Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2008, 18:52   #11
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

A co do podświetlenia. Właśnie dziś spaliła mi się prawa żarówka oświetlająca zegarek, rozkręcić i tak muszę i tu moje pytanie; czy są dostępne jakieś mocniejsze żarówki do podświetlania zegarów? Nie orientuję się dokładnie jaki ma ona symbol jednak wtajemniczeni będą wiedzieć. Na allegro znalazłem diodowe, ale pisało tam coś o sprawdzeniu czy instalacja w samochodzie jest przystosowana do energooszczędnych żarówek LED. Chodzi właśnie o takie "coś":
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i oczywiście czy zastosowanie LEDów UV da jakiś efekt? Czy cyfry i wskazówki, które są białe będą się "odbijać"? Nie jestem "tuningowcem" więc UV LED może być, ale nie musi. Gdyby opinie o UV były zastanawiające na pewno wziąłbym białe.

__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 20:02   #12
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Co do pytanie autora watku to te nowsze zegary wystepowaly z licznikiem napedzanym linka wiec to nie bedzie problem, wystarczy schemat a w zasadzie rozpiska wyjsc jednych i drugich zegarow i mozna zaczac bawic sie z tym. to sa tak proste zegary i cala konstrukcja ze nie ma mozliwosci zeby nie dzialalo. najwyzej trzeba by przeprowadzic konwersje sygnalow ale to przeciez zaden problem .
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2008, 20:16   #13
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

neo2k, a czy dobry elektro-mechanik da sobie z tym rade np. bez schematu (niewiem skąd go wziąść)? I czy wiesz coś o poprzednim poście (mocniejsze żarówki podświetlenia zegarów lub kompatybilnie LEDy)?
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 00:11   #14
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Andrzejkudowa, jakie kontrolki powinny być w tych dwóch okienkach poniżej zegarów? Mnie zaświeciła się czerwona z symbolem silnika o czym pisałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], ale wygląda to tak jakby w każdym okienku powinny być po dwie kontrolki. Może poprostu żarówki mam przepalone, a nie sprawdze tego w żaden sposób. Widzę, że masz te bardzo podobne zegary stąd moje pytanie.
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 05:44   #15
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Panowie, jeśli chodzi o zastosowanie LEDów do podświetlenia zegarów, to dzisiaj robię fotki jak to wygląda przy zastosowaniu "białych" diod LED, jak poradziłem sobie z oprawką i jak to wygląda w nocy.
Nie czyńcie jeszcze żadnych zakupów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 16:57   #16
neo2k
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-03-2008
Model: Transit
Silnik: aluminiowy
Rocznik: 1998
Postów: 119
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Cytat:
Napisał Adasko_Transit
neo2k, a czy dobry elektro-mechanik da sobie z tym rade np. bez schematu (niewiem skąd go wziąść)? I czy wiesz coś o poprzednim poście (mocniejsze żarówki podświetlenia zegarów lub kompatybilnie LEDy)?

dobry elektromechanik powinien sobie poradzic, a skoro jest dobry to i schematy powinien miec. Wbrew pozorom to prosta sprawa i jak masz jako takie pojecie o elektromechanice sam sobie poradzisz.
Co do LEDow poczekamy co powie maciekd
neo2k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2008, 20:14   #17
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

maciekd, czekamy na fotki, ale Ty masz chyba te nowsze zegary. Zdaje się są one podświetlane, a nie oświetlane jak u mnie więc w sumie nie wiele mi ta fotka pomoże, chyba że jako ciekawostka. Ale ponawiam pytanie, czy można kupić mocniejsze żaróweczki (nie koniecznie LEDy) tak, by te światło nie było... żółte?
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2008, 08:48   #18
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Tak, przepraszam za zwłokę, ale wczoraj mi się służbowe sprawy na głowę zwaliły. Zegary te nowsze są i oświetlane i podświetlane równocześnie.
Ponieważ zdjęcie zegarów będę mógł zrobić zapewne dopiero pod koniec tygodnia, to może napiszę swoje wrażenia na chwilę obecną (przeorganizwany tydzień spowodował, że musiałem odprowadzić forda do serwisu dwa dni wcześniej niż planowałem):
- białe diody dają niebieskawe światło;
- zegary (tarcze) nie są wykonane z idealnie przezroczystego plastyku ale z lekko żółtawego;
- efekt jest taki, że wskazówki świecą się na jasno niebieski kolor a cyfry są podświetlone na kremowo;
- diody dają troszkę lepsze światło niż zwykłe żarówki, jest jaśniej, ale może irytować róznica barw między wskazówkami a cyframi; jest czytelniej, ale czy ładniej - nie wiem;

Gdybym miał kupować diody jeszcze raz:
- na pewno nie kupił bym białych - tylko żółte, może czerwone - aby kolor podświetlenia na desce był z tej samej parafii (co innego nieco bardziej i mniej żółty a co innego kremowy i niebieskawy);
- nie ma sensu zmieniać podświetlenia pokręteł nagrzewania - efekt mizerny, nie jest dużo jaśniej.

Na co zwracać uwagę:
- nie wiem jak w starszych, ale nowsze zegary (96->2000) mają żarówki w dość niestandardowych oprawkach; to co zrobiłem, to kupiłem małe diody (5mm) w oprawce ale nie jak do deski (wkręcana) -> o takie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i wsadziłem je w oryginalne wkręcane oprawki zamiast żarówki; zrobię fotki jak to dostosowałem;
- koniecznie zaznaczyć, że chcecie diody do samochodu a więc dostosowane do 14V; 12V pewnie i będą świecić ale krótko a to nie o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- policzcie ile potrzeba diod kupić, kupcie 1 więcej (na wsjakij słuczaj) i cierpliwie montować: po włożeniu każdej diody sprawdźcie czy się świeci założona już w zegarach, polaryzacja zasilania diody ma znaczenie (nie sprawdziałem, ale pewnie się człowiek irytuje jak założy zegary i na 10 diod świeci jedna a inne są włożone na odwrót).

Jak tylko będę miał możliwość, cyknę foty licznika w nocy...
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2008, 22:37   #19
Adasko_Transit
ford::advanced
 
Avatar Adasko_Transit
 
Zarejestrowany: 20-11-2008
Skąd: Bytom [PL]
Model: Boxer
Silnik: 2.8 HDI
Rocznik: 2003
Postów: 351
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

No i czekam na te maciekd zdjęcia, a czas goni, bo już druga żaróweczka mi się spaliła z temperatury i nie wiem co i gdzie kupić. Może olejmy te LEDy i skupmy się na standardowych żarówkach (nie pamiętam symbolu), czy są jakieś mocniejsze, które świecą jaśniej?
__________________
Regulamin $23
Adasko_Transit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2008, 12:20   #20
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Re: Zegary - Przekładka z 96 do 92

Cytat:
Napisał Adasko_Transit
No i czekam na te maciekd zdjęcia, a czas goni, bo już druga żaróweczka mi się spaliła z temperatury i nie wiem co i gdzie kupić. Może olejmy te LEDy i skupmy się na standardowych żarówkach (nie pamiętam symbolu), czy są jakieś mocniejsze, które świecą jaśniej?
No tak, ale ja powiedziałem, że samochód musiałem wcześniej niż planowałem odprowadzić do mechanika a co za tym idzie nie mam jak tego zrobić.
Standardowe żarówki nowe pewnie świecą mocniej niż kilku czy kilkunastoletnie, jednak ich cena nie jest niska (używane widziałem po 6,5PLN na allegro albo jakoś tak).
Jeżeli chcesz kupić diody, to już napisałem jakie kupiłem i o co się upewnić przy zakupie. Jeśli chodzi o kolorystykę to niestety musisz być cierpliwy - zapewniam że jak tylko będę miał fizyczną możliwość to zdjęcia wykonam.

pozdrawiam
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.