Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2016, 09:47   #1
fenix100
ford::amateur
 
Imię: Heniek
Zarejestrowany: 19-06-2013
Skąd: Brodnica
Model: Kuga 2 4X4
Silnik: 2tdci 140km
Rocznik: 2013
Postów: 4
Domyślnie Kasowanie inspekcji oleju

Kończy mi się gwarancja na kugę 2013 i nie chce mi się jedzdzić za każdym razem do serwisu wymienić olej . Stąd pytanie jak skasować inspekcję po wymianie oleju? Z góry dzieki za odpowiedz.

fenix100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2016, 14:40   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Cytat:
Napisał fenix100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...jak skasować inspekcję ....
Tytuł kolega umiał nadać, a wpisać tego samego do szukajki forumowej już nie starczyło sił...Może po obiedzie sił przybędzie?
Qurcze - denerwujące jest takie zaśmiecanie forum...
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - Robert - wyrzuć proszę ten wątek do zsypu - kolega nie zastosował się do regulaminu i nie wpisał najpierw tytułu do szukajki. Znalazła by od razu dokładnie to o co mu chodzi...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-03-2016 o 19:54
tedi_k jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 09:00   #3
jeziorek
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 1.6 205KM
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Pisze w tym wątku, bo odpowiedź znalazłem, ale nadal sprawa nierozwiazana. Mam kuge MK2 1.6 EB 150km manuał, żaden ze sposobów kasowania inspekcji nie działa. Co więcej w forscan też nie ma takiej opcji, nie ma także parametru zapisującego ostatnia wymianę oleju. Czy to możliwe, żeby moje auto nie wymagało resetowania inspekcji? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?
jeziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 11:44   #4
mar_tek
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: kętrzyn
Model: Ford Kuga MK2
Silnik: 1.6
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Witam, posiadam Kugę MK2 1.6 150 km z 2013 r. od 2,5 roku. Od początku sam wymieniam olej i komputer nigdy nie wymagał kasowania inspekcji.
mar_tek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2019, 16:04   #5
jeziorek
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 1.6 205KM
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji oleju

Ok, dziękuję, mam to samo doswiadczenie, nigdy nikt o tym nie pisał, dlatego pozwoliłem sobie zapytać. Swoją drogą to dziwne, że nie zdecydowano się na monitorowanie wymian oleju. Long life? W dieslu z DPF musi być, natomiast tutaj być może nie jest to krytyczne.
jeziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2019, 10:18   #6
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Cytat:
Napisał jeziorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pisze w tym wątku, bo odpowiedź znalazłem, ale nadal sprawa nierozwiazana. Mam kuge MK2 1.6 EB 150km manuał, żaden ze sposobów kasowania inspekcji nie działa. Co więcej w forscan też nie ma takiej opcji, nie ma także parametru zapisującego ostatnia wymianę oleju. Czy to możliwe, żeby moje auto nie wymagało resetowania inspekcji? Będę wdzięczny za podpowiedzi. Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?
Nawet jeśli jest taka opcja, to czy to warto ufać komputerowi?
Lepiej sprawdzić jakość oleju organoleptycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 21:17   #7
TheDriver
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2016
Skąd: Elbląg
Model: Ford Kuga
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2019
Postów: 46
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Cytat:
Napisał jeziorek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy normalnie można sprawdzić w menu żywotność oleju?
Można - z poziomu komputera. Ale nigdzie nie znalazłem info jak to jest liczone więc polegam bardziej na wyglądzie.
TheDriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2020, 12:13   #8
trzmi3lu
ford::beginner
 
Avatar trzmi3lu
 
Zarejestrowany: 20-08-2019
Skąd: Przemyśl
Model: Kuga Titanium Plus
Silnik: TDCI 2.0 180PS 4WD
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji

Cytat:
Napisał TheDriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Można - z poziomu komputera. Ale nigdzie nie znalazłem info jak to jest liczone więc polegam bardziej na wyglądzie.
Włącz zapłon pokaże się inspekcja wciśnij pedał gazu a po tym pedał hamulec/sprzęgło (w przypadku PS) i trzymaj aż komunikat pokaże ze skonczył i tyle filozofii.
trzmi3lu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2020, 14:09   #9
jeziorek
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 02-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 1.6 205KM
Rocznik: 2013
Postów: 23
Domyślnie Odp: Kasowanie inspekcji oleju

No właśnie u mnie nigdy nie widziałem takiego komunikatu, w Forscan nie mam tez parametrów monitorujących przepieg po wymianie. Z tego wniosek, że wszystko zależy od pcm.
Arek
jeziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 13:40   #10
awatary
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-05-2021
Model: kuga
Silnik: 2.9
Rocznik: 2018
Postów: 24
Domyślnie Ford kuga 2013 usunięcie inspekcji oleju

Wyskakuje mi komunikat o wymianie oleju. Ja to usunąć? Wiem, że trzeba wcisnąć pedał gazu i hamulec. Ale trzeba to zrobić na zapłonie a ja nie mam miejsca na kluczyk tylko mam przycisk ford power
awatary jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.