Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2008, 21:04   #1
abmer
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Opole
Postów: 75
Domyślnie Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Wiem że temat był wałkowany ale nie został zakończony.
Tak więc mój Galaxy nagrzewa się ledwo do wskazania pomiedzy minimum a literką N. Mam gaz i żeby sie przełączył na gaz muszę przejechać 3km a to dużo ( w komputerze gazu nastawiona jest temperaturę 30 stopni).
Wymieniłem termostat (trójnik na rurach do chłodnicy) ale to nic nie dało. W sklepie wyposażyli mnie w drugi termostat. Został on niby zlokalizowany z boku silnika ponad skrzynią biegów w plastikowej obudowie (z tej plastikowej obudowy wychodzi przewód do trójnika z termostatem).
Mam pytanie jak u was wygląda wskazanie temperatury tzn. przy jakich literach oscyluje wskaźnik?
Czy w Galaxym są dwa termostaty a jeżeli są to gdzie jest ten drugi?
Może ktoś ma schemat chłodzenia tego silnika.
Z góry dziękuje za pomoc.
OTO zdjęcie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Termostat mały.jpg (12.7 KB, 802 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez deku ; 15-09-2014 o 13:52 Powód: prefix
abmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2008, 17:50   #2
setler
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Augustów
Postów: 58
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

U mnie w zime sprawa wygląda tak iż wskażnik od temp. cieczy oscyluje w granicach litery N. Raz z jednej strony, raz z drugiej w zależnośći od tego czy na panelu od klimatyzacji ustawie nawiew na przód czy też i tył. Z kratek leci ciepłe powietrze tak jak powinno być. Temperature da się regulować i nie ma przerw w podawaniu ciepłego powietrza. Profilaktycznie chce zmienić termostat przy silniku, bo mam już 2 w domu. Podejżewam jednak iż u mnie szfankuje czujnik ten dolny od wskazań na desce, gdyż na LPG przełącza się dosyć szybko jak na warunki zimowe. Nie jestem w stanie powiedzieć na ile dokładnie ustawiona jest temperatura na parowniku, ale podejżewam że w granicach 25-30 stopni C. Pewny będę dopiero jak podepne autko pod kompa, ale na to nie mam narazie czasu. Mam nadzieje że rozwiąrzesz swój problem. Jakieś postępy zaszły od ostatniego posta?
__________________
Ford Mondeo Mk1 1.8 16V + LPG 1995r.
Ford Galaxy 2.3 16V + LPG 1999r.
setler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2008, 06:11   #3
abmer
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Opole
Postów: 75
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Dalej to samo. Sprawdzałem w tej rosyjskiej instrukcji obsługi jak wygląda układ chłodzenia ale schematu do silnika 2.3 nie ma. Rozrysowany jest termostat w miescu przyłączenia plastikowego rozgałęźnika (tam przychodzą wszystkie czujniki i przewody gómowe wyście na parownik i wyjście na trójnik z termostatem na wężach). Tylko jak odkręciłem te trzy śruby mocujące ten rozgałęźnik w środku nic nie było, a niby powinien być termostat.
Może to jest tak że funkcję tego termostatu przejął ten trójnik na rurach?
Ale pytanie pozostaje gdzie jest umiejscowiony ten mały termostat?
abmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 16:01   #4
setler
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Augustów
Postów: 58
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Dziś wymienialiśmy termostat i sprawa wygląda tak iż:
1) termostat pierwszy znajduje się w miejscu tego rozgałężnika plastikowego który wchodzi w blok. U nas przy okazji wymiany też okazało się że było puste miejsce. Po konsultacji w sklepie Forda, okazało się że ma być tam termostat. Do termostaty idzie jeszcze jeden oring oraz taka sprężynka dociskowa termostat do obudowy. Numerów nie mam więc nie będe miał jak podać.
2) termostat drugi jest na wężach w tym rozgałężniku.
Mam nadzieje że to coś pomoże w twoim problemie.
__________________
Ford Mondeo Mk1 1.8 16V + LPG 1995r.
Ford Galaxy 2.3 16V + LPG 1999r.
setler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2008, 23:26   #5
jacek4691
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-03-2004
Postów: 25
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

witam serdecznie mam zagazowane galaxy i wskazówka stoji pomiędzy N a O ,co do termostatu to jest jeden na połączeniu pomiędzy silnikiem a chładnicą ,ciekawostka termostat do galaxy pasuje od łady tawri cena około 30 zł ,a niska temperatura może być przy złym podłączeniu parownika ,parownik powinien być podłączony za nagrzewicą kabiny,albo jest uszkodzony czujnik wskazania na tablicy,
jacek4691 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-01-2008, 20:23   #6
abmer
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-02-2005
Skąd: Opole
Postów: 75
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Tak myślałem że termostat jest tylko jeden tzn. ten na rurach. Ale ciekawi mnie jak to jest gdy jest zamontowany jeszcze jeden w bloku tak jak zrobił to kolega SETLER. Daj znać jak to wygląda. Może jest lepiej z tym dodatkowym termostatem.
Dalej mnie męczy dlaczego w programach do obsługi sprzedaży ten termostat istnieje. W tej rosyjskiej instrukcji obsługi on też widnieje. Nawet w sklepie internetowym on istnieje [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ].
Ze strony wynikałoby że był on stosowany do 1997r. bo póżniej wszedł ten na wężach?
Może to jest odpowiedz.
abmer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2008, 06:04   #7
setler
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-02-2007
Skąd: Augustów
Postów: 58
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Wyglada to teraz tak:
przed załozeniem termostatu przy bloku silnika, temp silnika na wskażniku oscylowała w okolicach litery N. Jak samochód postał dłuzej to potrafiła sie podnieść ale nigdy nie osiągneła połowy skali. Nawiew z kratek ciepłym powietrzem był i nie było zegoś takiego jak czasem zimne czasem ciepłe. Ciepło zawsze leciało, ale nie potrafie okreslic z jaka temp bo nie mierzyłem jej w miejscu kratek wylotowych.
po załozeniu termostatu przy bloku silnika temp na wskażniku po krótkiej jedzie ustawia się na połowe skali i tak trzyma non stop. Temp z nawiewów jest chyba ciut wyższa i przy włączeniu 2 nagrzewnic szybko problem zaparowanych szyb znika. Jesli chodzi o spalanie to trudno mi okreslić czy zmalało czy nie bo zbyt mało auto jezdziło w tym czasie.
Wymienie profilaktycznie ten 2 termostat na przewodach oraz przepłucze układ i wymienie płyn chłodniczy na nowy. Sadze że załozenie 2 termostatu nie wpłyneło negatywnie na silnik, a silnk nie powinien sie przegrzewać nawet latem, ale to okaze się jeszcze.Potrzeba troszke pojezdzic i zobaczyc co bedzie sie działo dalej.
__________________
Ford Mondeo Mk1 1.8 16V + LPG 1995r.
Ford Galaxy 2.3 16V + LPG 1999r.
setler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2008, 10:44   #8
gskiba
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-02-2008
Postów: 4
Domyślnie Re: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

ja miałem ten sam problem załozyłem termostat przy boku silnika i drugi na przewody (z lady tawri 30zł orginał w fordzie powiedzieli kołe 100) i dopiero pomogło teraz trzyma temperature na o
pozdrawiam !!!!
gskiba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2009, 19:51   #9
kuba krajewski
ford::average
 
Avatar kuba krajewski
 
Zarejestrowany: 30-07-2007
Model: GALAXY mk1
Silnik: 2.3
Rocznik: 2000
Postów: 57
Domyślnie Odp: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Czy może ktoś opisać jak się składa termostat w bloku silnika.Gdzie oring gdzie sprężyna i w którą stronę termostat.Rozbierałem to raz licząc ,że zobaczę jak było,ale niestety termostatu tam nie było.Zdjęcia bardzo chętnie!!!
kuba krajewski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2009, 09:25   #10
MarcusGawin
ford::advanced
 
Avatar MarcusGawin
 
Zarejestrowany: 11-05-2007
Skąd: Wiesbaden
Model: Hyundai ix35
Silnik: 2,0 VVTC
Rocznik: 11
Postów: 343
Domyślnie Odp: Termostaty w silniku 2.3. Niska temperatura wskazań wody.

Trzonkiem w stronę bloku, i małym otworkiem na obwodzie do góry(WAZNE).Układ sam sie odpowietrza i co najważniejsze szybko łapie temp. :-)
MarcusGawin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.