba. Problem chcę rozwiązać. W wolnych chwilach studiuję net w poszukiwaniu info. Problem już opisałem wyżej
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 09:57   #9
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

cut-off to emulacja tego co robi komp benzynowy z wtryskami gdy odpuścisz całkowicie gaz, komp benzynowy odcina wtedy całkowicie wtryskiwacze benzynowe i auto absolutnie nic nie pali. To samo lub coś podobnego można zrobić za pomocą bingo i attuatora. Ustawienie cut-off'u powoduje zamknięcie dopływu gazu przez attuator. Ustawia się też progi zadziałania.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2008, 21:08   #10
darnel
ford::expert
 
Avatar darnel
 
Zarejestrowany: 05-03-2007
Skąd: Zabrze
Model: mondeo mk3
Silnik: 2,2 Tdci 185 KM 440 Nm
Rocznik: XXI
Postów: 3,197
Domyślnie Re: Bingo s (II gen) sam reguluję

To akurat wiem, ale ile można to ograniczyć. Przy benzynie cut-off to odcięcie dopływu benzyny a przy gazie już tak dokładnie nie jest. Czemu nie można ustawić na 100%? Nie chcę tego na pałę robić bo nie wiem, czy w trakcie hamowania silnikiem nie zubożę zbytnio mieszanki i nie będę szkodził tym silnikowi. Dodam przy okazji, że zrobiłem trasę 1100 km na nowych ustawieniach i zużycie spadło-wacha się w granicach 8,5-10,5 l na trasie z autostradą włącznie. Nigdy nie spadało poniżej 10 litrów. W mieście dopiero badam. Dotąd mam 12,5 litra w mieście. Moje pytanie i największy problem - dławienie się silnika przy szybkim wciśnięciu gazu przy małych obrotach. Dokładam zrzut ekranu. Czy któraś z tych wartości coś Ci mówi?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg zrzut bingo.JPG (128.3 KB, 349 wyświetleń)
__________________
zostań bliźniakiem genetycznym -> Zachęcam.
Jest mondeo i kilka innych fordów
darnel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.