Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2012, 23:52   #21
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Dziękuję wszystkim za pomoc, skany i instrukcje. Autko chodzi od soboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tj o 22 wyjechałem z garażu. Odpalił za pierwszym razem. Wymieniłem też olej i filtr oleju. Wszystko kosztowało mnie 660 zł ( napinacz, pasek rozrządu, ta zębatka od koła pasowego, pasek klinowy, uszczelka pod pokrywę zaworów, olej , filtr oleju). Szkoda że nie przeczytałem ostatnich postów przed złożeniem. Troszkę mnie te wskazówki zaniepokoiły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Myślałem że to parciany mechanik naprawiał, a to jednak wada synchronizacji wału korbowego z kołem pasowym. Zrobił bym tego klina lub jakiś kołek by jedno drugiego się trzymało. Zobaczymy. Napiszę po ilu kilometrach się awaria powtórzy : ). Jeszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam wszystkich i szerokości. Jak bym mógł komuś pomóc to proszę piszcie. Pozdrawiam

Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 22:49   #22
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Witam ponownie z tym "białym dymem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chłopaki mieliście racje. Na początku nie przypuszczałem że ten problem może się pojawić i to tak szybko. Po naprawie zrobiłem nie całe 7,5 tys kilometrów. Ten sam problem zaczął się pojawiać już przed Swiętami. Zaczął dymić przy odpalaniu i ciężko palił. Dobiły go jeszcze tamte mrozy i musiałem kupić akumulator. Pojechałem od razu na kanał do rodziców i zabrałem się za odkręcanie by dostać się do tego koła na kole zamachowym. Śrubę odkręciłem prawie palcem, a klin był wyrobiony ponownie. Nowe koło, nowa śruba dokręcona na klej,,,, nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Przed nowym rokiem wyjechałem ponownie z garażu z nowymi częściami no i z patentem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., który chyba już nie odkręci tej śruby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Otóż wkręciłem nową śrubę na klej, na nią założyłem nowy klucz nasadowy by nie było luzów, do niego przyspawałem dwa równe półkola "księżyce" z 4 mm blachy. W tych półkolach są otwory na śruby koła pasowego. (księżyce są równe i tyle samo ważą by nie było bicia wału (łożyska przy bloku czy potem panewek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. )). Zobaczymy jak ten patent da sobie radę z tą przeklętą śrubą. Dołączam zdjęcia.
A przy okazji życzę wszystkim w Nowym Roku mniej awarii naszych aut Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0995.JPG (18.0 KB, 71 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_0994.JPG (17.0 KB, 60 wyświetleń)
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2013, 23:10   #23
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Unhappy Odp: biały dym,,, nie odpala

Teraz śruba się nie odkręci, ale luz pewnie się pojawi
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 12:12   #24
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Frezowanie czopu wału zrób inaczej Twoje spawanie na nic się zda.
Nie zrobisz frezowania - długo nie pojezdzisz a jak będziesz to bagatelizował to niestety czeka cię wymiana całego wału bo frezowanie nic juz nie da jak będzie za duza "kolebka" - znam to z autopsji.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 21:38   #25
Michal11041
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 23-12-2011
Skąd: Ełk
Model: GALAXY mk3 / SHARAN
Silnik: 2.0 163PS / 1,9 TDI 116PS
Rocznik: 2012 / 2002
Postów: 259
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Ja miałem 2 razy frezowany wał i nic to nie dało. Za każdym razem szły nowe części i wytrzymywało około 10tys. km. aż sie zdenerwowałem i wymontowałem wał. Do regeneracji poszła tylko sama końcówka wału i na dzisiejszy dzień problem z głowy. Więc pewnie znów czeka Ciebie ten sam temat za niedługi czas.
Michal11041 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2013, 22:13   #26
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Ale wy mnie pocieszacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ha ha ha
Zajebiste auto i chorobnie wygodne. A taki głupi problem z tym czopem wału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. no i z tym debastem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. To są moje dwie bolączki, a mam go od 4 lat. Wszystko przed nami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Razem, wspólnie, damy sobie radę i ogarniemy każdy temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Dzięki wielkie za wszystko. Odpiszę jak długo mój patent będzie działał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i przygotowuję się na frezowanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam wszystkich
Powodzonka
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2013, 08:02   #27
Burza2255
ford::amateur
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 24-03-2013
Skąd: Świdwin
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 tdi 110 km
Rocznik: 1998
Postów: 3
Smile Odp: Pomocy,, biały dym,,, nie odpala

Cytat:
Napisał Easy-rider Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Revelkepno masz racje.
Poczytałem troszkę i na forum i na google. Reasumując, wina jest w zapłonie, tyle wyczytałem. Dzisiaj rano odholowali mnie do garażu. Zacząłem odkręcać wszystkie osłony by dostać się do rozrządu. Odkręcając ostatnią osłonę zauważyłem luz na kole wału korbowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Koło odkręciłem palcami, bez klucza. Okazało się że poprzedni mechanik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie dokręcił koła, chociaż śrubę pomalował klejem. Koło delikatnie przeskoczyło, widać to na tym "klinie" (tzn. to jest wypust w kształcie koła z prostym ścięciem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. "nie wiem jak to nazwać"). Sumując to co zauważyłem,,,, koło mając luzy na śrubie, przeskoczyło na tym "prostym ścięciu" wału korbowego (co widać na tym wieloklinie od paska rozrządowego bo jest wyrobione) i zapłon przeskoczył o kilka stopni. Jutro odbieram wszystkie potrzebne części. Troszkę kosztują Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mniejsza. Teraz proszę was o jedno : jak ustawić w nim rozrząd ?? Mam tylko jedną rolkę napinającą i nic więcej. Jak i gdzie ustawić znaki na pompie i zaworach i kole zamachowym by było oki ? Ktoś pomoże ?? Nie jestem fachowcem, ale raczej wszystko robię sam i kluczy też mam full. Swoje V2 w motorze rozebrałem trzy razy na części pierwsze i chodzi do tej pory Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.,,, więc mam nadzieję że ktoś z was ma jakąś instrukcję jak ustawić rozrząd i mi pomoże. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Szerokości Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ,
Ustawienie rozrzadu wał punkt zerowy w okienku skrzyni biegów ,pompa wtryskowa blokowana jest trzpieniem ,wałek rozrzadu blokowany jest z tyłu głowicy liniałem o grubości 5 mm ,koło na wałku rozrzadu nalezy popuścic aby było luźne .po załozeniu paska rozrzadu napięciu go rolka dokreca sie koło wałka rozrzadu ,i usuwa sie blokady .
Pozdrawiam Mirek
Burza2255 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2013, 08:23   #28
Easy-rider
ford::beginner
 
Avatar Easy-rider
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 05-09-2007
Skąd: Żyrardów
Model: Ford Galaxy Style
Silnik: 2,8 V6
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Wszystko o ustawieniu rozrządu masz w powyższych postach. Mi to wystarczyło by poprawnie go ustawić. Tylko pamiętaj by koło do czpienia wału dokręcić siłą około 200 niutonometrów. Najlepiej kluczem dynanometrycznym. Jak czegoś nie wiesz to pytaj. Odpowiemy jak najszybciej. Robiłem to 3 razy aż doszedłem do celu i jest oki, jak na razie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Razem wszyscy, wszystko naprawimy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Pozdrawiam
Easy-rider jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2013, 22:43   #29
niemy94
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.9 TDI 1997r. nie odpala silnik

Nie mogę odpalić silnika. Cały czas jak włącze zapłon to bardzo szybko mruga dioda w drzwiach kierowcy. Do tego Świeci się kontrolka od świec żarowych. Sprawdziłem przekaźnik 109, ale nie ma tam żadnej płytki żeby poprawić luty. Proszę pomóżcie, bo mi potrzebny samochód. Przeglądałem tematy, ten jest podobny ale nie znajde przyczyny sklejając inne tematy w jedno. Proszę pomóżcie mi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2013, 07:46   #30
ravelkepno
ford::average
 
Avatar ravelkepno
 
Zarejestrowany: 29-09-2009
Skąd: Kępno - Wielkopolska
Model: Ford Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 110KM (AFN)
Rocznik: 1998
Postów: 143
Domyślnie Odp: biały dym,,, nie odpala

Kontrolka mrugająca w drzwiach oznacza problem z immo.
ravelkepno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.