Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2013, 00:49   #1
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Bardzo głośna praca ABS

Witam.
Mam Taki problem ze Abs mi chodzi bardzo, ale to naprawdę bardzo głośno, jęczy i tarabani a im dłużej utrzymuje się w poślizgu Tym jest głośniej, czytałem ze w tych fordach chodziły głośno, ale nigdy nie uwierzę ze aż tak bo aż uszy bolą, po za Tym kolejnym z objawów ze coś jest nie tak jest to ze słychać jego brzęczenie w momencie gdy się nawet nie hamuje. Niedawno z Absem było tak ze w momencie pierwszego ruszania zaraz po odpaleniu przez pierwsze metry jazdy było słychać głośną pracę absu mimo ze się nie hamowało, potem to ustawało(teraz znacznie później to ustaje), a dzisiaj zauważyłem zmianę i podczas jazdy zaraz po hamowaniu (nawet delikatnym przy którym nie ma najmniejszego poślizgu) słychać jak abs działa i brzęczy i coraz dłużej brzęczy, wcześniej było to ze 2-3 sekundy a teraz dużo dłużej, ponad to po odpaleniu swieci mi się kontrolka absu i ręcznego gaśnie dopiero po przejechaniu paru metrów, a czasami się zaświecą podczas jazdy i nie gasną. jeszcze nie sprawdziłem w jakich sytuacjach, napewno parę razy tak się zaświeciły bez konkretnej sytuacji, przy zwykłej ciągłej jeździe, a dzisiaj się zaświeciły w momecie gdy mi jęczał ten abs (początkowo głośno tarabani ale przechodzi w jeszcze głośniejsze jęczenie jak by się coś zacierało)
Wydaje mi się ze mimo tego szumu i dziwnych scen to abs działa, tzn sprawdzałem na śliskiej powierzchni to samochód reaguje na kręcenie kołami podczas poślizgu
nie wiem czy mam wymienić pompę? czy to może jest usterka do naprawienia bez wymiany?


Ostatnio edytowane przez jvc ; 22-02-2013 o 06:49 Powód: Poprawiłem tytuł, na przyszłosć zakładaj tematy zgodnie z regulaminem
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 07:43   #2
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

pewnie pompa ABS sie zaciera, wiec pozostaje Ci wymiana na uzywke ale te pompy maja wade ze sie zacieraly wiec mozesz tez kupic zlom, zanim jednak kupisz sprawdz jaka masz abys wiedzial jakiej szukasz. Kiedys na forum byly zdjecia jak taka pompe zregenerowac ale po aktualizacji forum znikly.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 22-02-2013 o 07:45
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 19:25   #3
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Re: Bardzo głośna praca ABS

na 99% modulator ABS. system ABS działa na zasadzie 3 etapów. hamowanie, odchamowanie i utrzymanie stałego cisnienia. to ze po odpaleniu przez chwile ja slychac to znaczy dziala. system tak sprawdza stan wszystkiego. jak wlaczasz zaplon to sprawdza czujniki, i sprawnosc pompy, a po ruszeniu sprawdza poraz kolejny czy jakis czujnik nie jest trafiony, glosna praca to zapewne lozyska w pompie ABS. fakt ze sie wlacza podczas jazdy czasami to uszkodzone zaworki wewnatrz modulatora, tak jak kolega pisal wyzej, najlepiej wymiana na uzywke.

Bump:
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 21:47   #4
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

a nowej nie ma opcji ze gdzieś dostanę? bo z używkami to nigdy nic nie wiadomo...
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 22:11   #5
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

dostaniesz w ASO ale bedzie kosztowac wiecej niz Twoje auto, podaj VIN to sprawdze Ci ile mnie wiecej kosztuje nowa
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2013, 23:14   #6
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

Wf0axxgbbats09004
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 09:46   #7
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

Pompa ma oznaczenie 97BG 2M110 AA cena za nowa to ok 2 tys Euro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Mozesz zadzwonic do polskiego ASO podac ten numer i poprosic o cene.

P.S. Twoje autko przyjechalo do PL z Belgii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 23-02-2013 o 09:49
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 11:47   #8
Foxiu888
ford::beginner
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 03-11-2012
Skąd: Ww
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 20
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

ooo to faktycznie Tanio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A myślisz ze przez inter cars czegoś nie znajdę?
Foxiu888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 13:31   #9
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Re: Bardzo głośna praca ABS

kup używkę i nie cyrtol się z nową, szkoda pieniędzy. uwierz mi. Ford lubi Forda, jeśli kupisz nową to pewnie zamiennik a zamiennik pewnie nie dość że droższy od używki to jeszcze może mieć problem z czujnikami. po za tym dbajmy o srodowisko. Recykling części jest bardzo pożyteczny.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 16:24   #10
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: Bardzo głośna praca ABS

Cytat:
Napisał Foxiu888 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A myślisz ze przez inter cars czegoś nie znajdę?
zadzwon popytaj, jak wiadomo kto pyta nie bladzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.