Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2013, 23:59   #41
marekuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115 manual
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Dzieki. Czy jest jeszcze cos czym mozna wzbogacic komputer?

marekuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2013, 22:13   #42
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Na górze ekranu FIS powinienes mieć jeszcze RDS z radia, to tam gdzie zapala sie np. rezerwa paliwa / dystrybutor/, a ponizej jesli masz fabryczną nawigację typu MFD / kolor/ lub MCD / mono/ info z navi, czyli strzałki, ronda, nazwy ulic i kierunek jazdy.
W liczniku jest możliwość zakodowania przypomnienia od 3000 km, a komunikatu co 100 km możliwego dystans do wymiany oleju i serwisu. Komunikaty typu; klocki hamulcowe, dalać olej, czy mała ilość płynu w zbiorniczku spryskiwacza to chyba już masz.
Dystans do CPNu pewnie też zrobiłeś?
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 13:55   #43
marekuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115 manual
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Dzieki za info. Ja zmienilem zwykle zegary na 1/2 fis wiec nie mam czynnej tej gornej polowy. Zbiornik spryskiwacza mam zwykly bez czujnika. Jak pisalem wczesniej musze poprowadzic kabel od czujnika temperatury do zegarow(dzieki za szczegoly o polaczeniu). Kolega ktory mi pomagal powiedzial ze jezeli cos sie dowiem to sprubuje mi to zakodowac. Jak na razie to komputer pokazuje spalanie chwilowe, srednie, dystans jaki przejechalem, czas podrozy, dystans do przejechania na paliwie w baku. Przy zalaczonym zaplonie gdy sa owarte drzwi wyswietla sie komunikat. Przy zapalajacej sie rezerwie paliwa rowniez jest wyswietlany komunikat. Kontrolki tempomatu nie udalo sie akytywowac. Jak znajde zbiornik spryskiwacza z czujnikiem to go aktywuje.(znowu pytanie gdzie podlaczyc). Sam czujnik wygrzebalem z innego auta na szrocie ale nie wiem gdzie go trzeba wstawic zeby bylo ok.
Jeszcze raz wielkie dzieki za zainteresowanie sie moim problemem.
Pozdrawiem.
marekuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2013, 19:19   #44
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Z kontrolką tempomatu to sie ciesz, że nie udało się aktywowac. Bo ona jest bez sensu. Swieci cały czas, a nie jak tempomat aktywny. W Galaxie w którym był Fis zakładałem tempomat i kontrolka też się nie ujawniła.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 15:05   #45
marekuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115 manual
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Kontrolka tempomatu juz mi sie przejadla i zyje od dawna bez niej ale czekam cierpliwie az mistrz Stefano znowu spojrzy na mojego posta i podpowie gdzie podlaczyc kabelek z czujnika poziomu plynu w zbiorniku spryskiwacza(ktora wtyczka i ktory pin). Z tym pytaniem wiaze sie drugie do czego podlaczyc dwa kable czujnika. Jakies zasilanie? Masa?
Pozdr.
marekuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2013, 21:30   #46
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Zielona kostka pin nr 6 i oczywiscie masa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 11:59   #47
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

ja to mam inny problem -najpierw migały a teraz przestały wogle świecić wskazniki predkości i obrotomierza,kontrolka tempomatu to od początku nie świeci,jak jest około 1/4 poziomu paliwa to wskazówka z paliwa idzie w dół i ryczy rezerwa, i mój pełny fis od ciepła zanika,a polskim vag'iem 4.9 nie moge się wogóle połączyć i pytanie jest czy moge kupić na alegro taki tani licznik angielski do diesla z 1/2 fis mając pełny fis czy to zagra bez przeróbki innych wgrywań tam czegoś bo za używke dokładnie tą samą zgodnie z oznaczeniami-nakłejka na liczniku to chcą 700zł,a z tych rozbieranych angoli to 50-150zł ?
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 19:10   #48
marekuk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-01-2009
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115 manual
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Mistrzu Stefano wielkie dzieki. Na razie dodatkowych pytan nie mam. Ide przepychac sie z kablami do licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdro.
marekuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2013, 23:38   #49
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Cytat:
Napisał BBK66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja to mam inny problem -najpierw migały a teraz przestały wogle świecić wskazniki predkości i obrotomierza,kontrolka tempomatu to od początku nie świeci,jak jest około 1/4 poziomu paliwa to wskazówka z paliwa idzie w dół i ryczy rezerwa, i mój pełny fis od ciepła zanika,a polskim vag'iem 4.9 nie moge się wogóle połączyć i pytanie jest czy moge kupić na alegro taki tani licznik angielski do diesla z 1/2 fis mając pełny fis czy to zagra bez przeróbki innych wgrywań tam czegoś bo za używke dokładnie tą samą zgodnie z oznaczeniami-nakłejka na liczniku to chcą 700zł,a z tych rozbieranych angoli to 50-150zł ?
Kupuj angola, tylko takiego do 2003, nie wyzej. Przełóż tarcze ze swojego i powinien chodzić. Jak bedziesz miał z nim problem / bedzie sciągał na lewo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. / to go podeślesz, zmienię mu oprogramowanie /wsad do pamieci / i bedzie dobrze.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 21:33   #50
marcin2311
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Grudziądz
Model: galaxy mk2
Silnik: 1.9 tdi 115km/145km
Rocznik: 2002
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wymiana i adaptacja zegarów

Witam.Mam takie pytanie.
Posiadam Galaxy mk2 2002r z zegarami bez fis.
Czy jak wymienie zegary na 1/2 fis i prawą manetkę to wszystkie wskazania komp. będą aktywne czy trzeba ingerencji vag.
marcin2311 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.