Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2014, 16:56   #1
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

Witam
Kilka dni temu odebrałem moje MDO z zakładu który wykonał:
- założenie i zakodowanie 4 wtryskiwaczy (nowe, nieregenerowane)
- kompleksowo zregenerowano pompe (ze starej został na dobra sprawę tylko korpus), okazało się że wałek był tak starty że nie nadawał się do regeneracji
- nowy filtr paliwa
- płukanie całego układu paliwowego (wraz z bakiem)
- przy okazji wyczyszczony dolot i wymienione swiece zarowe

Auto ogólnie ma wiecej mocy niż przed tym zabiegiem, dużo lepiej odpala i ma bardzo stabilne obroty.

Niestety mam wrażenie że w zakresie 1900-2100 jakoś dziwnie klekocze jak dodaje lekko gazu (głosniej niż kiedyś) i póki co raz zdarzyło mi sie że szarpnął silnik (jak przy awarii przez którą oddałem auto do naprawy, pisałem o tym w innym wątku: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
Jak zdecydowanie dodaje gazu lub kręce go wysoko klekot jest mniej wyraźny lub go nie ma.
Nie mruga sprężyna etc.
Egr mam zaslepiony.
Mam niby rok gwarancji na naprawe zastanawia mnie jednak czy przypadkiem nie musi wykonać sie samoadaptacja wtrysków.
Były im niby nadane kody, nie wiem tylko czy wygenerowano je na stole probierczym czy jako że były one zupełnie nowe miały jakieś fabryczne.

Czy niezależnie od faktu nadania kodów samoadaptacja i tak sie wykonuje?
Czy niedopasowanie kodów może dawać taki objaw?

milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 19:09   #2
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

przy nowych wtryskach są na nich już kody naklejone,mogli pomylić kolejność wtryskiwaczy przy wpisywaniu kodów do kompa i tak pracuje .Na nowych wtryskach to on musi pracować w całym przedziale obrotów cicho i aksamitnie bez żadnego klekotu.samoadaptacja istnieje wystarczy 100km i powinna zadziałać jak nie to wal do nich z powrotem,niech poprawiają
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 19:36   #3
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

Prawda jest taka, że po zamontowaniu i wpisaniu nowych kodów ECU i tak będzie dostosowywał wtrysk zależny od kondycji silnika i wartości parametrów odebranych z czujników.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2014, 21:19   #4
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

Przejechalem juz ok 150km od czasu wymiany wtrysków (w tym ok 100km na S8 120-140 km/h).
Czy prędkość ma znaczenie dla samoadaptacji? - niektorzy pisza żeby jeżdzić na 3 biegu 50km/h
Czy fakt zaslepienia EGR moze w jakis sposob zakłócić ten proces?

Tak btw, moze taką metodą mozna zmusić silnik do zaaplikowania dawki paliwa dla czystego powietrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie zanieczyszczonego spalinami.

Ostatnio edytowane przez milap ; 13-09-2014 o 21:27
milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2014, 07:24   #5
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

egr tylko jest otwarty na biegu jałowym i podczas jazdy bez obciążenia czyli bez gazu

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 12:18   #6
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

Udało mi się znaleźć ciekawy wpis na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] który odpowiada na większość moich pytań.
Jest to tekst z "Program szkoleń. Układ wtryskowy i układ sterowania pracą silnika Diesel. Układy Common Rail Delphi":

Ze względu na tolerancje mechaniczne, które zmieniają się w trakcie eksploatacji zaworów elektromagnetycznych wtryskiwaczy, moduł IDM musi być w regularnych odstępach czasu dostosowany do zmienionych tolerancji.
Dostosowywanie odbywa się oddzielnie dla każdego cylindra w czasie 900 sekund na każdy cylinder.
Dostosowywanie odbywa się w takiej samej kolejności jak zapłon. Zaczyna się od cylindra 1.
Aby możliwe było przeprowadzenie dostosowywania muszą być spełnione następujące warunki:
- Temperatura silnika co najmniej 70 °C,
- Prędkość obrotowa silnika pomiędzy 1800 a 3500 obr/min,
- Prędkość pojazdu pomiędzy 50 ... 70 km/godz.

Jeśli podczas procesu dostosowywania wartości te wyjdą poza podany zakres (warunki nie będą już spełnione), dostosowywanie zostaje wstrzymane i jest kontynuowane podczas następnego spełnienia warunków.
Podczas dostosowywania wtrysk wstępny jest wyłączony.
Moduł IDM wysyła do zaworu elektromagnetycznego wtryskiwacza sygnał wtrysku o długości zapisanej w charakterystyce (na przykład 8 ms).
Na podstawie poboru prądu przez zawór elektromagnetyczny moduł IDM może stwierdzić, czy zawór elektromagnetyczny może zrealizować wytyczne modułu IDM i czy reaguje szybciej (np. w ciągu 7 ms) lub wolniej (na przykład w ciągu 10 ms). Pobór prądu przez zawór elektromagnetyczny
służy więc jako odniesienie do sygnału wysłanego z IDM.
Dlatego w razie odchylenia reakcji zaworu elektromagnetycznego od wysłanego sygnału musi zostać przeprowadzone dostosowanie w charakterystykach adaptacyjnych.

WSKAZÓWKA: Podczas procesu dostosowywania sygnał wtrysku jest tak krótki, że iglica wtryskiwacza nie jest podnoszona.
Skutek: w tym czasie dochodzi do wypadania zapłonów, które można odczuć przy podanej prędkości obrotowej i prędkości pojazdu.

Wskazówka:Jeśli w ekstremalnych przypadkach warunki odpowiednie do przeprowadzenia dostosowywania nie zostaną osiągnięte przez dłuższy czas, mogą się pojawić nieprawidłowości. Nieprawidłowości te to:
- nierówna praca silnika,
- zwiększone wytwarzanie czarnego dymu
- głośne szumy spalania.
Po zakończeniu dostosowywania jednego cylindra proces kontynuowany jest w następnym cylindrze (zgodnie z kolejnością zapłonu).


Nic to chyba spróbuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawa jest też ta informacja o potencjalnym wypadaniu zapłonów - podejrzewam że stad szarpnięcie jak przy awarii pompy/wtryskiwaczy
Akurat wtedy zjechałem z S8 i na drodze lokalnej jechalem równo ok 70km/h na 4-tym biegu

Ostatnio edytowane przez milap ; 15-09-2014 o 12:25
milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 12:37   #7
mmmk
ford::professional
 
Avatar mmmk
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: rumia
Model: mondeo mk3
Silnik: TDCI 2.2
Rocznik: 2005
Postów: 1,497
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

korzystając z tematu... jaki koszt za komplet wtrysków do 2.2 ??
__________________
mondeo mk3 2.2 TDCI
a było mondeo mk2, scorpio mk2 i mk1, sierra mk2 i Taunus 1982 r...
mmmk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 13:51   #8
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie

800pln/szt za nowe (nieregenerowane) - starych nie oddawalem.
Gość u ktorego robiłem naprawę może je też sprzedać w tej cenie.

Biorąc pod uwagę ze pełna regeneracja kosztuje ok 700-750 za wtrysk to chyba dobra cena - aso chce 3000 za szt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez milap ; 15-09-2014 o 20:25
milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 19:26   #9
dbdrag
ford::advanced
 
Avatar dbdrag
 
Zarejestrowany: 22-11-2009
Skąd: Sulejów
Model: mondeo
Silnik: tdci 131ps
Rocznik: 2002
Postów: 236
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

według mojej wiedzy pełna regeneracja to koszt 600zł i to jest normalna cena ty za 800zł to dobrze kupiłeś nówki
dbdrag jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2014, 20:27   #10
milap
ford::average
 
Avatar milap
 
Zarejestrowany: 31-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Ghia X HB
Silnik: 2.2 TDCi bez DPF
Rocznik: 2006
Postów: 57
Domyślnie Odp: Nowe wtryskiwacze a ich samoadaptacja

To zależy gdzie.
W Warszawie pytałem w 2 zakładach certyfikowanych przez Delphi (znalezione przez ich strone). Jeden chciał 750 za kompletną regeneracje a drugi 1000.
Cena oczywiście od sztuki. Można pewnie taniej znaleźć jednak przy takiej cenie nowych nie wiem czy to ma sens - mowa oczywiście o konieczności kompletnej regeneracji.

Ostatnio edytowane przez milap ; 15-09-2014 o 20:33
milap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.