Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-06-2014, 11:35   #1
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

Jak w temacie. wracałem rano z pracy i na najsłynniejszych światłach w Polsce (czyli te na których po wjechaniu na żółtym świetle dostaje się fotkę z mandatem za przejazd na czerwonym). Tu opis skrzyżowania: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Było ślisko, padał deszcz zacząłem hamować. Zatrzymałem się (nawet nie wiem czy przed linia zatrzymania) wjechał we mnie załadowany Żuk. On dość mocno zdeformowany przód. Wysiadam idę obejrzeć tył myśląc,ze go nie ma a tu tylko lekko uszkodzone zderzak i klapa. Trochę czuje to w plecach. uderzenie było dość mocne. wywaliło mnie do przodu wiec żeby nie dostać mandatu za to światło wezwałem policje (dla pewności bo już się zaczęło,ze niewiele się stało i ja strasznie mocno hamowałem... akurat... szczególnie na super chińskich oponach) . Uznali winę żuka. Szkoda trochę gościa bo dostał mandat 250 zł. Mam jego dane i mam zgłosić się do jego ubezpieczalni. Tylko jak mam ocenić swoje szkody?? zderzak, klapa z blenda do wymiany (albo do naprawy). tyle widzę ale co jak uderzenie uszkodziło podłogę, tylna belkę itp?? Sąsiad mechanik uważa, ze to możliwe. Musze dokładniej sprawdzić ale wydaje mi się ,ze w czasie jazdy są lekkie drgania. linia pomiędzy światłami a błotnikami też wyglądała lepiej przed kolizją. nie chodzi mi o jakieś super pieniądze tylko o właściwą wycenę szkody i jej naprawę. Czy rok 2005 można jeszcze naprawiać w serwisie?? Czy jak serwis wyceni szkodę na parę tys zl a ubezpieczyciel Wypłaci 1/4 tej kwoty to serwis każe mi dopłacić różnicę?? nie znam się na tym a nie chce ponosić żadnych dodatkowych kosztów w tej sprawie.

__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...

Ostatnio edytowane przez mmmk ; 14-06-2014 o 11:39
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 11:48   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

Cytat:
Napisał mmmk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jak serwis wyceni szkodę na parę tys zl a ubezpieczyciel Wypłaci 1/4 tej kwoty to serwis każe mi dopłacić różnicę??
to nie tak sie odbywa, jedziesz do serwisu i oni sie podejmuja naprawy, podpisujesz cesje i sami sie dogaduja z ubezpieczalnia na pelna kwote, nic nie doplacasz, chyba ze zlecisz cos dodatkowo do naprawy bez zwiazku z kolizja

dziwne to troche bo mi jak walneli w mondeo to ubezpieczalnia zaoferowala 1250zl do reki a w serwisie polozyli 7k, nie mogi mi dac piataka i wszyscy by byli szczesliwi? chore to

odrebna sprawa u Ciebie jest to, ze po takim strzale mozesz zahaczac o szkode calkowita i serwis sie nie podejmie (koszt naprawy wyzszy od wartosci auta) i wtedy musisz szukac tanszego warsztatu albo wziasc drobne od ubezpieczalni
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 13:02   #3
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

no to we wtorek zaatakuje serwis i obadam co i jak. a żeby było ciekawie żuk już nie odjechał o własnych silach. coś go blokowało. Oglądaliśmy go w trojkę: jam wielbiciel i policjant i nikt nic nie widzi a samochód nie chce ruszyć
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 13:28   #4
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

na razie i tak musisz isc normalna droga czyli zgloszenie w ubezpieczalni sprawcy, ogledziny rzeczoznawcy, kosztorys i potem podejmujesz decyzje - gotowka, serwis albo inny warsztat i naprawa z faktur
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2014, 15:56   #5
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

Cytat:
Napisał mmmk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę czuje to w plecach. uderzenie było dość mocne.
Idź do lekarza. Za uszczerbek na zdrowiu wpadnie parę tysiaków z ubezpieczalni. Kręgosłup to rusztowanie ciała i lepiej poddać się badaniu, niż za rok narzekać, że dyski wypadają.
Co do wyceny szkody, to proponuję zwrócić się do ubezpieczyciela z żądaniem szczegółowej kalkulacji naprawy, którą następnie należy zweryfikować w ASO. Zbyt duże różnice będą stanowić podstawę do napisania odwołania i żądania podwyższenia kwoty odszkodowania.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2014, 20:44   #6
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: mondeo mk3 kolizja... na najsłynniejszych swiatlach w Polsce

Dzisiaj odebrałem samochód z serwisu forda. Zrobili w 3 dni. Wszystko nowe oryginalne forda. dostałem certyfikat naprawy i 3 lata gwarancji. Pomijając drobny fakt,ze ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania bo sprawa ciągnęła się ponad 30 dni. Wrócą do sprawy jak dostana od serwisu komplet dokumentów. Ciekawa kwota jest na fakturze prawie 9300 zł !! a samochód miał tylko pęknięty zderzak, wgnieciona klapę i uszkodzone czujniki parkowania. No ale jak za znaczek mondeo policzyli 98 zł a logo forda około 70 zl to się nazbierało. Teraz tylko czekam na list od ubezpieczyciela, że zapłacili za fakturę. Inni też blacharsko lakierniczo naprawiają mondeo mk3 w serwisie bo jak wyjeżdżałem to stały jeszcze minimum 2 sztuki.
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...

Ostatnio edytowane przez mmmk ; 24-07-2014 o 20:47
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.