Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2013, 09:45   #1
benq87
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie nie dzialajace wycieraczki na 1 biegu jest to zależne od podgrzewania tylnej szyby

witam,
cos mi sie porobilo w mondku z wycieraczkami i ogrzewaniem tylnej szyby/lusterek, po odpaleniu samochodu jak i na zaplonie nie ma czegos takiego ze jak manetka od wycieraczek pociagnie sie do siebie psika plyn i lata wycieraczka, leci sam plyn, do tego nie chodzi na 1 "biegu" z regulacja czestotliwosci, na 2 i 3 biegu wycieraczki funkcjonuja normalnie, dziwne jest tez to ze przez jakis czas nie dziala podgrzewanie tylnej szyby/lusterek, a jak zalaczy sie to ogrzewanie (zapali sie kontrolka pod przyciskiem) to i wycieraczki na pierwszym biegu zaczynaja chodzic (te z regulacja), chyba jest tez tak ze jesli sie pociagnie wtedy manetke do siebie, to wylacza sie podgrzewanie tylnej szyby i nie da sie go zalaczyc znow, dopiero po jakims czasie, prosilbym o jakiejs porady, sprawdzalem bezpieczniki i sa ok

edit: poszperalem jeszcze po necie i na innym forum trafilem na taki temat:
"Witam, nagle dzisiaj kiedy zaczelo padać chciałem włączyć wycieraczki na pierwszy biog tzw przerywany. Do tej pory wszystko bylo ok. Jednak wycieraczki nie wystartowały. Pierwszy, przerywany bieg wycieraczek nie działa natomiast działa bieg normalny i szybki. Przepatrzylem wszystkie bezpieczniki niestety - wszystkie okazaly sie dobre. Okazało się rownierz, ze nie dziala ogrzewanie tylnej szyby. Obie usterki pojawily sie jednoczesnie. Próbowalem przelozyc przekaznik z innym jednak to nic nie dalo. Macie moze jakis pomysl?/ bo ja nie mam juz zadnych pomyslow.... prosze o szybka podpowiedz, poniewaz w krakowie na polu pogoda zmienna jest... "

pozniej gostek napisal:
"Prosze o zamkniecie tematu. Znalazlem rozwiazanie po dlugich godzinach poszukiwan i do skrzynki bezpiecznikow w kabinie przymocowana jest czarna skrzynka wielkosci paczki papierosow. Wystarczylo przeczyscic styki w niej i chodzi, a jest to modol komfortu- czasu.... "

i pytanie mi sie nasuwa takie, czy u mnie moze byc podobnie i ewentualnie gdzie znalezc ten modul, podspodem skrzynki bezpiecznikow mam jakies cos czarnego, ale wyglada tak jakby mialo jeszcze jakis glosniczek, czy to moze byc to ?


Ostatnio edytowane przez benq87 ; 23-02-2013 o 11:05
benq87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 13:47   #2
gorni
ford::average
 
Avatar gorni
 
Imię: Arkadiusz
Zarejestrowany: 02-08-2010
Skąd: Pleszew
Model: Mondeo MK1
Silnik: 1.8 16v Zetec
Rocznik: 1996
Postów: 84
Domyślnie Re: nie dzialajace wycieraczki na 1biegu, zalezne od podgrzewania tylnej szyby

ja bym sprawdził masę może wycieraczki i szyba mają wspólny przewód. Nie wiem jak tam jest sterowanie masą czy prądem. Ale taki objaw by był naturalny, gdyby był wspólny przewód, jak coś mu odbije to działa, a jak włączysz ogrzewanie to idzie większy prąd coś tam się zewrze i wycieraczka działa. A czasami może być tak ze wcale nie łączy i nie działa ani wycieraczka ani ogrzewanie szyby.
__________________
Mondeo 1.8 16v Lx 95 Kw +LPG oryginał RS
gorni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 14:37   #3
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: nie dzialajace wycieraczki na 1biegu, zalezne od podgrzewania tylnej szyby

Cytat:
Napisał benq87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podspodem skrzynki bezpiecznikow mam jakies cos czarnego, ale wyglada tak jakby mialo jeszcze jakis glosniczek, czy to moze byc to ?
To jest właśnie to, czego szukasz.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2013, 08:07   #4
benq87
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-07-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk2
Silnik: 1.8
Rocznik: 1996
Postów: 4
Domyślnie Re: nie dzialajace wycieraczki na 1biegu, zalezne od podgrzewania tylnej szyby

ok dzieki za wskazowki, juz to wyjalem i przeczyscilem styki i znow raz dziala raz nie, zobacze jak abedzie z wymiana tego urzadzanka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam
benq87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.