Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2016, 17:12   #11
bercolek
ford::beginner
 
Imię: bogdan
Zarejestrowany: 26-08-2008
Skąd: wegrow
Model: focus tddi
Silnik: diesel
Rocznik: 1999
Postów: 49
Domyślnie Re: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

witam, nie porównujcie benzyniaka z dieslem, u mnie w tddi baner chodził 7 lat pierwszymi chodami wyzioną ducha , kupiłem bosza z czech kreci jak trzeba mysile że gwarancję przejdzie
pozdrawiam

__________________
antena DVB-T
bercolek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 08:54   #12
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał atomic99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 - akurat ten to za mały do mojego TDDi.
sorki, nie zauważyłem że masz diesla. tak czy siak warto kupić oryginał - przeżyje Ci on auto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2016, 09:29   #13
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

no cóż powiedzieć, takie tandety 15 lat temu robili że głowa boli,
kto to widział, aku marne 15 lat. nie co obecne mk3 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 06:33   #14
atomic99
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2008
Skąd: Ostrów
Model: Focus MK1 (kombi)
Silnik: 1.8 TDDi 90KM
Rocznik: 2001 (przed liftem) [czarny]
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Tak w ogóle to orientuje się ktoś, kto produkuje akumulatory dla Forda ??? Bo raczej Ford to tylko okleja a nie jest producentem.
__________________
Ford Focus MK1 1.8TDDi 90KM 2001r., Panther Black Metalik
Ford KA MK2 1.2 8V 69KM 2015r., Midnight Black
atomic99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 08:18   #15
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Do niedawna kupowałem wyłącznie akumulatory firmy Akuma. Wytrzymywały 6 do 8, a niektóre nawet 9-10 lat. Jednak marka zniknęła z rynku i zonk. Sprzedawca polecał Exide z serii premium, ale cena bez mała 500 zł za 77Ah mnie odstraszyła. Kupiłem Kozaka 72 Ah za 213 zł. 60-tki były po 189. Zobaczymy co to za wynalazek. Trochę za krótko są na rynku żeby znaleźć wiarygodne opinie. Choć śmieszności w stylu "kupiłem i jestem zadowolony" nie brakuje.


edit:
Zapomniałem kilku słów o firmie Bosch i ich produktach.
Bosch zszedł na psy. Kiedyś wiodąca firma i gwarancja jakości stała się moim zdaniem "spółdzielnią wydymator". Wciskają drogi szajs chyba klepany na żółtym kolanie za miskę ryżu. Mam na myśli nie tylko akumulatory, ale wszystkie wyroby firmowane ich logo. Po prostu katastrofa. Np. kilka lat temu dałem się naciąć na lodówkę. Uszczelka rozleciała się po 2,5 roku. Kieszenie i inne elementy są wykonane z plastiku o tak podłej jakości, że strach je dotknąć, a części zapasowe są wycenione jak by były ze złota. Podobnie z częściami samochodowymi. To IMHO klasa Toprana, Fortuna Line i innych 4Maxów. Na przykład mojej żonie w serwisie wymienili aku na Bosch Silver. 3 lata i szrot. Podobnie było ze świecami. Super, hiper, turbo, platinium, diamond... a ledwo dotrwały do 10 kkm.

Ostatnio edytowane przez TomQ62 ; 24-12-2016 o 09:18
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 08:46   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał atomic99 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak w ogóle to orientuje się ktoś, kto produkuje akumulatory dla Forda ??? Bo raczej Ford to tylko okleja a nie jest producentem.
Daruj sobie :-)
W necie możesz znaleźć test i AKU Forda oraz Boscha wynalazki...słabo wypadły... a kosztują słono.

Dobre AKU robi VARTA, ale cenka... Natomiast warto jak częst odpalasz i gasisz, bo np. teraz wynalazki Centry na taxóweczki się nie nadają - zbyt słabe.

Ja natomiast kupiłem kiedyś Centrę Futura i jest OK już...3 lata.

I tak BTW to raz to ciągnika :-) kupiłem najtańsze co było AutoPart Plus (jeżeli wierzyć to Polski) i .... śmiga już 6 lat!!! Czasami nie warto przepłacać...


Jeszcze jedno. Tu masz kontakt to naprawdę kumatych gości, znają się na temacie więcej niż inni, mają super ceny i sprzedać wysyłkową:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] --> nie mam nic z nimi wspólnego :-), tylko u nich kupuję z racji cenki.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 24-12-2016 o 08:54
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 09:32   #17
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeszcze jedno. Tu masz kontakt to naprawdę kumatych gości, znają się na temacie więcej niż inni, mają super ceny i sprzedać wysyłkową:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] --> nie mam nic z nimi wspólnego :-), tylko u nich kupuję z racji cenki.
Faktycznie ceny mają bardzo dobre. Np. Yuasa Silver 62Ah za 290zł, czy Varta Silver 61Ah za 280, to dobre aku w dobrej cenie.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 09:44   #18
drk001
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 06-12-2015
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 TDCI 90 KM
Rocznik: 2011
Postów: 127
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Jeszcze jedno. Tu masz kontakt to naprawdę kumatych gości, znają się na temacie więcej niż inni, mają super ceny i sprzedać wysyłkową:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] --> nie mam nic z nimi wspólnego :-), tylko u nich kupuję z racji cenki.
Potwierdzam, kupowałem u nich z pięć lat temu akumulator (Centra Futura). Wtedy cena najlepsza na rynku. Auto stoi pod chmurka i do dziś pali na jeden strzał.
drk001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2016, 14:23   #19
irosz
ford::average
 
Imię: Ireneusz
Zarejestrowany: 07-06-2011
Skąd: Katowice
Model: B-max, Grand C-max
Silnik: 1.0 Pb, 1.6 Pb
Rocznik: 2017, 2011
Postów: 123
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Do Fusiona 1.4 benzyna wsadziłem rok temu kozaka i jeździ super. Cena rewelacja jedna z niższych na rynku za 44ah. Teraz będę kupował do focusa 1.6 tdci i też biorę kozaka ale większego 72ah. Cenowo wypada rewelacyjne za 205zł 72ah i 700a prąd rozruchowy.
irosz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2017, 11:33   #20
atomic99
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2008
Skąd: Ostrów
Model: Focus MK1 (kombi)
Silnik: 1.8 TDDi 90KM
Rocznik: 2001 (przed liftem) [czarny]
Postów: 111
Domyślnie Odp: Wymiana akumulatora jaki wybrać ?

Wybór padł na akumulator [BANNER 80 AH 700A POWER BULL 1T W175mm],
zamówiłem przez neta, nie musiałem oddawać starego akumulatora.
Więc stary akumulator sprzedam na złom, albo zreanimuję płucząc i wymieniając elektrolit, i się jeszcze przyda do zasilania lampki led na działce albo pod namiotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po kilku miesiącach użytkowania, muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony silnik odpala od strzała.
Nawet w większe mrozy które były w styczniu, nie było problemu.
__________________
Ford Focus MK1 1.8TDDi 90KM 2001r., Panther Black Metalik
Ford KA MK2 1.2 8V 69KM 2015r., Midnight Black

Ostatnio edytowane przez atomic99 ; 19-05-2017 o 11:38
atomic99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.