Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2007, 22:39   #1
Martiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Postów: 9
Domyślnie Czemu Transit jest taki wolny.

Witam serdecznie wszystkich.
Forum znalazlem przypadkiem ale z czego sie ciesze bo moze dowiem sie pewnej sprawy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a chodzi mi o to jak w temacie czemu transit jest taki wolny,wiem ze nie wszystkie,predkosc max 90km,ostatecznie do 100 dojdzie,jest to model 97r przedluzony podwyzszony,silnik 2.5D wzmocniony bez turbo ale mimo wszystko slyszalem ze nawet te silniki osiagaja predkosci 120km,silnik jest zdrowy,nie ma z nim problemow poza tymi slabymi osiagami.
Na forum szukalem jedynie co znalazlem to to ze moze byc jakis ogranicznik na pompie,czy to faktycznie moze byc to i jak ewentualnie mozna go zdjac,pompa byla naprawiana,mysle jeszcze ze moze most jest jakis wolny,bylbym wdzieczny za jakas podpowiedz.Dzieki.Pozdr

Martiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 16:38   #2
woVWka
ford::beginner
 
Imię: Włodzimierz
Zarejestrowany: 24-12-2006
Skąd: Warszawa
Model: S-MAX
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 23
Domyślnie

Na poczatek proponuje wymienic olej i Filtry oleju, paliwa i powietrza....

Jak duzo nie pomoze to rzeczywiscie trzeba sie udac do speca od pomp bo cos jest nie teges ze nie chce leciec wiecej niz 100km/h...

Chyba ze ktos wczesniej cos kombinowal i np. masz skrzynie lub most od benzyniaka (krotszy)
__________________
Ford Transit Maxi 2.5 TDI 100PS 96'
Opel Omega V6 00'
VW Golf 1.6 LPG 92'
woVWka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 17:12   #3
Martiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Postów: 9
Domyślnie

No fakt najpierw powymieniam materialy eksploatacyjne w silniku a dopiero potem będe myslal co dalej jesli nic nie pomoze, masz racje co do skrzyni tez moze byc tego przyczyna,no ale i tak jak myslalem jeszcze w gre wchodzi pompa i most,moze bylo cos wczesniej zmieniane ale tego juz nie wiem niestety,z tym ze podjade do jakiegos dobrego mechanika ktory mial z tym stycznosc i niech zobaczy.No i jeszcze raz dzieki za podpowiedz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 21:47   #4
Adam G.
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 07-11-2006
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1996
Postów: 230
Domyślnie

Martiz mam troche inne pytanie a mianowicie możesz coś napisać o tym silniku ?? Jaką ma budowe czy masz intercooler .Może pytanie niezbyt związane z tematem ale interesuje mnie to .Pozdrawiam
Adam G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2007, 22:46   #5
Martiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-02-2007
Postów: 9
Domyślnie

Jest to silnik wzmocniony bez turbo moc 76KM,on ma ten kolektor ssacy ktory nachodzi mozna powiedziec na pokrywe zaworow,bez intercoolera,przebieg 170tys.km,ogolnie nie ma z nim problemow poza tym ze jest wolny.
Martiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2007, 15:15   #6
kosmowski
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Kościan
Model: Transit Tourneo
Silnik: 2,5 TD
Rocznik: 1996
Postów: 101
Domyślnie

Witam mam też transita z silnikiem 2.5 turbo ima też ok.80 koni ale idzie ładnie już nim jechałem 150 na autostradzie ale to było ok4,5 tyś.obrotów silnika i spalił ok.13 na 100kma przy normalnej jazdzie ok100 to jest 3tyś.obrotów pali 9 na 100 km.
__________________
krzysztof
kosmowski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 11:16   #7
jezierek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2005
Skąd: białystok
Postów: 118
Domyślnie

to chyba jakas dziwna ich wersja
moj ojciec tez ma 2.5D 98r 120 i więcej nie chce tak jakby miał jakąs blokade :fcp15
moim jumbo leciałem na razie 110km/h przy 2,5tys obrotów na 6biegu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze nie jestem ciekaw ile poleci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ale cóz kolego takie zycie z tymi samochodami. Jak kupiłem transita tez był dla mnie " rakieta " ale teraz tez jakos go muli, albo ja sie przyzwyczaiłem do niego juz :fcp18
jezierek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 14:18   #8
Gregus
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-01-2007
Skąd: Wrocław
Postów: 194
Domyślnie

Cytat:
Napisał woVWka
Chyba ze ktos wczesniej cos kombinowal i np. masz skrzynie lub most od benzyniaka (krotszy)
Nie jestem pewny, ale w innych autkach tego typu ( np.Mercedes) są montowane różne skrzynie biegów na miasto lub trasę. Być może to jest przyczyną w Twoim przypadku – masz po prostu mieszczucha.
Gregus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 21:43   #9
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gregus
masz po prostu mieszczucha.
Chyba jednak trzeba po numerze VIN (jeśli nie były zmieniane podzespoły) rozpoznać katalogowe szczegóły osiągów.
Trochę w sprawie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] było
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2007, 21:43   #10
maryś
ford::beginner
 
Avatar maryś
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 11-06-2005
Skąd: ELBLĄG
Model: C max
Silnik: 1.6 16v 115km
Rocznik: 2006
Postów: 48
Domyślnie

Witam. W transicie jest pięć rodzaji mostów i to one mają różne przełożenia. a skszynie sa takie same. pozdrawiam
__________________
transitmania.co.uk
maryś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.