Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-08-2013, 17:13   #1
michus
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-12-2011
Skąd: Września
Model: Fusion
Silnik: 2.2
Rocznik: 2020
Postów: 84
Unhappy klima wciąż śmierdzi jak to ugryść

Witam
w tym roku od poczatku upałów zmagam się z dość mocnym (nie stęchlizna) smrodkiem z klimy,
wymieniałem filtr pyłkowy 2 razy w tym roku, byłem na ozonowaniu, byłem na ultradzwiekach, wietrzyłem samochód,rozbierałem pół kokpitu dolnego i częściowo osłony nagrzewnicy, ile sie dało odessałem z nagrzewnicy karcherem puzzi, wymyte kanały wentylacyjne, wyprana tapicerka suszona wietrzona, wypsikałem 4 puszki pianki crc wrutch na parownik, jedna w kanały wentylacyjne,sprawdzony skraplacz jest drożny i czysty podszybie cale rozebrane 2 razy i jest czyste i nadal zalatuje mi dziwnym wilgotnym kurzem czy cos podobnego.Po chwili jazdy zapach wydaje sie ze znika ale np na włączonej klimie otworze okno i czuc różnice miedzy zapachem w środku i na zewnątrz, worze dzieci i boje sie o jakieś choróbsko, nie mam już pomysłu co zrobić jeszcze chyba tylko Domestosu nie stosowałem.

czy ma ktos jakis pomysł? może ma ktoś jakieś materiały pomocne jak wyciągnąć całą nagrzewnice, musze chyba mieć nagrzewnice i parownik na zewnątrz i porządnie go wymyć.Jak odłączyc węże od nagrzewnicy na ścianie grodziowej nie ma tam opasek tylko jakies zaciski czy cos takiego nie wiem jak sie je ściąga, już nie mam sil na mojego forda teraz klima przedtem zawieszenie a już dwumasa sie mocno odzywa, brak sil

Pomocyyyyy

michus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2013, 14:05   #2
Oskar_FKP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-12-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk IV,Focus CMAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 234
Domyślnie Odp: klima wciąż śmierdzi jak to ugryść

a sprawdzałeś pod dywanem pasażera ??
Tam jak sie zatka odpływ zbiera sie woda.
Oskar_FKP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2013, 22:17   #3
Peet_peet
ford::beginner
 
Avatar Peet_peet
 
Zarejestrowany: 06-10-2011
Skąd: Śląsk
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 136 KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie Odp: klima wciąż śmierdzi jak to ugryść

jedna ważna rada na przyszłość... nie wyłączać klimy.
odkąd mam samochody z klimą zawsze mam ją włączoną przez cały rok i nigdy nie miałem problemu z przykrym zapachem. natomiast wielokrotnie biorąc samochody zastępcze z serwisu niestety musiałem znosić ten smrodek... to skutek fałszywej oszczędności i założenia że w zimie klimatyzacja nie jest potrzebna, że to tylko na lato, na upały...
__________________
C-MAX 2.0 TDCi Ghia 136 KM.... jeździło się też C-MAX 1.6 TDCi 109 KM, Focus MK2 FL 1.8 TDCi 115 KM, Mondeo MK4 2.0 TDCi 163 KM... ale to historia
Peet_peet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.