Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-07-2016, 22:41   #3361
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał RECONDO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Montowałeś ten sterownik w Mk3?
Ale o czym Ty do mnie rozmawiasz?
Bo jeśli o "normalnych" sterownikach klimy, to pierwsza fotka pokazuje sterownik klimy z MK3 a 2 fotka z MK4... Jak chcesz to zamienić? Trochę większym młoteczkiem?
Natomiast jeśli mówimy o navi Denso to:
- nie było navi Denso w Mondeo MK4 (nigdy nie była stosowana);
- rzadko stosowano navi Denso w pierwszych S-maxach i Galaxy, ale navi Denso wymaga innej wiązki niż w samochodach z klimatronikiem zwykłym lub z klimą w navi NX, więc tu też nic się nie da zamienić...
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg MK3.jpg (96.5 KB, 45 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg MK4.jpg (73.5 KB, 45 wyświetleń)

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 22:44   #3362
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

no dał linkę, że NX DVD chce wstawiać, więc sterownik z czarnej skrzynki pod navi ma być wykorzystany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 22:55   #3363
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...NX DVD chce wstawiać, więc sterownik z czarnej skrzynki pod navi ma być wykorzystany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No "szczęścia zdrowia pomyślności" - jak wiemy "czarna skrzynka" klimy NXa nie jest wymienna pomiędzy przedliftem MK4 i poliftem MK4, więc już widzę jak rusza w MK3...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 22:59   #3364
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

no temu milan_gt jakoś ruszyła [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

pytanie jak to zdjełał, może wykorzystał moduł z mk3 i przypiął do patefona po CAN?
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 09:20   #3365
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no temu milan_gt jakoś ruszyła ....
Albo coś jestem mało uważnym czytelnikiem, albo tam nie ma ani słowa, że ruszyło sterowanie klimą... Jest info, że ruszyła navi i gość potrzebuje DVD z mapą...

Przy tych rozważaniach pamiętajmy, że MK3 i MK4 mają zupełnie inną architekturę elektroniki - MK3 ma tylko 1 CAN i moduły indywidualnie konfigurowane, MK4 ma 2 CANy i centralną konfigurację. Moduły muszą "odpytać" BCMi aby wiedzieć jak mają działać.
Jeśli z czegokolwiek można "przeszczepiać" do Mondeo MK3 to już raczej z Focusa MK2 (dość podobna architektura modułów, mimo 2 CANów w Focusie). Z Mondeo MK4 nie widzę możliwości sensownego zadziałania w MK3.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-07-2016 o 09:26
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 09:22   #3366
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,004
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

no nie ma ani słowa, można tylko domniemywać, że nie odpuścił sobie ogrzewania/wentylacji kosztem nawigacji? szkoda że fotek już nie ma, może upchnął ori panel sterowania gdzieś pod navi...
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2016, 10:06   #3367
RECONDO
ford::expert
 
Avatar RECONDO
 
Zarejestrowany: 02-08-2006
Skąd: Camp Eagle
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2001
Postów: 2,730
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Clima działa, napisał w jednym z postów - było takie pytanie.... Tak czy inaczej, z racji charakteru, jak mawiał Feliks Dzierżyński "wierzę ale sprawdzę" wolałbym się przekonać osobiście jak to działa.
To co pisałeś o strukturze elektronicznej instalacji MK4 to fakt oczywisty, że jest bardziej rozbudowana ale jak także sam napisałeś DENSO jesteś w stanie zamontować do Żuka. Nadal jest to teoretyczna rozmowa, mimo tego tematu na TF, ale system może zadziałać bez kilku komponentów. Gdyby te navi nie były takie drogie, chętnie bym sprawdził na swoim złomku, jeżeli ktoś ma dostęp do wielu aut jednocześnie także może... wtedy sprawa byłaby oczywista.
I jeszcze jedno.... MDO przed FL miało jeden CAN, po FL już dwie sieci.
__________________
MJJ HUMAN NATURE
NTM - NARODOWY TEST MIECIA czyli ile dodatków uda się upchać do jednego złomka!

Ostatnio edytowane przez RECONDO ; 27-07-2016 o 08:35
RECONDO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2016, 17:00   #3368
maciek20038
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-06-2011
Skąd: łódź
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 49
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

mam 2009 mk 4 wiec instalacja stereo przerobilem wszysko dziala na mono ale na auxie lewy kanal rzezi co to moze byc
maciek20038 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2016, 19:38   #3369
bambucza
ford::average
 
Avatar bambucza
 
Zarejestrowany: 27-03-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,2 TDCI 175KM
Rocznik: 2008
Postów: 200
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Witam Forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiaj w końcu zabrałem się za ściągnięcie schowka.... (Ford Mondeo Titanium S 2008r)

znalazłem tą wtyczkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieję że dzięki niej mogę od razu podłączyć moduł BT/VC/usb bez wyciągania radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy dobrze kombinuję ??? to jest to ??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://mondeoclub.ru/remont/fm4/imag...outh/blue2.jpg

jest jeszcze jedna wtyczka, która mnie zaciekawiła... jest coś na forum na temat tej wtyczki ale jest tam dżem/mydło/powidło i w zasadzie nie do końca zrozumiałem do czego ona jest (chyba do włącznika - wyłącznika poduchy pasażera ale nie jestem 100% pewny)
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
bambucza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-08-2016, 00:02   #3370
arpo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 22-10-2011
Skąd: Łódź
Model: V40 CC AWD
Silnik: T5
Rocznik: 2013
Postów: 214
Domyślnie Odp: Doinstalowanie modułu BT/VC

Tak.
Tak.
arpo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bluetooth mk4 , bt mk4 , radio



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.