Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2013, 22:20   #1
maciekcar
 
Postów: n/a
Domyślnie focus mk2 2005-2006 Silnik

Witam
Tak jak juz sie utarło przy pierwszym poście prosze o wyrozumialosc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do rzeczy Poszukuje focusa z rocznika jak w temacie w kwocie 15-16k i mam problem z wyborem silnika
Zdecydowany bylem na benzyne 1.6 100 KM duzo dobrego wyczylem o tym motorze oszczednosc i solidnosc przede wszystkim i ... teraz szukam diesla tutaj tez oszczednosc i solidnosc ale tutaj odstrasza pientnowany problem z dwumasa Oczytałem sie roznych opiny i sam juz nie wiem na co sie zdecydowac Jezdze ok 1.2-1.3k rocznie 50/50 miasto/trasa
Czekam na opinie urzytkowników .. bo juz handlarzy mam dosc

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 08:26   #2
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Poczytaj ten dział było nie raz, wstaw linki do oceny to się zobaczy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 08:34   #3
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Cytat:
Napisał maciekcar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zdecydowany bylem na benzyne
Cytat:
Napisał maciekcar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
teraz szukam diesla
A co Cię do tego skłoniło, że tak z ciekawości zapytam?

Oszczędność i solidność w przypadku używanego Diesla może Cię przyprawić o zawrót głowy w negatywnym tego słowa znaczeniu, choć z drugiej strony wiele osób jeździ i nie narzeka. Używany Diesel to loteria - ciągle to powtarzam. Na Twój sposób użytkowania auta skłoniłbym się zdecydowanie w kierunku silnika benzynowego.

Ostatnio edytowane przez kael82 ; 18-11-2013 o 09:05
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 11:40   #4
maciekcar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Cytat:
Napisał kael82 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co Cię do tego skłoniło, że tak z ciekawości zapytam?

Oszczędność i solidność w przypadku używanego Diesla może Cię przyprawić o zawrót głowy w negatywnym tego słowa znaczeniu, choć z drugiej strony wiele osób jeździ i nie narzeka. Używany Diesel to loteria - ciągle to powtarzam. Na Twój sposób użytkowania auta skłoniłbym się zdecydowanie w kierunku silnika benzynowego.
Porownywalna cena w zakupie benzyny i diesla (1.6) male spalanie ropy choc i benzyniak w spalaniu nie wypada najgorzej
Uzytkowanie diesla tylko jezdzac po miescie mija sie z celem a wybierajac sie w trase na benzynie ( ze spalaniem moze byc roznie)

Czy w ogle jest sens myslec o zakladaniu LPG >? focusy nie maja dobrego uznania do wspołpracy z gazem
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 12:49   #5
Sebvek
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 06-07-2013
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

1.2 k rocznie czy 12k?
Sebvek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 13:25   #6
kael82
ford::advanced
 
Avatar kael82
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 20-12-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (163KM)
Rocznik: 2010
Postów: 250
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Cytat:
Napisał maciekcar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Uzytkowanie diesla tylko jezdzac po miescie mija sie z celem
No raczej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał maciekcar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a wybierajac sie w trase na benzynie ( ze spalaniem moze byc roznie)
Jak umiesz jeździć autem (w sensie odpowiedniej techniki jazdy) to spalanie benzynki może Cię mile zaskoczyć. Za każdym razem, kiedy siadam za kierownicą Focusa mk3 1.6 125KM spalanie poza miastem mam zawsze poniżej 6 litrów przy prędkościach między 90-110km/h. Myślę, że jest to spalanie do przyjęcia, a jako gratis dostajesz święty spokój z DPF-em, kołem dwumasowym, wtryskami, turbiną i innymi wynalazkami, które prędzej czy później i tak padną i przy okazji potrafią zrobić lekki drenaż portfela.
Co do gazu to ja nigdy nie byłem jego zwolennikiem - i raczej nie będę. Poza tym przy Twoim rocznym przebiegu montaż gazu z ekonomicznego punktu widzenia nie ma najmniejszego sensu. Chyba, że nie masz co robić z pieniędzmi ;-).
Ja będąc na Twoim miejscu brałbym pod uwagę tylko silnik benzynowy.
kael82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 19:36   #7
grodek75
ford::advanced
 
Avatar grodek75
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Warszawa Żoliborz
Model: Mondeo Mk4 GoldX/Nissan Micra K11
Silnik: 2,3l Duratec HE 161KM Automat AWF21/1.4 16V 82KM Automat CVT
Rocznik: 2008/2001
Postów: 294
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Cytat:
Napisał maciekcar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Porownywalna cena w zakupie benzyny i diesla (1.6) male spalanie ropy choc i benzyniak w spalaniu nie wypada najgorzej
Uzytkowanie diesla tylko jezdzac po miescie mija sie z celem a wybierajac sie w trase na benzynie ( ze spalaniem moze byc roznie)

Czy w ogle jest sens myslec o zakladaniu LPG >? focusy nie maja dobrego uznania do wspołpracy z gazem
Nie chce mi się pisać od nowa, więc wkleję to co już pisałem na temat używanego diesla przy niewielkich rocznych przebiegach w innym watku.
Tam też ktoś szukał podobnego auta do Ciebie.

...Kolego, nie chcę Cię martwić ale ulegasz stereotypom i możesz wpakować się na minę. Przy przebiegach rzędu 15 tys. km rocznie diesel nijak nie wyjdzie Cię taniej. Owszem, może na stacji paliw będziesz pojawiał się rzadziej, ale za to jeżeli będziesz chciał utrzymać auto w stanie gwarantującym dojechanie zawsze i wszędzie będzie Cię to kosztowało nieporównywalnie więcej.
Koszt serwisowania diesla jest zdecydowanie wyższy niż benzyny, również stopień skomplikowania silnika jest nieporównywalnie większy i szansa na poważną awarię większa. W dieslu masz turbinę, skomplikowane wtryski, dużą wrażliwość na jakość paliwa, w zależności od modelu sprzęgło z kołem dwumasowym, dużo większe wymagania jeżeli chodzi o sprawność układu elektrycznego, być może filtr cząstek stałych, etc., etc...
Tego wszystkiego w benzynie nie ma. Jeżeli silnik będzie miał kompresję, akumulator będzie sprawny, a co 20 tys. km wymienisz świece po 15zł/sztuka to praktycznie nie ma się co tam zepsuć.
Jeżeli chodzi o diesla to wejdź na forum Focusa i porównaj ilość wątków na temat usterek w silnikach wysokoprężnych i benzynowych. To powinno dać Ci do myślenia.
Jest jeszcze kolejna kwestia - nie oszukujmy się budżet którym dysponujesz nie jest zbyt wysoki. Szukając benzyny masz szansę na kupno auta w relatywnie dobrym stanie, nawet ze stosunkowo niewielkim przebiegiem.
Kupując diesla z roczników 2004 - 2006 bo zakładam, że w takich będziesz się poruszał masz ogromną szansę na kupno auta z przebiegiem rzędu 250 000 - 300 000km, które okaże się być świnką - skarbonką i nigdy przy -15 stopniach nie będziesz miał pewności czy ruszysz czy też nie.
Aby uzmysłowić Ci jaka jest różnica w kosztach serwisowania poniżej masz przykład kosztu materiałów do przeglądu podstawowego w benzynie i w dieslu (żeby było sprawiedliwie przyjąłem oryginalne materiały Ford/Motorcraft):
Benzyna:
Filtr powietrza - 43,50zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Filtr oleju - 19,30zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Olej 5W30 bańka - 106,50zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Diesel:
Filtr powietrza - 37,50zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Filtr oleju - 30,50zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Filtr paliwa (jeżeli chcesz mieć spokojną głowę powinieneś wymieniać raz w roku) - 179zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Olej 5W30 bańka - 106,50zł [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Jak widzisz już na wstępnie w dieslu podczas serwisu powinieneś wymieniać jeden element więcej, który kosztuje tyle co pól zbiornika paliwa, a ilość czynności do wykonania w dieslu jest zdecydowanie większa, a co za tym idzie robocizna jest droższa.
Kolejny przykład to rozrząd, który w aucie w tym wieku raczej na 100% powinieneś wymienić "na dzień dobry".
Koszt w benzynie to 279zł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W dieslu dla odmiany to już 435zł: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
I tym sposobem tylko na przeglądach masz już 1 pełny zbiornik paliwa...
A nie doszliśmy jeszcze do osprzętu w postaci sprzęgieł, zaworów EGR, turbin, świec, osprzętu intercoolera, akumulatora który do diesla musi być 2 x większy i prawie tyle samo droższy...
Nie chciałbym abyś Ty, albo ktokolwiek inny odebrał mój wpis jako totalną krytykę diesla. Nie jest tak. Są osoby, którym jest on niezbędny. Ale przy przebiegach rzędu 15 000km rocznie, budżecie 15 000zł i jeździe po mieście na krótkich dystansach kupując klekota masz niepowtarzalną szansę wpakowania się na gigantyczną minę i dołączenia do tych, którzy co i rusz będą na tym forum szukali ratunku i twierdzili, że "Ford g... wort", a nie odwiedzali je w ramach ciekawości.
Podsumowując - zastanów się czy warto pakować się w diesla.
Koszty mogą być dużo większe i bardziej bolesne niż Ci się wydaje...
__________________
Gdybym u progu swej kariery jako przedsiębiorcy zapytał klientów czego chcą, wszyscy byliby zgodni: chcemy szybszych koni. Więc ich nie pytałem.
Henry Ford
grodek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 23:01   #8
maciekcar
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Cytat:
Napisał Sebvek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1.2 k rocznie czy 12k?
oscylujmy w przedziale 1200 -1500
Moze dojde do wiekszego przebiegu z racji na nowy/stary samochod

Bump: [QUOTE=grodek75;2109805]Nie chce mi się pisać od nowa, więc wkleję to co już pisałem na temat używanego diesla przy niewielkich rocznych przebiegach w innym watku.
Tam też ktoś szukał podobnego auta do Ciebie.

Dzieki za info . jak cos jeszcze wpadnie Ci do głowy to czekam na wiecej
A wybiore juz pewnie na 98 % benzyniaka .. nawet jutro znajomy ma mi zapodac jakies zdjecie "kombiaka" mk2

Bump: tylko czy na kombi 1.6 100 km da rade ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 23:32   #9
Sebvek
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 06-07-2013
Model: Mondeo mk4
Silnik: DW10
Rocznik: 2009
Postów: 45
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Z takkm przebiegiem to zatankujesz dwa razy auto do pelna na rok, wiec ani diesel ani gaz nie beda potrzebne.
Sebvek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 23:41   #10
koba1993
ford::amateur
 
Imię: Zyzio
Zarejestrowany: 18-03-2013
Skąd: Wopławka
Model: focus
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: focus mk2 2005-2006 Silnik

Napewno nie mam tak bogatego doświadczenia oraz rozeznania jak grodek75, ale ja bym doradzał brać benzyne, mniej kłopotów, a przy tak małym rocznym przebiegu diesel nie ma sensu. Co do mocy to jestem zdania, że koni nigdy za mało, ale żeby przekonać się czy 100 koni "da radę" musisz się przejechać i sam ocenić. Dla niektórych będzie to dużo, a dla innych za mało. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koba1993 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.