Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2010, 22:15   #1
harnas81
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-06-2010
Skąd: Ząbki
Model: C-MAX
Silnik: 1.8 (125KM)
Rocznik: 2005
Postów: 26
Domyślnie Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Witam,

przeszukałem szukajką forum ale za bardzo nic na temat nie znalazłem
Mam taki kłopot - jakiś czas temu założyłem instalację gazową (STAG 4) przejechałem ok 2-2,5kkm i od jakiegoś czasu najpierw sporadycznie, teraz praktycznie non stop zapala mi się kontrolka rezerwy paliwa. Choć w baku mam go trochę (według wskazań komputera wystarczy na przejechanie ok 140km). Co to może być i jak tego się pozbyć? Najlepsze jest to ze kontrolka wyłącza się sama po przejechaniu szacowanej wcześniej liczby kilometrów.

Czy to jest coś poważnego?


Pozdrawiam

harnas81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 22:42   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

dolej paliwa, nie patrz na to co pokazuje komputer przy jeżdżeniu na gazie
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 11:30   #3
szumi1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Witam. Mnie też się wydaję że powinieneś dolać paliwa, tym bardziej że ze względów "zdrowotnych" zalecane jest w samochodach z instalacją gazową, trzymać poziom paliwa co najmniej tak na 3/4 baku. Pozdrawiam.
szumi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 15:22   #4
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Cytat:
Napisał szumi1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zalecane jest w samochodach z instalacją gazową, trzymać poziom paliwa co najmniej tak na 3/4 baku.
A dlaczego nie 1/2?

Ostatnio edytowane przez darmodziej ; 19-09-2010 o 16:47
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 19:32   #5
szumi1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że z tego samego powodu co nie 1/4 czyli że im więcej paliwa tym mniej miejsca na skraplanie się wody itd, przynajmniej mnie się tak wydaje. Spotkałem sie też gdzieś z opinią że bak powinien być nawet pełny, tylko że to znów dodatkowe kilogramy. Ja w każdym razie trzymam się 3/4
szumi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 20:11   #6
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Nie przesadzajmy, wystarczy więcej niż rezerwa tak aby pompa miała co pompować i sie chłodzić.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 08:40   #7
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie przesadzajmy, wystarczy więcej niż rezerwa tak aby pompa miała co pompować i sie chłodzić.
dokładnie, trzymanie pełnego zbiornika to znowu stare paliwo w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja tam utrzymuje między 1/4 a 1/2
rezerwa zapala się czasem jak jest już poniżej 1/4, dlaczego nie wiem
trzeba dolać do połowy i będzie OK
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2010, 09:06   #8
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

Cytat:
Napisał harnas81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

przeszukałem szukajką forum ale za bardzo nic na temat nie znalazłem
Mam taki kłopot - jakiś czas temu założyłem instalację gazową (STAG 4) przejechałem ok 2-2,5kkm i od jakiegoś czasu najpierw sporadycznie, teraz praktycznie non stop zapala mi się kontrolka rezerwy paliwa. Choć w baku mam go trochę (według wskazań komputera wystarczy na przejechanie ok 140km). Co to może być i jak tego się pozbyć? Najlepsze jest to ze kontrolka wyłącza się sama po przejechaniu szacowanej wcześniej liczby kilometrów.

Czy to jest coś poważnego?


Pozdrawiam
W fordach C-Max Mk II (a może i we wszystkich) jest tak, że wskaźnik poziomu paliwa pokazuje rzeczywisty poziom benzyny w baku, ale zapalenie się kontrolki rezerwy zależy od komputera pokładowego. Kontrolka zapala się na podstawie przewidywanego przez komputer zasięgu auta i zapewne jeszcze kilku innych parametrów, o których niestety nic nie wiem. Co ciekawe, zasięg na benzynie jest co jakiś czas (nie wiem jaki) aktualizowany, więc zdarza się, że zapali się rezerwa, a po kolejnym którymś odpaleniu silnika, lampka rezerwy zgaśnie, a pokazywany przez komputer zasięg się wydłuży. Zaobserwowałem to w C-Maxie mojej żony. W tym aucie rezerwa zawsze się zapala w momencie, gdy komputer pokazuje, że zostało do przejechania 80km.
Lekarstwem na to jest po prostu dolanie benzyny, albo nie przejmowanie się tym wcale i poleganie tylko na wskaźniku poziomu paliwa, który na szczęście nie kłamie.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 02:12   #9
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

buk07 w mondeo mk3 jest tak samo, niby da sie jakis tam przekaznik na kablach do pompy zalozyc ale po rozmowie z kolega gazownikiem, nie ma to sensu najmniejszego i nie zawsze sie sprawdza, a koszt ok 150zl. rezerwa faktycznie zalacza sie gdy pozostaje dystans 80km wyswietlony przez komputer pokladowy. benzyny nie ubywa ale ubywa km z dystansu i stad zapalanie sie rezerwy. gasnie co jakis czas i dysyans sie zwieksza ale od czego to zalezne to nie wiem. co do ilosci benzyny to w ksiazkach serwisowych LPG producent podaje przewaznie min. 1/4 baku. ja sie nauczylem juz z tym zyc i wolewam ja jak sie zapala i zapiszczy. zauwazylem jeszcze ze przy jezdzie na gazie km z dystansu nie ubywa proporcjonalnie do przejechanych km
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2010, 09:51   #10
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Świecąca kontrolka REZERWA PALIWA

a jak nie ma kompa ?
mój maksiu nie ma kompa, więc ciekawe czy rezerwa też jest zapalana na podstawie jakiegoś algorytmu, czy po prostu z pływaka

raczej to drugie, bo jadąc nad morze, robiłem odcinki po 300km bez zatrzymywania
i mając trochę ponad 1/4 baku, powinna się zapalać rezerwa, a dopiero w drodze powrotnej raz czy dwa razy się zapaliła i to po przejechani jakiś 100km od tankowania lpg
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.