Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2010, 18:46   #61
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Po ozonowaniu wystarczy wywietrzyć auto. Ozon nie jest trwały - szybko się rozpada.

__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 11:52   #62
Miki_81
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: Kraków
Model: V70
Silnik: 2319 T5
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Dezynfekcja ozonem jest skuteczna pod jednym warunkiem:
UŻYWAJCIE PROFESJONALNYCH URZĄDZEŃ (GENERATORÓW) a nie tanich urządzeń z Chin za 300 lub 400 pln.

Jeśli ktoś nie wierzy w skuteczność - niech przekona się sam.
Jeśli mogę powiedzieć jak się ma teoria do praktyki - posiadanym urządzeniem praktycznie dezynfekuję nawet pomieszczenia (pokoje) o określonej kubaturze a po wstawieniu do samochodu (mała kubatura) działanie jest spotęgowane i wystarcza ok 20 do 30 min ozonowania - ja stosuję 30 min i mam satysfakcję z dobrze wykonanej roboty.
A teoretycznie to poniżej jest duuuużo wpisów.

Zapraszam na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wprawdzie w trakcie budowy ale na nast rok już będzie gotowa.
Miki_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 20:33   #63
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał Miki_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dezynfekcja ozonem jest skuteczna pod jednym warunkiem:
UŻYWAJCIE PROFESJONALNYCH URZĄDZEŃ (GENERATORÓW) a nie tanich urządzeń z Chin za 300 lub 400 pln.
.

Witam, wiesz co, a mógłbyś napisac mi czym według Ciebie różni się profesjonalne urządzenie od "tanich urzadzeń z chin za 400 zł" ?
Profesjonalny ozonator dla warsztatów firmy np. magneti marelli kosztuje 1200 zł na wejściu bez żadnego rabatu :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oczywiście na 99% także pochodzi z chin. Nie chce psuć Ci biznesu, ale niestety wprowadzenie ozonatorów do serwisu ma tą druga stronę niestety, że ludzie sami zaczeli je kupować bo to są proste urządzenia w końcu.

Ciekawi mnie też, jak wyczyścisz cudownym ozonatorem stałe osady, wiesz taki biały, cuchnący syf który oblepia parownik? W Łodzi jest taka firma Grapow, robią chłodnice od ponad 20 lat i czasami rozbierają wszystko w aucie i myją karcherami, no ale może oni się nie znają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja uważam, że bez dostania się do parownika i fizycznego naniesienia preparatu na parownik nie ma skutecznego odgrzybiania a jest tylko mydlenie oczu a raczej nosa na krótka metę :-)

pozdrawiam
Maciek
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 11:43   #64
Miki_81
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: Kraków
Model: V70
Silnik: 2319 T5
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Witaj, tu nie chodzi o mydlenie oczu i psucie lub nie czegokolwiek. Tylko jak wiesz nie wyciągasz co rok całego układu klimatyzacji by go oczyścić mechanicznie.
My rozmawiamy o czystości pod kątem bakteriologicznym. I jak dotąd wykonuję i w starszych samochodach (swoje 13 i 15 letnie) i nie wyciągam parownika by go oczyścić mechanicznie. ALe to też zależy jak samochód był obslugiwany przez poprzedniego właściciela, jak strasznie zaniedbana klima i takie ozonowanie profesjonalnym urządzeniem (tu odp na drugie pytanie) o wydajności conajmniej 5000 mg/h to uwierz nie ma problemu powracającego przez dany sezon brzydkiego zapachu.

Nie wiem czemu na forum panuje ogólna opinia że wszytko to, co ktoś napisał musi być złe i do du....y.
I trzeba jak najwięcej negować czyjeś wypowiedzi bo wtedy jesteśmy wielcy znawcy tematu.
Pozdrawiam
Miki_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 11:46   #65
Miki_81
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: Kraków
Model: V70
Silnik: 2319 T5
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał maciek8791 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
; Ja uważam, że bez dostania się do parownika i fizycznego naniesienia preparatu na parownik nie ma skutecznego odgrzybiania a jest tylko mydlenie oczu a raczej nosa na krótka metę :-)

pozdrawiam
Maciek
Maćku dla CIebie ozonowanie gratis zapraszam - przekonasz się i wtedy jak będzie ok to ładnie wszystkim na forum napiszesz: że nie ma konieczności wyciągania parownika do skutecznej dezynfekcji" ok?
:-)

pozdr
Miki_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 19:18   #66
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Do MIKI 81:
mogę oddać swoją klimę (szkoda tylko, że jesteś z drugiego końca Polski) do zademonstrowania skuteczności ozonowania. Wlałem tam puszkę Wurtha i piany CRC i dalej po wyłączeniu klimy zalatuje z nawiewu jakąś gorącą wilgocią. Dodam, że ozonowanie też mi zrobili w warsztacie, w którym uzupełniałem czynnik. Ale urządzenie, którym to było robione nie wyglądało na super profesjonalny sprzęt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 20:59   #67
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

No bo to nie wygląda na super profesjonalny sprzęt, to po prostu jest dość prosty sprzęt :-) Ale co to zrobili Tobie to ozonowanie.... i nie pomogło? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mechanicy to kochają, bo nie trzeba się dobierać do parownika... nie trzeba pracować... nie trzeba szukać, męczyć się, odkręcać... w ogóle nic nie trzeba robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wrzucasz za szybkę końcówkę ozonatora na 30 min i idziesz robić sobie coś innego, a po 30 min odbierasz kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrawiam
M.

Cytat:
Napisał Piotr_gd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do MIKI 81:
mogę oddać swoją klimę (szkoda tylko, że jesteś z drugiego końca Polski) do zademonstrowania skuteczności ozonowania. Wlałem tam puszkę Wurtha i piany CRC i dalej po wyłączeniu klimy zalatuje z nawiewu jakąś gorącą wilgocią. Dodam, że ozonowanie też mi zrobili w warsztacie, w którym uzupełniałem czynnik. Ale urządzenie, którym to było robione nie wyglądało na super profesjonalny sprzęt. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 21:39   #68
maciek8791
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-06-2010
Skąd: łódź
Model: Ford SMAX
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 122
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Dziękuje za Twoją ofertę i szacunek dla Ciebie, że tak podchodzisz do sprawy. Proponuję, żebyś zrobił to ozonowanie koledze, któremu już robili ozonowanie i mu nie pomogło a który napisał posta tutaj. Pewnie będziesz miał lepszy ozon niż tamci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do wyciągania parownika to absolutnie nie ma sensu go wyciągać trzeba się tylko się do niego dobrać np. od strony filtra przeciwpyłkowego, żeby nanieść preparat. Sytuację demontażu to taki extrem który zdarza się rzadko.

Tak więc mogę nawet bez Twojej prezentacji napisać na forum, że nie ma konieczności wyciągania parownika do skutecznej dezynfekcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Trzeba jednak się napracować, żeby się do niego dobrać i nanieść preparat który rozpuści syfy na nim, oczyści go i pokryje powłoką zabezpieczającą przed tworzeniem się nowych osadów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mało tego, trzeba jeszcze ten parownik osuszyć przed czyszczeniem wyłączając na 10 min klimę i dając grzanie na max... oczywiście w zależności od auta czasem dostęp do parownika może być utrudniony i trzeba pokombinować - po prostu należy trochę popracowąć żeby dobrze klimę odgrzybić, dobierając się do źródła osadów.

Miałem wiele razy robione bezskuteczne ozonowanie znam też wiele osób którym również to nie pomogło - ty też już znasz, jeden nawet właśnie napisał na forum o tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Samo wrzucenie końcówki ozonatora za szybkę i skasowanie po 30 min 50 zł jest na pewno bardzo fajne dla właściciela takiego urządzenia (mechanik moze wtedy robić coś zupełnie innego a kasa sama się zarabia - oni sami uważają, że to genialne urządzenie) ale niestety to b. słabe efekty daje. Dlastego uważam, że żeby coś zrobić porządnie, czasami po prostu musisz wykonać pewną pracę i tak jest właśnie z odgrzybianiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


pozdrawiam
Maciek

Cytat:
Napisał Miki_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Maćku dla CIebie ozonowanie gratis zapraszam - przekonasz się i wtedy jak będzie ok to ładnie wszystkim na forum napiszesz: że nie ma konieczności wyciągania parownika do skutecznej dezynfekcji" ok?
:-)

pozdr
maciek8791 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 13:56   #69
rafaelb
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-06-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus II Kombi
Silnik: 1.6 TDCi z DPF
Rocznik: 2007
Postów: 104
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

Cytat:
Napisał Miki_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dezynfekcja ozonem jest skuteczna pod jednym warunkiem: UŻYWAJCIE PROFESJONALNYCH URZĄDZEŃ (GENERATORÓW) a nie tanich urządzeń z Chin ....
A jaką wydajność wytworzenia ozonu powinno mieć urządzenia by procedura ozonowania w ogóle miała sens ?
rafaelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2010, 15:57   #70
Piotr_gd
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-11-2009
Skąd: Gdańsk
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 20
Domyślnie Odp: czyszczenie klimatyzacji

A tak swoją drogą, to zna ktoś może jakiś skuteczny środek, poza powszechnie stosowanym [wurth, crc], który byłby w stanie wymieść ten syf z komory parownika. Jak już wspominałem wlałem tam oba specyfiki i to zarówno przez kanalik skroplin jak i bezpośrednio do komory parownika (po wyjęciu dmuchawy) i nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie wiem co tam można jeszcze wlać - Domestosa? Jest jeszcze metoda czyszczenia ultradźwiękami, ale jestem raczej sceptykiem. Jest to dosyć drogie, a też pachnie mi jakimiś czarami (być może dlatego, że nie rozumiem zasady działania)
Piotr_gd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.