Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2015, 12:28   #1
pbskarpy
 
Postów: n/a
Domyślnie Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Witam serdecznie posiadaczy Forda Galaxy.

Od zawsze jarały mnie duże samochody, dlatego moim pierwszym jest Rover 600. To wersja bogato wyposażona jak na lata 1999, skóra, niespotykany automat itp. Dotychczas gustowałem w sedanach i nie bede ukrywał, że cały czas się za takim rozglądam. Ale jak pisałem podobają mi się duże samochody więc van Galaxy jest także na miejscu.

Szukam samochodu praktycznego, wygodnego, oszczędnego (długich tras nie robię, rocznie około 10 tys. Km więc diesel chyba odpada) i w jakiejś ciekawej opcji np. skóra i inne dobrodziejstwa. Robi mi bardzo świadomość dużego ale i eleganckiego samochodu. Posiadam psa, z którym często jeżdżę. Mam nadzieję, że niedługo moja rodzina się powiększy. Czy Galaxy to dobry wybór?

Myślałem o Grand Espace, ale wizualnie mi nie leży i wstępne opinie są negatywne.

Podoba mi się wersja MK3, ale widziałem na alle wersję MK2 z jasną skórą, fajna deska rozdzielcza, telewizory w zagłowkach za 17 tys. Ale jest tez inny MK2 ze skórami ale za 32 tys. Skąd te różnice?

Dziękuję za odp.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 12:45   #2
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Na allegro widzisz tylko upiększone zdjęcia! W rzeczywistości może być to szrot. Będziesz szukał najtańszego, to zapłacisz 2 razy. Myślę że za dobry "flakon" chłopaki z forum pomogą ci przy oględzinach auta na miejscu, jeżeli już się zdecydujesz na coś. Napisz jaką kasą dysponujesz, skąd jesteś to, będziemy szukać.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 13:42   #3
pbskarpy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Ciężko mówić teraz o konkretnych kwotach. Robię wstępne rozeznanie. Chcę poznać, których silników się wystrzegać, jakich wersji wyposażeniowych itp itd. Gdzie jest najwięcej mankamentów, jak z rdzą.

Jak kupowałem swoją osobówkę to (wybacz), ale kupiłem jedną z tańszych ofert, która na alle wyglądała bardzo dobrze. Miałem co prawda małą przygodę z papierami, ale w dzień to załatwiłem. Teraz mija 1,5 roku od zakupu a ja w tym samochodzie wymieniłem płyny i opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy mojej "dziadkowej" jeździe nic zupełnie się nie dzieje. Ja go kupiłem za 4400 a proponowano mi dołożenie... 5 tys żeby kupić starszy o rok, ale pewny model. Więc z tymi złymi opiniami o alle bym się wstrzymał, bo najważniejsze to poznać charakterystykę modelu, przyjrzeć się mu dokładnie i ewentualnie wziąć ludzi do pomocy! Poza tym nie ma ludzi nieomylnych.

Ale do rzeczy. Tak jak pisałem wyżej, chciałbym poznać największe bolączki tego modelu. Czy np lepiej postawić na drogi nowy model MK2 czy jednak jakiś starszy MK3? Czy benzyna dobrze gaz znosi? itp itd

Ostatnio edytowane przez pbskarpy ; 09-01-2015 o 13:46
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 13:46   #4
sewenpamp
ford::advanced
 
Avatar sewenpamp
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-06-2014
Skąd: Okolice KRK
Model: Galaxy
Silnik: 1.9TDI & 2.0 163 KM 1.8TDCi - było
Rocznik: 1999 & 2011 2006-było
Postów: 319
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Cytat:
Napisał pbskarpy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podoba mi się wersja MK3, ale widziałem na alle wersję MK2 z jasną skórą, fajna deska rozdzielcza, telewizory w zagłowkach za 17 tys. Ale jest tez inny MK2 ze skórami ale za 32 tys. Skąd te różnice?

Dziękuję za odp.
Witam kolego powiem tylko tyle, że cena 32tyś troszkę odrzuca za tą cenę kupiłem pół roku temu mk3 z 2006r i nie narzekam, więc raczej lepiej mk3 szukać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a ten z aledrogo faktycznie niby ładny ale chyba nie za te pieniądze.
Tu na forum można jeszcze troszkę pojazdy sprawdzić czy faktycznie opisy z aukcji pokrywają się z rzeczywistością.
Np tu "[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]", albo tu "[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]"
sewenpamp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 13:50   #5
pbskarpy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Kurcze, czyli jednak chyba w złym dziale wrzuciłem temat. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mogłem znaleźć odpowiedniego. Proszę o przklejenie tematu.

Wracając do tematu. Mówimy o tym modelu: http://otomoto.pl/ford-galaxy-ghia-s...C35020326.html
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 15:37   #6
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

pbskarpy załatw vin od niego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 21:45   #7
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

jeśli cie stac, celuj w mk3, przepaśc jakościowa i technologiczna i komfortowo-miejscowa.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2015, 22:38   #8
M.A.G.
FCP member
 
Avatar M.A.G.
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-11-2009
Skąd: Lubin
Model: S-Max / Octavia
Silnik: 2.0 EB PS / 1.5 TSI DSG
Rocznik: 2010 / 2021
Postów: 587
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

W ogłoszeniu które podałeś jest jedno "małe" niedomówienie... to nie jest silnik V6 tylko VR6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak jak pisali wyżej koledzy - podaj ile możesz na zakup przeznaczyć i wrzucaj VINy samochodów, które Ciebie zainteresowały - możesz dowiedzieć się wtedy wielu ciekawych rzeczy o danym egzemplarzu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
M.A.G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2015, 08:02   #9
marecki.marekk
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 08-12-2013
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy
Silnik: 2.0TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Kolego, ja przesiadłem się z Corolli E12 kombi do Galaxy mk3. Wiadomo - są to auta różnych segmentów. Jednak mimo, że Galaxy jest cięższy, wyższy, dłuższy to prowadzi się jak po torach. Duża w tym zasługa wielowahacza z tyłu (Corolla miała belkę) ale pewnie nie tylko.

W chwili obecnej mam zestaw 2+1, czasem w sezonie dorzucam jeszcze 3 psy (dwa małe i jeden Golden Retriever) i jakieś bagaże i wózek dla dziecka. Byłem autem także na wyjeździe na narty w 4 osoby dorosłe + niemowlak. Bagażnik miałem na 3/4 załadowany (uwzględniam wózek dla dziecka) + trumna na dachu na akcesoria narciarskie. Autem jechało mi się tak samo lekko jak przy jednej osobie, serio.

Czy brać mk2 czy mk3. Jeśli są finanse na sensowną sztukę w mk3 to bierz. Jeśli masz brać jakiś mk3 z dolnej półki to wolałbym zostać przy pewnym mk2 z górnej półki. Do sprawdzenia jak mają się blachy.

Ja lubię auta o dość kanciastych kształtach (stąd np. S-Max nie podoba mi się tak bardzo jak Galaxy). Tego, czego brakuje mi w Mk3 to przesuwne drzwi dla drugiego rzędu siedzeń (dlatego rozpatrywałem Grand Voyagera ale nie było nic sensownego). Prawdopodobnie pojeżdżę jeszcze rok Galaxym i weżmiemy Berlingo Multispace z wyprzedaży. Na nowego Galaxy ani Grand Tourneo Connect nie będzie mnie stać..

Co do wyboru silnika i rocznych przebiegów. Ja w Toyce miałem diesla, którego dobrze wspominam i wiedziałem, że w Galaxy też będę chciał ropniaka mimo podobnych przebiegów do twoich. Poza tym ofert benzynowych jest bardzo mało co mocno obniża zakupu sensownego egzemplarza.

Ostatnio edytowane przez marecki.marekk ; 10-01-2015 o 08:06
marecki.marekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2015, 13:39   #10
pbskarpy
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Poszukuję niebanalnego dużego samochodu.

Nie jestem super specem od silników. Zawsze jednak uważałem, że silniki benzynowe są pewniejsze.

W nowych samochodach z dieslem są te filtry cząsteczek tak? Czy to że z samochodu korzystam głównie w mieście i raz na miesiąc robię trasę około 130km to ok dla silników disel?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.