Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-07-2014, 21:30   #1
huyejo
ford::amateur
 
Imię: Rychu
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Londyn
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3 + gaz sekw.
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Ciężko odpala po dłuższym postoju

Dobry wieczór wszystkim.

Niedawno nabyłem Forda Galaxy z silnikiem 2,3 16V DOHC + gaz sekwencyjny.
Jak przystało na używany samochód z 1999 roku, legitymuje się on przebiegiem ok. 400kkm.

Już w dzień zakupu dostrzegłem pewne mankamenty, które udało się od razu usunąć, ale z jednym nie mogę sobie poradzić - po dłuższym postoju zimny silnik ma problemy z odpaleniem. Gdy już odpali, pracuje stabilnie zarówno na benzynie jak i na gazie. Z odpaleniem nie ma problemów, gdy silnik jest rozgrzany lub kiedy stoi do 3-4 godzin.

Odpalanie po dłuższym postoju (np. po nocy) wygląda tak, że gdy przekręcam kluczyk, silnik "łapie" (czasem od razu, czasem po chwili kręcenia rozrusznikiem), ale tak jakby mu brakowało benzyny - szarpie, dusi się, obroty "skaczą" od zera do 1000 i nie może "wskoczyć" na równe obroty jałowe (a bak pełny). Czasem nawet potrafi zgasnąć podczas tych "skoków", ale nie zawsze. Po paru sekundach wszystko się stabilizuje - obroty jałowe poprawne i bez problemu daje się przełączyć na gaz. Nie ma problemu z mocą podczas jazdy (także na wyższych obrotach), nie dusi się i trzyma ładnie obroty. Mam wrażenie, że przy dłuższym postoju cofa się paliwo z wężyków - ale to tylko moje odczucie, bo mam prawie zerowe doświadczenie w naprawach silników (dotychczas naprawiałem typowo mechaniczne sprawy, typu wymiana tarcz i klocków hamulcowych, termostatu, wydechu, naprawa rozrusznika itp. i to tylko w swoich autach).

Moje pytanie: co może być odpowiedzialne za problem z odpaleniem silnika po dłuższym postoju?

Od razu uprzedzę, że dotychczas nie zdążyłem jeszcze nic sprawdzić, ale zauważyłem, że ten problem nie ma związku z temperaturą otoczenia - czy jest 15st.C czy upał 40st.C, silnik ma te same problemy.

Proszę zatem o podpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez jvc ; 28-07-2014 o 06:25 Powód: Poprawa tytułu
huyejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 21:41   #2
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Sprawdź czy np rano przed uruchomieniem jak przekręcisz kilka razy kluczyk na zapłon tak żeby pompka kilka razy napompowała paliwo czy to pomoże.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2014, 21:52   #3
huyejo
ford::amateur
 
Imię: Rychu
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Londyn
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3 + gaz sekw.
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Ponieważ ten test będę mógł wykonać dopiero jutro, chciałbym spytać od razu, czy wynik testu (tzn. jeśli to pomoże lub nie) mógłby już coś więcej "powiedzieć" o przyczynach problemów?

Ewentualnie prosiłbym o kolejne podpowiedzi, co mam sprawdzić - chciałbym swój kolejny post uzupełnić o szereg danych, dzięki którym być może uda się wspólnymi siłami namierzyć "winowajcę".

Ostatnio edytowane przez huyejo ; 27-07-2014 o 21:59
huyejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 06:11   #4
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Może pompka daje słabe ciśnienie lub zaworek zwrotny słabo trzyma i paliwo cofa się do zbiornika. Obiawy wyglądają na usterkę układu paliwowego.

Możesz też profilaktycznie wymienić filtr paliwa (może jest brudny i pompa ma ciężko pchać paliwo) opis gdzie jest znajdziesz w tym temacie, przeczytaj cały. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 28-07-2014 o 06:22
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 06:31   #5
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Ciężko odpala po dłuższym postoju

Mam ten sam problem u żony w clio. Również gaz+ benzyna.
Przyczyn może być wiele niestety, tak jak koledzy napisali na początek przekręć kilka razy stacyjkę przed odpaleniem. Jeszcze wcześniej przed odpaleniem możesz odkręcić korek paliwa czy coś nie syknie czasem.
Do sprawdzenia czujnik temperatury,ale na zimnym silniku.
Z tego co czytałem może też być problem z czujnikiem położenia wału choc wydaje mi się to mało prawdopodobne.
Można jeszcze sprawdzić odpalenie na samym gazie ,jak i po wyjeżdżeniu gazu ( i chyba zakręceniu butli) na samej benzynie czy czasem gdy powinien odpalac na benzynie nie miesza go z gazem
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 16:11   #6
huyejo
ford::amateur
 
Imię: Rychu
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Londyn
Model: Galaxy MK1
Silnik: 2,3 + gaz sekw.
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Problem z odpaleniem po dłuższym postoju

Cytat:
Napisał jedi6667 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź czy np rano przed uruchomieniem jak przekręcisz kilka razy kluczyk na zapłon tak żeby pompka kilka razy napompowała paliwo czy to pomoże.
Właśnie wykonałem ten test - silnik po ponad dobie postoju zapalił "na dotyk", bez dławienia się. Czyli jednak paliwo wraca do baku. Bardzo Ci dziękuję za podpowiedzi, @jedi6667.

Z filtrem paliwa myślę, że sobie poradzę. Czy zawór zwrotny jest na pompce paliwa lub gdzieś w jej pobliżu?
huyejo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-07-2014, 20:19   #7
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Ciężko odpala po dłuższym postoju

Szukałem gdzie znajduje się zaworek zwrotny paliwa i jedynie domyślam się że razem z czujnikiem ciśnienia paliwa ale gdzie on dokładnie jest to nie wiem. Inni radzili sobie takim sposobem że zakładali zaworek przed filtrem paliwa, jak będziesz wymieniał filtr to taki zaworek możesz załorzyć, koszt nie powinien być wielki. Zobasz przed zakupem jaką średnicę ma kruciec filtra i kup zaworek z takim samym, zamontuj strzałką w kierunku silnika i zobacz czy pomoże.

Może jeszcze ktoś się wypowie na ten temat bardziej ogarnięty niż ja.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 05:10   #8
spatryk74
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 15-01-2012
Skąd: Włocławek
Model: ford galaxy
Silnik: 1.9 TDI 90KM
Rocznik: 2004
Postów: 9
Domyślnie Odp: Ciężko odpala po dłuższym postoju

Witam a ja mam identyczny problem , tylko , ze w 1.9 tdi... Pozdrawiam.
spatryk74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 05:57   #9
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Ciężko odpala po dłuższym postoju

W tdi też robią taki patent z dodatkowym zaworkiem zwrotnym.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-07-2014, 21:53   #10
Anex
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 16-07-2010
Skąd: Barczewo
Model: GALAXY
Silnik: 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Ciężko odpala po dłuższym postoju

W moim Galaxy jest to samo. Silnik igiełka ale po nocy ciężko odpala.Testu na zapłon niestety nie mogę zrobić bo immobilaizer po kilku razach przechodzi w stan awaryjny.
Anex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.