Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2008, 15:24   #1
focus2001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2007
Postów: 9
Domyślnie Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Mam kilka rzeczy do sprawdzenia
1. Piszczą hamulce i często z lewej przedniej strony słychać tarcie jak metal o metal przy hamowaniu
2. Złamał mi jakiś łobuz antenke, tak, że został ten kawałek z gwintem, nie wiem jak to wykręcić, a może całość wymienić? Jak?
3. Nadkola, tylnie, wewnętrzne wyglądają jakby to była jakaś grubsza szmata, jest jakby przetarte z obu stron - takie dziury jakby od żwiru może, od strony tylnich drzwi. Jak to sie wymienia? Gdzie i za ile? I czy na plastikowe teraz, lepsze?
4. Prawdopodobnie w lewym (po stronie kierowcy) tylnim nadkolu coś jest nie tak, bo przy większych ulewach i kałużach, wchlapuje się jakimś cudem woda do bagażnika, a przy hamowaniu wpływa pod tylnimi siedzeniami i cały spód z tyłu mokry.
Jest tam z tyłu po zdjęciu tych osłon, nad lewym kołem taka wnęka z której idą przewody do dolnych lamp, patrząc po śladach wody idzie to tędy.
5. Przy wlewaniu płynu do spryskiwaczy nie dolewa się do końca, cieknie gdy wleje za dużo nad kołem, po stronie zbiorniczka.

Proszę o oceny tych problemów, ewentualne przyczyny i możliwe rozwiązania +cena. Jeżeli ktoś zna dobry serwis w Krakowie, który mógłby fachowo przyglądnąć się mojej kochanej Foczce, będe wdzięczny za adres.

Dziękuję i pozdrawiam.

focus2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 16:51   #2
sierrafan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: UK-PL
Postów: 20
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Cytat:
Napisał focus2001
Mam kilka rzeczy do sprawdzenia
1. Piszczą hamulce i często z lewej przedniej strony słychać tarcie jak metal o metal przy hamowaniu
2. Złamał mi jakiś łobuz antenke, tak, że został ten kawałek z gwintem, nie wiem jak to wykręcić, a może całość wymienić? Jak?
3. Nadkola, tylnie, wewnętrzne wyglądają jakby to była jakaś grubsza szmata, jest jakby przetarte z obu stron - takie dziury jakby od żwiru może, od strony tylnich drzwi. Jak to sie wymienia? Gdzie i za ile? I czy na plastikowe teraz, lepsze?
4. Prawdopodobnie w lewym (po stronie kierowcy) tylnim nadkolu coś jest nie tak, bo przy większych ulewach i kałużach, wchlapuje się jakimś cudem woda do bagażnika, a przy hamowaniu wpływa pod tylnimi siedzeniami i cały spód z tyłu mokry.
Jest tam z tyłu po zdjęciu tych osłon, nad lewym kołem taka wnęka z której idą przewody do dolnych lamp, patrząc po śladach wody idzie to tędy.
5. Przy wlewaniu płynu do spryskiwaczy nie dolewa się do końca, cieknie gdy wleje za dużo nad kołem, po stronie zbiorniczka.

Proszę o oceny tych problemów, ewentualne przyczyny i możliwe rozwiązania +cena. Jeżeli ktoś zna dobry serwis w Krakowie, który mógłby fachowo przyglądnąć się mojej kochanej Foczce, będe wdzięczny za adres.

Dziękuję i pozdrawiam.
hej!
czy to auto takie kupiles czy do tego stopnia zaniedbane jest????przeciez to neis a problemy ktore sie pojawiaja w jednym momencie!!!!!!jak auto takie kupiles to trzeba kogos kto z rozszdkiem i na spokojnie sie mu przygladanie a jak do tego stopnia zaniedbales to chyba tylko sam mozesz sobei pluc w brode!A co do rzeczy dobrych i tanich (serwis??)to nie wiem chyba tylko biedronka..........
pozdarwiam :fcp26
sierrafan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 21:46   #3
focus2001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2007
Postów: 9
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Cytat:
Napisał sierrafan
Cytat:
Napisał focus2001
Mam kilka rzeczy do sprawdzenia
1. Piszczą hamulce i często z lewej przedniej strony słychać tarcie jak metal o metal przy hamowaniu
2. Złamał mi jakiś łobuz antenke, tak, że został ten kawałek z gwintem, nie wiem jak to wykręcić, a może całość wymienić? Jak?
3. Nadkola, tylnie, wewnętrzne wyglądają jakby to była jakaś grubsza szmata, jest jakby przetarte z obu stron - takie dziury jakby od żwiru może, od strony tylnich drzwi. Jak to sie wymienia? Gdzie i za ile? I czy na plastikowe teraz, lepsze?
4. Prawdopodobnie w lewym (po stronie kierowcy) tylnim nadkolu coś jest nie tak, bo przy większych ulewach i kałużach, wchlapuje się jakimś cudem woda do bagażnika, a przy hamowaniu wpływa pod tylnimi siedzeniami i cały spód z tyłu mokry.
Jest tam z tyłu po zdjęciu tych osłon, nad lewym kołem taka wnęka z której idą przewody do dolnych lamp, patrząc po śladach wody idzie to tędy.
5. Przy wlewaniu płynu do spryskiwaczy nie dolewa się do końca, cieknie gdy wleje za dużo nad kołem, po stronie zbiorniczka.

Proszę o oceny tych problemów, ewentualne przyczyny i możliwe rozwiązania +cena. Jeżeli ktoś zna dobry serwis w Krakowie, który mógłby fachowo przyglądnąć się mojej kochanej Foczce, będe wdzięczny za adres.

Dziękuję i pozdrawiam.
hej!
czy to auto takie kupiles czy do tego stopnia zaniedbane jest????przeciez to neis a problemy ktore sie pojawiaja w jednym momencie!!!!!!jak auto takie kupiles to trzeba kogos kto z rozszdkiem i na spokojnie sie mu przygladanie a jak do tego stopnia zaniedbales to chyba tylko sam mozesz sobei pluc w brode!A co do rzeczy dobrych i tanich (serwis??)to nie wiem chyba tylko biedronka..........
pozdarwiam :fcp26
Ja potrzebuję pomocy-porady, a nie prawienia morałów.
Ktoś zna dobre miejsce [poza złomem] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. gdzie mógłbym się udać w Krakowie z moim autkiem?
focus2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 21:59   #4
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

1. Albo masz stare klocki albo zacisk jest zatarty trzeba podnieść koło na lewarku zakręcić. Jeśli ciężko idzie to zatarty zacisk.
2.Odkręcić w lewo kombinerkami nie da sie to całość [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3.kupić plastikowe nadkola [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4.Kupić tubę silikonu i zalepić kanał, same plastikowe nadkola rozwiążą problem
5.Zdjąć koło+nadkole sprawdzić z skąd cieknie jak zbiornik to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żebyś miał w życiu tylko tak małe problemy to będziesz naprawdę bardzo szczęśliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 22:03   #5
Mannieek
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Legnica
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI 115PS
Rocznik: 2003
Postów: 451
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

sierrafan

Znam ludzi,którzy uznają zasadę jeździć do tąd aż stanie. Może kolega jest takim przykładem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moc jest Bogiem szybkość nałogiem, nitro zabawą a foka podstawą
Mannieek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 22:20   #6
focus2001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2007
Postów: 9
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Cytat:
Napisał Mannieek
1. Albo masz stare klocki albo zacisk jest zatarty trzeba podnieść koło na lewarku zakręcić. Jeśli ciężko idzie to zatarty zacisk.
2.Odkręcić w lewo kombinerkami nie da sie to całość [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
3.kupić plastikowe nadkola [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
4.Kupić tubę silikonu i zalepić kanał, same plastikowe nadkola rozwiążą problem
5.Zdjąć koło+nadkole sprawdzić z skąd cieknie jak zbiornik to
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Żebyś miał w życiu tylko tak małe problemy to będziesz naprawdę bardzo szczęśliwy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok, dzięki i odniosę się do drugiego posta; jestem zabieganym kolesiem, duzo pracy, rodzina itp. dla mnie były to problemy "a może zajrze w to jutro". poza tym zawsze są jakieś inne wydatki, a strach jechać do mechanika czy serwisu ze "stówką" w portfelu, poza tym wcześniej nie musiałem dlatego nie mam jakiegoś specjalnie rozeznania gdzie warto zabrać Foke w Krakowie. Raz się wybrałem do kolesi koło Błoń to powiedzieli, że jedno nadkole kosztuje 370zł (netto!!!!) + robota, to było w lecie, nie padało, na jesień kanał zapchałem szmatą i wyciskałem po jeździe w kałużach i dalej, jakoś to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hahaha [sam sie sobie dziwie!]
focus2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2008, 23:26   #7
focus2001
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-09-2007
Postów: 9
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Cytat:
Napisał Mannieek
3.kupić plastikowe nadkola [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kurde, to są nadkola przednie, co ciekawe to nigdzie nie moge znaleźć zamienników plastikowych do tych tylnich filcowych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak ktoś ma jakieś namiary w Małopolsce na takie nadkola i ewentualnie szpeca co by to zamontował to byłoby OK, albo nawet te filcowe, ale nie za cene 400zł sztuka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
focus2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 07:23   #8
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Kolego, jak chcesz kupować nadkola za 5 zł, to musisz zmienić samochód.
Polecam malucha albo poloneza... Bez obrazy...
O auto trzeba dbać, żeby jeździło a to niestety kosztuje... I takie są zasady tej gry.

Dobrego i "normalnego" cenowo mechanika znajdziesz na ul.Przewóz. Do końca obok hurtowni elektrycznej - na wprost jest myjnia serwis opon i pomiędzy nimi mechanik. Gość Ci wszystko wyliczy i będzie jasność.

Antenkę kupić musisz niestety całą (bacik i podstawka) - kosztuje to ok.100 zł/komplet
Zdejmujesz lampkę oświetlenia kabiny nad lusterkiem i w głębi widzisz śrubę na torxa. Odkręcasz i od zewnątrz wyciągasz podstawkę. Wkładasz nową, zakładasz kabelek, który już tam jest i dokręcasz śrubę. Bacik nakręcasz na podstawkę i gotowe.
Możesz oczywiście kupić w markecie inną antenę taniej, ale wtedy musisz wymienić kabel i ciągnąć go pod deską Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja wolałem kupić oryginał.

Można też sprawę załatwić "kropelką" ale u mnie wytrzymało tydzień. Antena opadła na dach przy większej prędkości.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 13:21   #9
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Serwisy w Krakowie:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Ta "szmata" w nadkolach to wygłuszenie aby kamienie nie stukały o nadkole.
Nadkola sprzedają na obwodnicy Wieliczki. Jak jechalem od strony Krakowa to po lewej stronie.
pozdrawiam
Arturek
P.S.
Części używane:
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
- [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2008, 15:36   #10
sierrafan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: UK-PL
Postów: 20
Domyślnie Re: Kilka problemów - Gdzie dobry i tani serwis w Krakowie?

Cytat:
Napisał focus2001

Ok, dzięki i odniosę się do drugiego posta; jestem zabieganym kolesiem, duzo pracy, rodzina itp. dla mnie były to problemy "a może zajrze w to jutro". poza tym zawsze są jakieś inne wydatki, a strach jechać do mechanika czy serwisu ze "stówką" w portfelu, poza tym wcześniej nie musiałem dlatego nie mam jakiegoś specjalnie rozeznania gdzie warto zabrać Foke w Krakowie. Raz się wybrałem do kolesi koło Błoń to powiedzieli, że jedno nadkole kosztuje 370zł (netto!!!!) + robota, to było w lecie, nie padało, na jesień kanał zapchałem szmatą i wyciskałem po jeździe w kałużach i dalej, jakoś to było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hahaha [sam sie sobie dziwie!]
nie no wszystko ok pracujemy mamy rodziny i daleko mi od parwienia moralow :fcp1 (nie o to biega) -tylko o to ze to sa poza klockami drobne naprawy dla mechanika i jak nie trafisz na kogos kto sie tym autem z sercem zajmie to Cie skasuje jak za wykonanie czegos powaznego
a co do szczegolow to fakt lubie jak wszysko jest czyste i na miejscu jak wiem ze cos sie konczy (jeszcze nie padlo ale sie konczy) wymieniam........nie powiem ze nie patrze na koszta chyba kazdy z nas to robi ale jak chcesz miec auto dluzej niz rok-dwa-trzy warto sie mu bacznie przygladac odplaci sie -chyba ze to jakas popowodziowa bestia :fcp26
sierrafan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.