Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2013, 23:12   #191
jandras
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-07-2013
Skąd: Białystok
Model: Titanium
Silnik: 1,8tddci 125KM
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam
Miałem podobny problem "usterka silnika" potem spadek mocy i koniec jazdy.potem komunikat " immobilizer aktywny"
W serwisie wymienili moduł GEM znajduje się on pod schowkiem pasażera,
od wymiany zrobiłem ok 1700km i jest ok

jandras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2013, 23:11   #192
czapla7891
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Lund (Szwecja)
Model: Ford S-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam . Mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
Po przeczytaniu całego tematu nie znalazłem nikogo kto by miał taki problem jak , a mianowicie mój S-max gaśnie. Nie ma reguły czy to miasto czy trasa , czy zimny czy ciepły, czy stoi z odpalonym silnikiem czy jedzie . Na wyświetlaczu wyskakuje ,,Usterka silnika,, i auto natychmiast gaśnie. Co ciekawsze wystarczy tylko przekręcić kluczyk i natychmiast odpala , a komunikat znika . Czasami dzieje się tak raz na miesiąc a czasami kilka razy dziennie (również nie ma reguły). Po podłączeniu komputera następujący komunikat :Wysoka wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia zaworu sterowania przepływem zasysanego powietrza (kod P02E9). Jestem zupełnym laikiem w tych sprawach więc proszę o jakąkolwiek pomoc lub poradę. Dodam iż mieszkam w Szwecji a tutaj usługi serwisowe są nieziemsko drogie , dlatego też zwracam się o pomoc na forum. Proszę pomóżcie .
czapla7891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 08:52   #193
cliner
ford::professional
 
Avatar cliner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2011
Skąd: Anglia
Model: NieFord-Skoda Octavia vRS
Silnik: 2.0 TSI
Rocznik: 2016
Postów: 1,424
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Wyczyść przepływkę za filtrem powietrza lub wymień,sprawdź filtr powietrza jaki ma stan zabrudzenia.
__________________
http://s1069.photobucket.com/albums/u468/cliner66/
http://forum.fordclubpolska.org/album.php?albumid=786
---------------------------------------------------
269KM/429Nm by Heko(było),następne(było) 275KM/427Nm...jest 324KM/483Nm...
cliner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2013, 09:47   #194
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał czapla7891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wysoka wartość sygnału w obwodzie czujnika położenia zaworu sterowania przepływem zasysanego powietrza
Ja miałem podobny komunikat (choć błąd chyba inaczej się nazywał)
Samochód wchodził w tryb awaryjny jadąc od 170km/h wzwyż ze stałą prędkością.
Po podłączeniu do porządnego komputera i sprawdzeniu czujników w czasie rzeczywistym ,wyszło że czujnik koło przepływki pokazuje temperaturę -17 stopni. Po wymianie czujnika wszystko wróciło do normy.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2013, 21:23   #195
wjaskowski
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam serdecznie,

niestety muszę też podpiąć się pod ten wątek, bo także i mi wyskakuje "usterka silnika" + żółte "i" + ESP. Zwykle na trasie przy średnich obrotach typu 2100. Diagnozę utrudnia fakt, że to raz na jakieś 500-1000km. Inne objawy to szarpnięcia raz na kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów, często podwójne oraz błąd [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widoczny w trybie testowym.

Silnik 1.8 TDCi (125KM).

W ASO przeczyścili wiązkę do wtryskiwaczy i stwierdzili, że naprawili, ale 330 zł w błoto, bo nic się nie poprawiło.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, pomysły i słowa otuchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wjaskowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 17:25   #196
czapla7891
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Lund (Szwecja)
Model: Ford S-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał wjaskowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,

niestety muszę też podpiąć się pod ten wątek, bo także i mi wyskakuje "usterka silnika" + żółte "i" + ESP. Zwykle na trasie przy średnich obrotach typu 2100. Diagnozę utrudnia fakt, że to raz na jakieś 500-1000km. Inne objawy to szarpnięcia raz na kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów, często podwójne oraz błąd [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widoczny w trybie testowym.

Silnik 1.8 TDCi (125KM).

W ASO przeczyścili wiązkę do wtryskiwaczy i stwierdzili, że naprawili, ale 330 zł w błoto, bo nic się nie poprawiło.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki, pomysły i słowa otuchy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanim zaczęło mi się dziać to co opisałem też miałem taki problem jak ty . Okazało się ze zawór EGR (chyba tak to się nazywa) był do wymiany. Objawy były identyczne . co jakiś czas na trasie wyskakiwał błąd + kontrolki. Najczęściej zadażało się to przy przyspieszaniu, ale czasami również przy jeździe jednostajnej np na tempomacie .
czapla7891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 18:34   #197
wjaskowski
ford::beginner
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Poznań
Model: Ford s-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał czapla7891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zanim zaczęło mi się dziać to co opisałem też miałem taki problem jak ty . Okazało się ze zawór EGR (chyba tak to się nazywa) był do wymiany. Objawy były identyczne . co jakiś czas na trasie wyskakiwał błąd + kontrolki. Najczęściej zadażało się to przy przyspieszaniu, ale czasami również przy jeździe jednostajnej np na tempomacie .
A miałeś też szarpanie od czasu do czasu i DTC 41668? Dziwne: Dzisiejsze podłączenie do komputera pokazało P1201 (Injector Circuit Open / Shorted Cylinder #2), więc u mnie raczej wskazuje to okolice wtrysków... ciężko się debugguje te współczesne samochody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wjaskowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2013, 21:29   #198
czapla7891
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Lund (Szwecja)
Model: Ford S-max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał wjaskowski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miałeś też szarpanie od czasu do czasu i DTC 41668? Dziwne: Dzisiejsze podłączenie do komputera pokazało P1201 (Injector Circuit Open / Shorted Cylinder #2), więc u mnie raczej wskazuje to okolice wtrysków... ciężko się debugguje te współczesne samochody Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szarpanie wystąpiło tylko raz , a następnie wyskoczył błąd. Potem wyskakujące błędy nie były poprzedzane szarpaniem
czapla7891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 23:28   #199
Mrok
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 31-01-2013
Skąd: Katowice
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Witam. W ostatnim czasie pojawił mi się komunikat Ustarka ESp i samochód zwolnił. NIestety nie miałem czasu sie tym zając i wyłączyłem to po przez wyłącznik na desce. Następnie po około 1 miesiaca pojawił się znowu komunikat Usterka ESP a za nim Usterka układu kierowniczego oraz Awaria silnika. Samochód się wyłączył. Prosze o diagnoze gdzie szukać i czego się spodziewać.
Mrok jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2014, 19:19   #200
rzielinski7
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi 163KM/200KM?
Rocznik: 2012
Postów: 78
Domyślnie Odp: Komunikat: usterka silnika

Cytat:
Napisał Mrok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. W ostatnim czasie pojawił mi się komunikat Ustarka ESp i samochód zwolnił. NIestety nie miałem czasu sie tym zając i wyłączyłem to po przez wyłącznik na desce. Następnie po około 1 miesiaca pojawił się znowu komunikat Usterka ESP a za nim Usterka układu kierowniczego oraz Awaria silnika. Samochód się wyłączył. Prosze o diagnoze gdzie szukać i czego się spodziewać.
Czy udało Ci się zdiagnozować usterkę?
U mnie pojawiły się podobne komunikaty wieczorem postawiłem auto wszystko było ok a rano jak chciałem odpalić pojawiły się komunikaty usterka układu kierowniczego=>immobilizer aktywny=> usterka silnika i nie można odpalić auta.
I nie za bardzo mam pomysł co to może być Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzielinski7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.