Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-12-2008, 18:02   #1
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Drganie w dwóch elementach Mk1

Witam
Kolejny problem w Foczce
Jadę - dodaję gazu i zaczynam odczuwać drgania na kierownicy. Drgania nasilają się kiedy auto jest w zakręcie - zwłaszcza w zakręcie w lewo. Dodatkowo, kiedy chcę wcisnąć sprzęgło, kiedy lekko je dotykam, czuję jak drga. Objawy przy prędkościach około 90 km/h w górę. Przejrzałem forum - koledzy mówią o półosiach i łożyskach jakichś w tychże półosiach.
Jak to zdiagnozować (te półosie znaczy) - znaczy analiza organoleptyczna, czy na jakimś teście np amorków czy szarpakach to wyjdzie (jutro jadę na przegląd rokroczny i może tam mi powiedzą? ) :fcp9
Czy (załóżmy najgorsze) jeśli to te półosie, to wiele to kosztuje i dlapoczemu tak drogo :fcp9
Pytanie 3: Czy jeśli cena wymiany nie będzie satysfakcjonująca, to jak długo można z tym jeździć bez wymiany i co się wówczas zużywa/psuje szybciej :fcp9 (foka za niedługo do opchnięcia więc nie bardzo chcę inwestować - wolę zejść z ceny i niech się nowy właściciel martwi).
Pozdro

P.S. Wszelkiej pomyślności w nadchodzącym 2009. Aby wam się Foki nie sypały, po dwa litry na 100km paliły, paliwo kosztowało 1 PLN/l, mechanicy byli uczciwi i rzetelni, a wszystkie części zamienne można było dostać w sklepie "Wszystko po 5 zł" :fcp2

__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 18:09   #2
Robert_Bydgoszcz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-02-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 1999
Postów: 39
Domyślnie Re: Drganie w dwóch elementach Mk1

na szarpakach nic ci nie pokaże, bo też miałem takie objawy w mojej foce. półosie raczej masz ok, tylko któreś łożysko masz trafione - ale najszybciej to będzie łożysko koła piasty (ceny sprawdź w sklepach int.)
Robert_Bydgoszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 18:20   #3
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: Drganie w dwóch elementach Mk1

Cytat:
Napisał Robert_Bydgoszcz
na szarpakach nic ci nie pokaże, bo też miałem takie objawy w mojej foce. półosie raczej masz ok, tylko któreś łożysko masz trafione - ale najszybciej to będzie łożysko koła piasty (ceny sprawdź w sklepach int.)
Jeśli szarpaki nic nie wykażą, to jak stwierdzić co na bank się sypło?? Mam dobrego (świetnego mechaniora) ale nie chciałbym wymienić połowy przedniego zawieszenia, żeby trafić na końcu na pierdołę za 30 zł...
I co z tym sprzęgłem? Czy może drgać właśnie z powodu tych łożysk??

dzięki pozdrawiam
Cytat:
Napisał Robert_Bydgoszcz
łożysko koła piasty
Na stronie wszystkim znanej jest coś takiego: łożysko podpory półosi napędowej - czy to o tym mówimy :fcp9
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-12-2008, 22:23   #4
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Re: Drganie w dwóch elementach Mk1

Napisz czy to stało się nagle czy po jakimś czasie,bo może w padłeś w dziurę,wjazd na krawężnik i na drugi dzień taki objaw.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2008, 09:27   #5
rakoo
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-02-2008
Postów: 60
Domyślnie Re: Drganie w dwóch elementach Mk1

Powiem szczerze że nie wiem. Jeżdżę głównie po mieście i dojeżdżam poza miasto do pracy 5 km. w trasę dłuższą (około 100km) wyjeżdżam średnio 3-4 razy w miesiącu. To stwierdziłem na trasie, bo na mieście jest super ok. A czy miało to związek z jakimś przypaleniem w przeszkodę - raczej wątpię, bo nic takiego mi się nie zdarzyło. Sądzę, że to raczej wynik zużycia.
Pozdrówki
__________________
Stara dobra zasada "3xF"
Był Fiat MAREA 1,6 16V
Był Ford Focus 1,6 16V
jest Renault Laguna IphII 1,6 16V (francuzik)
rakoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.