Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2012, 08:51   #11
klepaq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: Iława
Model: FOCUS; C-MAX
Silnik: 1,6 ;1,8
Rocznik: 2002 ; 2005
Postów: 29
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

napisaliscie zeby nie oszczedzac na komplecie znalazlem na alleg zestaw luk za 500zl czy to kiepski wybor co polecacie?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

klepaq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 09:19   #12
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

Wielu piszących montowało zestaw Luk i sobie chwaliło. Cena raczej dobra, w różnych sklepach internetowych cena jest najczęściej lekko wyższa (ok. 500).
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 18:23   #13
Maddragon
ford::advanced
 
Avatar Maddragon
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 19-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Xsara Picasso Exclusive
Silnik: 1,8 16V KME Nevo
Rocznik: 2002
Postów: 289
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

Ja zamontowałem komplet luka prawie 1,5 roku temu i póki co jest ok.
__________________

"Wszystko co najlepsze jest w ludziach"
"Mózg jest jak spadochron, działa jak jest otwarty"
Maddragon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 22:56   #14
SNOWMENN
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 10-04-2010
Skąd: Radzionków
Model: FOCUS MK1
Silnik: 1,6
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

Tak jak mówią przedmówcy jak wymieniać to całość . Ale jak nie "ślizga" To kup już komplet i czekaj aż zacznie . Ja też montowałem luka 2 lata temu i chodzi jak ta lala. Czekałem aż sprzęgło padnie i dopiero wymiałem . Nity z tarczy były już szlifowane przez docisk ale docisk zostawiłem.
SNOWMENN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 18:00   #15
paquito
ford::beginner
 
Avatar paquito
 
Imię: paquito
Zarejestrowany: 20-09-2012
Skąd: PL/UK
Model: Focus mk1
Silnik: Zetec 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

Podepne sie pod temat.

Stoje przed zakupem focusa 1.8 z 2001. Generalnie niezly stan techniczny jak na UK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najbardziej mi sie podoba stan silnika - przebieg 140 tkm. pon wymianie rozrzadu, suchutki, jedynie dwie waskie struzki spod pokrywy zaworow. Rurka wydechowa - uwierzcie lub nie - bez grama czarnego nagaru. zniechecilo mnie do niego jedynie sprzeglo. Bierze bardzo wysoko, po zmianie biegu z 2 -> 3 slychac bylo jakby wzrost obrotow nie idacy w parze ze wzrostem predkosci. Zatrzymalem sie. Wrzucilem reczny, potem 3 i puszczalem sprzeglo jakbym chcial ruszyc. Udalo mi sie zdjac noge ze sprzegla, silnik nie zgasl od razu tylko chwile - moze ze 3 sek. opadal z obrotow i dopiero stop. Dla mnie to jak byk konczace sie sprzeglo. Nie kupilem, ale autko jest tak fajne ze zastanawiam sie nad kupnem i wymiana sprzegla. I teraz sedno. Mechanik podal mi cene za wymaine sprzegla ale jak dopytalem sioe czy to z wysprzeglikiem to zapytal czy cos sie z nim dzieje, czy cieknie. Ja, ze tylko sie slizga na co on sie pyta czy wysprzeglik jest w skrzyni czy na wierzchu ? Ja, ze chyba w skrzyni (mialem kiedys oriona z zetec 1.8 ) a on, ze chyba jednak na wierzchu i w takim wypadku mozna go wymienic dopiero jak zacznie halasowac lub cieknac.
I tu moje pytanie: Jak to jest z tym wysprzeglikiem ? W srodku czy na zewnatrz ?? Z gory dzieki za odpowiedzi.
paquito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2013, 18:30   #16
korek007
ford::professional
 
Zarejestrowany: 19-07-2005
Skąd: Bydg.
Model: Focus SEDAN
Silnik: 1,6 Ghia
Rocznik: 2000
Postów: 1,538
Domyślnie Odp: łożysko oporowe czy wymieniac

Aby wymienić wysprzęglik, trzeba wymontować całe sprzęgło. Nie ma więc sensu wymieniać tylko tarczę i docisk, aby jakiś czas później wymieniać wysprzęglik.
korek007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.