Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2013, 13:08   #21
LukiSbkw
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-12-2007
Skąd: Ruda Śląska
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1999
Postów: 18
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

dzięki za informacje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

LukiSbkw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2013, 14:19   #22
faficze
ford::amateur
 
Avatar faficze
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2000
Postów: 6
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

ja dokupilem scyzoryk z immo za ok 150 zl, dociecie grotu kosztowalo 40 zl (tyle za chinski grot, za oryginalny biora 20 zl)

a programowanie kluczyka i pilota to juz bajka

wszystko dziala perfekcyjnie, lacznie z otwieraniem bagaznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

sterowanie z pilota obsluguja wszystkie moduly z oznaczeniami RF
faficze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2013, 20:23   #23
zniesmaczony
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 10-08-2013
Skąd: Nowy Sącz
Model: Toyota Corolla GR sport
Silnik: 2.0 hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 13
Domyślnie Re: montaż sterownika centralnego zamka

Mnie również udała się operacja wymiany modułu komfortu. W tym miejscu składam podziękowania użytkownikowi moons za cenne wskazówki. Całkowity koszt "zrobienia" sobie pilota:
Moduł komfortu: 39 zeta plus 21 przesyłka - 60 złotych
Stary kluczyk z elektroniką do pilota: 30 złotych plus dycha bo odlutował się przycisk otwierania klapy bagażnika zatem 40 zeta
nowa obudowa do kluczyka: 30 zeta
docięcie grotu: 35 zeta (musiałem stacyjkę wyjąć bo kluczyk był aż tak wyrobiony) - wg mnie w aucie od nowości nie było pilota bo pierwszy kluczyk był tak zdarty że musiałem do chwili obecnej używać rezerwowego - @ kubaw20055

całkowity koszt:165 złotych zamiast 300-400 złotych za proponowaną instalację w ASO. A satysfakcja że wszystko zrobiłem w zasadzie SAM - bezcenne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mogę się przestać bawić pilotem hehe...
zniesmaczony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 13:14   #24
thorns
ford::average
 
Avatar thorns
 
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: Focus Mk3 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Re: montaż sterownika centralnego zamka

A wystarczyło kupić nowy sterownik za 59zł+kp

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i cieszyć sie dwoma nowoczesnymi pilotami z szyfrowana transmisja o znacznie lepszym zasięgu.
thorns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 13:46   #25
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,546
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Dla każdego coś dobrego (czyt. innego) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 14:01   #26
moons
ford::expert
 
Avatar moons
 
Zarejestrowany: 17-09-2006
Skąd: Hajnówka
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 DURATEC-HE
Rocznik: 2007
Postów: 2,010
Domyślnie Odp: Re: montaż sterownika centralnego zamka

Cytat:
Napisał thorns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i cieszyć sie dwoma nowoczesnymi pilotami z szyfrowana transmisja o znacznie lepszym zasięgu
Weź mnie nie rozśmieszaj, to jest sterownik na jakiś rok czasu, same piloty to kilka miesięcy wytrzymują.
Fabryka to fabryka, tym bardziej że polega to tylko na wpięciu wtyczek, żadnego lutowana, cięcia ani gięcia. Nie mówiąc o tym że nie trzeba przy kluczyku ciągać tony breloków i temu podobnych.
Pozdrawiam
__________________

moons jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 16:29   #27
thorns
ford::average
 
Avatar thorns
 
Zarejestrowany: 14-10-2012
Model: Focus Mk3 FL
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Re: montaż sterownika centralnego zamka

A później co, sterownik wyparowuje? piloty się gubią? u mnie podobny działa już ok 10 miesięcy bez problemów, piloty maja taki sam zasięg i to o wiele większy niż te z "fabryki" bo spokojnie z 40m, + dodatkowo można do niego za parędziesiąt złotych podłączyć moduł komfortu z domykaniem szyb, ogólnie elektronika z większymi możliwościami niż w 10-14 letnim FABRYCZNYM sterowniku. Więc swoje uprzedzenia zachowaj dla siebie.

Ostatnio edytowane przez thorns ; 24-08-2013 o 16:39
thorns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 21:11   #28
tajfun_tom
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-08-2013
Model: Focus
Silnik: Diesel
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie Odp: Re: montaż sterownika centralnego zamka

Cytat:
Napisał thorns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A później co, sterownik wyparowuje? piloty się gubią? u mnie podobny działa już ok 10 miesięcy bez problemów, piloty maja taki sam zasięg i to o wiele większy niż te z "fabryki" bo spokojnie z 40m, + dodatkowo można do niego za parędziesiąt złotych podłączyć moduł komfortu z domykaniem szyb, ogólnie elektronika z większymi możliwościami niż w 10-14 letnim FABRYCZNYM sterowniku. Więc swoje uprzedzenia zachowaj dla siebie.
Witam.
Probuje wsadzić sterowanie z pilota do foki z 2000r. Mam teraz tylko sterowanie z kluczyka i rożowy moduł siemensa (za polka pasazera) Wiem iz przewody czarno pomaranczowy i czarno zielony odpowiadaja chyba za zamkniecie i otwarcie bo w zależności od stanu pojawia sie na nich masa. Tu moje pytanie. Czy zamykanie i otwieranie wiąże sie z podawaniem masy na jedno z tych wejsc? Wtedy sterownik radiowy centralnego musi na stale podawac mase a nie na chwilę. Czy tez popinac sie pod przewody z drzwi? Zalezy mi na tym by bylo z pilota ale i awaryjnie z kluczyka. Prosze o info lub schemacik. Z gory dziekuje
tajfun_tom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 19:49   #29
morfeusz65
ford::amateur
 
Imię: GRZEGORZ
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: JAROCIN
Model: FOCUS MK1
Silnik: 16 16V Zetec-s
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam.
Przykleje. się do tematu mam podobne pytanie . Jak sprawdzić jaki mam sterownik we focusie 1.6 16V 1998r Mk1 jeśli nie ma ona żadnej naklejki ? Czym ona steruje ? Jaki to model ?Adres fotki :
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
morfeusz65 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2013, 21:19   #30
rafi00712
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-10-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: montaż sterownika centralnego zamka

Witam, mam pytanie odnośnie impulsu jakim są zamykane oraz otwierane zamki, jest to impuls plusowy czy minusowy? Bo moja centralka ma właśnie według "uznania do wyboru" ten sugnał. Więc jak mam ją ustawić ? Bo pod jakie kable się podpiąć już wyczytałem
Pozdrawiam
rafi00712 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.