Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2010, 12:15   #191
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał Oskar_FKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja sie przesiadłem z FFI 5 D 99r
na C-Maxa 04r

Autko troszke wieksze , bardzo fajna pozycja za kierownica ale głównym wyznacznikiem było to że auto z rodziny i z wiadomą przeszłością...
Proponuje dokladnie porównac wymiary, bo bagaznik jest mniejszy nawet od FFI liftback (np wezszy), a kanapy sa praktycznie identyczne wymiarowo. W C-Max corka siedzac w foteliku naciska nogami na oparcie fotela kierowcy (co nie dzialo sie w FFI).
Dlatego ja pozbywam sie C-Maxa (mimo, ze silnik 2.0 TDCI to bardzo fajna jednostka) i wracam do poczciwego FFI. Dlaczego? Chocby dlatego, ze 98% z auta naprawie sam i wiem, ze jak ktos mi walnie drzwiami na parkingu to malowanie jego drzwi moze kosztowac wiecej niz mnie kosztowalo auto. Po prostu nie szkoda jak gdzies sie zarysuje czy uszkodzi, a czesci tanie jak barszcz.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2010, 18:49   #192
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Zaczynam powoli zmieniać zdanie. W sumie, to chyba kupię znowu Focusa :-) Znam już tylę jego słabych punków, że po co znowu rozminiać nową bestię. Jak to mówiła moja wychowaczyni: "Lepsza jędza znana, niż nieznana" ;-))) Teraz kupująć nową Fokę już wiem gdzie zaglądać i co sprawdzać, bo oczywiście nowy pojazd to odpada - nie lubię ASO :-D
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 10:36   #193
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Proponuje dokladnie porównac wymiary, bo bagaznik jest mniejszy nawet od FFI liftback (np wezszy), a kanapy sa praktycznie identyczne wymiarowo. W C-Max corka siedzac w foteliku naciska nogami na oparcie fotela kierowcy (co nie dzialo sie w FFI).
.
Ja mam z tyłu 3 niezależne siedzenia i ustawione w konfiguracji 2.
Jest o wiele wiecej miesjca niz w FFI to samo z przodu. Ostatnnio jadac jako pasażer miałem wrazenie ze nogi mi sie nie mieszcza .
co do bagaznika nie mam zastrzeżen. dodatkowo jesli chodzi o wysokośc jest mniej sciety niz FFI.
Ja jestem zadowolony .
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 12:13   #194
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał Oskar_FKP Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam z tyłu 3 niezależne siedzenia i ustawione w konfiguracji 2.
Jest o wiele wiecej miesjca niz w FFI to samo z przodu. Ostatnnio jadac jako pasażer miałem wrazenie ze nogi mi sie nie mieszcza .
co do bagaznika nie mam zastrzeżen. dodatkowo jesli chodzi o wysokośc jest mniej sciety niz FFI.
Ja jestem zadowolony .
Ale mierzyles i porownales wyniki? Ja go niestety pomierzylem i porownalem do MKI i jak srodek jest bardzo zblizony to bagaznik C-Maxa z kombi MKI przegrywa z kretesem.
Zlozenie srodkowego siedzenia tez nie zwieksza szerokosci, a jedynie przesuwa fotele do tylu i do siebie, ale zabiera za to sporo miejsca z bagaznika.
Ja kupilem C-Maxa bo wydawal sie pojemnym autem dla mlodej rodziny (w moim przypadku 2+male dziecko), ale moja rodzina lepiej sie miesci w Focusie MKI. W srodku jest dosc podobnie, ale wyjazd na zakupy z wozkiem to tragedia. Ostatnio jechalem z malym kartonem i musialem wozek ulozyc na przednim siedzeniu...

Niestety jak MKI ergonomia i srodek bil nawet Vectre B i C tak C-Max jest blizej Zafiry (Astra) z tym, ze w odroznieniu nie widzialem go z 7 siedzeniami. Dla malej rodziny pojemniejszy jest MKI lub MKII, ale kombi, a dla wiekszej S-Max - tym mozna spakowac sztab wojska.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 12:17   #195
hugree
ford::beginner
 
Avatar hugree
 
Zarejestrowany: 15-03-2010
Skąd: Poznań
Model: Focus II
Silnik: 1.6 TDCi 109KM
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Chciałbym powiedzieć, że przesiądę się na Mk3... ale póki co nie przypadł mi do gustu.

Tak więc będę jeździł foką tak długo jak się da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hugree jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 12:48   #196
strzalaking
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-04-2009
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 26
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Kia Pro_cee'd.
strzalaking jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 13:55   #197
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale mierzyles i porownales wyniki? Ja go niestety pomierzylem i porownalem do MKI i jak srodek jest bardzo zblizony to bagaznik C-Maxa z kombi MKI przegrywa z kretesem.
.
Nic nie mierzyłem to odczucie
Po drugie wczesniej miałem FFi w hatchbacku a nie kombi wiec wydaje mi sie ze jest wiecej miejsca.
Mam 4miesieczne dziecko i fakt żeby wózek wszedł bez zdejmowania pólki musze fotele ustawic na 3 z tyłu ale jak pisałem , wyposazenie , jazda , pozycja z akierowniac mi odpowiadaja i nie zamierzam narazie zmieniac auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 14:39   #198
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Ja tez sie na odczuciu przejechalem, bo myslalem na poczatku jaki on przestronny...az corka zaczela mnie po plechach kopac i nie moglem juz wozka wlozyc tak prosto jak wczesniej.
kupilem bo mialem okazje, ale wiem, ze Focus MKII w kombi jest pojemniejszy.
Dla mnie fotel kierowcy jest dobry, pozycja tez jest bardzo fajna, ale zaglowek za mocno wychodzi do przodu i boli mnie szyja. Do tego pozycja siedzaca dla pasazera jest przy dluzszych trasach troszke meczaca.
Nie uwazam C-Maxa za zle auto, po prostu kombi oferuje wiecej przestrzeni a to C-Max ma byc niby dla rodziny.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 15:21   #199
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.
kupilem bo mialem okazje, ale wiem, ze Focus MKII w kombi jest pojemniejszy.
.
to tak samo jak ja
zmianiałem auto a to było z pewnych rak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2010, 17:25   #200
fx25
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: focus
Silnik: 1.8 zetec
Rocznik: 2000
Postów: 0
Domyślnie Odp: co kupicie po Focusie ?

Cytat:
Napisał Tommi77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jak w temacie - co bym kupił po Focusie:
1 AR 159 kombi
2 Saab 9.3 kombi
Dobry wybór, ja rozglądam się za (kolejność nie przypadkowa):
1 AR Brera Q4
2 AR 159 sedan
3 Laguna III hb (GT lub 2.0 dci oczywiście ver. INITIALE PARIS)
4 z braku laku może focus2 ST ale wątpię.
fx25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.