Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2010, 13:14   #1
Statoil
 
Postów: n/a
Domyślnie KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Oceń najnowsze paliwo Statoil DieselGold!

Drodzy forumowicze,
Chcielibyśmy poznać Waszą opinię o najnowszym paliwie – Statoil DieselGold. Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie. Warunkiem uczestnictwa jest odpowiedź na pytanie:

Podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat właściwości użytkowych nowego paliwa Statoil DieselGold, w trzech głównych obszarach:
1. Wpływ na zużycie paliwa (śr. spalanie na 100 km, zasięg na jednym baku)
2. Wpływ na parametry pracy silnika (łatwość rozruchu, dynamika/elastyczność, kultura/głośność pracy)
3. Wpływ na środowisko (zadymienie, emisja spalin)

Prosimy o udzielanie uzasadnionych i merytorycznych odpowiedzi, które będą poparte własnymi doświadczeniami, obserwacjami oraz/lub pomiarami. Mile widziane kreatywne podejście do sposobów i metod pomiarowych. Im więcej faktów, tym większa szansa na wygraną! Nagrodzimy dwie najlepsze odpowiedzi.


Każdy ze zwycięzców otrzyma vouchery paliwowe Statoil o wartości 200 złotych brutto. Vouchery można wykorzystać na dowolnie wybranej stacji Statoil na terenie całego kraju (z wyłączeniem stacji Statoil typu 1-2-3) w terminie do 31 października 2010r.


PROSIMY O ZAMIESZCZANIE ODPOWIEDZI POD TYM TEMATEM (jako odpowiedź)


REGULAMIN KONKURSU STATOIL DIESELGOLD
1. Organizatorem konkursu jest Hill and Knowlton Poland, spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Racławickiej 95, 02-634 w Warszawie, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy. XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, numer KRS 0000104923, NIP 521-10-04-285, kapitał zakładowy 50.000 zł.
2. Konkurs organizowany jest w imieniu Statoil Poland Sp. z o.o. z siedzibą na
ul. Puławskiej 86, 02-603 w Warszawie, zarejestrowanej w Rejestrze Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy KRS pod numerem KRS 12413.
3. W konkursie może wziąć udział każdy z członków forum www.fordclubpolska.org
4. Konkurs potrwa od 7 do 30 kwietnia 2010 roku.
5. Uczestnicy odpowiadają na pytanie konkursowe: Podziel się swoimi spostrzeżeniami na temat właściwości użytkowych nowego paliwa Statoil DieselGold, w trzech głównych obszarach: 1) wpływ na zużycie paliwa (śr. spalanie na 100 km, zasięg na jednym baku), 2) wpływ na parametry pracy silnika (łatwość rozruchu, dynamika/elastyczność, kultura/głośność pracy),
3) wpływ na środowisko (zadymienie, emisja spalin).
6.Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest podanie minimum jednej pozytywnej lub negatywnej opinii na temat paliwa wraz z merytorycznym uzasadnieniem wyrażonej opinii.
7. Użytkownik forum biorący udział w konkursie może wygrać tylko jedną nagrodę – niezależnie od tego czy poda jedną czy więcej pozytywnych lub negatywnych odpowiedzi.
8. Odpowiedzi będą zamieszczane na ogólnie dostępnym wątku.
9. Zwycięzcy zostaną wyłonieni przez Jury powołane przez Statoil Poland Sp. z o.o.
10. Nagrodę otrzymają dwie najciekawsze i najlepiej uzasadnione merytorycznie odpowiedzi.
11. Nagrody: każdy z dwóch zwycięzców otrzyma vouchery paliwowe Statoil o wartości 200 złotych brutto. Vouchery można wykorzystać na dowolnie wybranej stacji Statoil na terenie całego kraju (z wyłączeniem stacji Statoil 1-2-3) w terminie do 31 października 2010r.
12. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzców w ciągu 7 dni roboczych od zakończenia konkursu.

Zapraszamy!
Statoil

 
Stary 07-04-2010, 18:58   #2
grzesio14
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-04-2010
Skąd: wawa
Model: Galaxy/Fiesta
Silnik: 1,9/1,4
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Witam.
Mam Forda fieste 1.4tdci .Na baku paliwa Diesel w zime przy dużych mrozach i ogrzewaniu w srodku spalałem ok 6,5 km na 100 zwyklej auchan a pozatym pewnego pieknej nocy zamarzł i powiedziałem koniec na statoil nie dośc ze był zimowy diesel to i w miare dobra cena 5.4 l na 100 km .Tankowałem się mniej wiecej tak co 730-750 km . Po zimnej nocy odpalał bez problemu za pierwszym razem .Nie był jakis mozolny ale nie i jakiś najszybszy w mieście . Dobrze mi się jezdziło na zime na tym dieselku.
grzesio14 jest offline  
Stary 07-04-2010, 19:14   #3
maciej851
ford::advanced
 
Avatar maciej851
 
Zarejestrowany: 24-02-2008
Skąd: Łódź
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2001
Postów: 248
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Zauważyłem różnice w zime, mniejsze spalanie i dobry rozruch no ito że olej jest bezsiarkowyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciej851 jest offline  
Stary 07-04-2010, 20:30   #4
pinez
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2010
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford focus
Silnik: 1,6 TdCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 44
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Od marca 2010 r stałem się posiadaczem Forda Focusa z silnikiem 1,6 TdCi.
Zdecydowałem się na tankowanie uszlachetnionego paliwa. Tankowałem Vervę, V-Powera ale dopiero użycie Diesel Gold spowodowało realny spadek spalania o 0,2l. Codziennie pokonuję tą samą drogę do pracy (ok 100km w obie strony) więc wynik wydaje się wiarygodny.
Silnik pracuje bardzo równo, nie odnotowałem także żadnych problemów z odpalaniem.
Przekonało mnie to do wykupienia karty PremiumClub i tankowanie tylko tego paliwa.
pinez jest offline  
Stary 07-04-2010, 20:46   #5
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Jeszcze w swoim starym td zalałem golda w zimie.Szczerze gdyby nie mrozy jakie były pewnie bym nie tankował Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale po super paliwku z orlenu ( pewnie gorsza jakość na jedenj stacji nie będę mówił która) paliwo mi zamarzło a musiałem jechać w trasę 500km więc zalałem golda po paru km szarpania itd bylo wszytko ok.Nastepnego dnia jak znowu zalałem golda do pełna po tej trasie odpalał normalnie nic nie przymarzło itd.Spalanie napewno było mniejsze rzędu 0,5l co do dymienia to ogólnie moj klekot ie kopci.od tej pory cały czas staram się zalewać golda jak jestem w 'miescie' i pb na statoilu do nowego mk3.sprawdziłem na nowym nabytku na każdej stacji,lotos,orlen,bliska i najmniejsze spalanie według komp wychodzi po paliwie ze statoila.
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline  
Stary 07-04-2010, 20:56   #6
zzzbyś
ford::average
 
Avatar zzzbyś
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Lublin
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1996
Postów: 79
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Witam jeżdżę Transitem 96 moim skromnym zdaniem autko niby mocniejsze bez udokumontowania silnik pracuje może nie ciszej ale bardziej miękko co do spalin nie jestem w stanie tego sam stwierdzić ponieważ wogule nie kopci na żadnym paliwku !!!
zzzbyś jest offline  
Stary 08-04-2010, 10:45   #7
hugree
ford::beginner
 
Avatar hugree
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Wiadomo, że statoil ma jedne z najlepszych paliw więc przesiadka ze zwykłego Diesela na Diesel Gold to tylko kwestia czasu. Naturalna kolej rzeczy. Od momentu kupna nowego samochodu (stare ukradli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) tankuje tylko na Statoil. Na szczęście mam ich pod samym domem.
Ostatnio jednak miałem daleką wyprawę i byłem ciekawy czy nowe paliwo spala mniej. Ku mojemu zaskoczeniu przejechałem blisko 900km na jednym baku. Zużycie na poziomie 6,1 (jazda na autostradzie!!!) to super wynik. Byłem bardzo mile zaskoczony. Silnik zdaje się pracować ciszej a przede wszystkim niezawodnie. To jest najważniejsze.
hugree jest offline  
Stary 08-04-2010, 16:10   #8
SrebnaStrzała
ford::expert
 
Avatar SrebnaStrzała
 
Zarejestrowany: 30-01-2008
Skąd: Poznań
Model: A7, Mondeo
Silnik: 50TDI, 2.0TDCI
Rocznik: 2018, 2011
Postów: 4,462
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

1. Zużycie paliwa, wzrost o około 0.3L praktycznie bez różnicy względem konkurencji.
2. Po 3 tankowaniach pod rząd zapaliła mi się jednorazowo sprężynka co według mnie świadczy o niskiej jakości ropy(być może tylko na tej stacji). U konkurencji takich cudów nie było. Wiejce nie zatankuje! Dynamika/hałas bez zmian.
3. Możliwe że auto delikatnie mniej dymi na zimnym silniku.
Podsumowanie
Jestem za paliwami typu premium, jednak nie zawsze premium = premium. Być może w przyszłości zmienię zdanie odnośnie Statoil, być może mnie zaskoczy, na obecną chwile jednak odradzam każdemu kto ma TDCI.

Ostatnio edytowane przez SrebnaStrzała ; 29-04-2010 o 17:46
SrebnaStrzała jest offline  
Stary 08-04-2010, 18:14   #9
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Nie mogę trafić na to paliwo niestety Statoli mam tylko w Gliwicach albo Opolu i jakoś nie trafiłem na coś takiego,
__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline  
Stary 10-04-2010, 06:59   #10
Franuśś
ford::advanced
 
Avatar Franuśś
 
Zarejestrowany: 05-11-2009
Model: Focus C-MAX,Fiesta
Silnik: 2.0 TDCI Duratorq,1,3Duratec
Rocznik: 2004,2006
Postów: 394
Domyślnie Odp: KONKURS Statoil - oceń najnowsze paliwo DieselGold i wygraj vouchery paliwowe!!!

Witam mam C-maxa 2.0TDCI i tankując DieselGold mój samochód mniej spala a co za tym idzie więcej robię Km na zbiorniku bardzo polecam DieselGold!
Franuśś jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.