Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2012, 18:14   #11
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

szmatka plus srodek do czyszczenia nagaru, rownie dobrze moze byc cos na bazie alkoholu

lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2012, 20:41   #12
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Zobaczę może w ten weekend uda mi się to rurę wyjąć i ją przeczyścić. I na drugi dzień z rana test, zobaczymy co foka na to. Ale cudów się nie spodziewam.

Jeżeli ktoś ma jakieś inne sugestie co może być tego przyczyną to proszę o pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Homie ; 13-10-2012 o 17:02
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2012, 22:16   #13
Maxxx9999
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Model: Ford Focus Mk2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 13
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Cześć!

Masz napisane że wymieniłeś wszystkie filtry.
Filtr paliwa też?
Maxxx9999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 16:28   #14
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Tak, filtr paliwa też został wymieniony. Moja foka już chyba zupełnie głupieje. Mam wrażenie że powodem takiego odpalania jest coś z elektroniką. Sytuacja ma się tak. 6 rano, temp ok 5-6 stponi, silnik zimny, odpalam, i żyleta ! obroty równiutko, bez żadnego zająknięcia. Mówie, no to chyba była ta rura (wyczyszczona). Godzina 14, 13-14 stopni, silnik zimny, odpalam, i co? czkawka, czkawka i jeszcze raz czkawka.... mówię, przypadek zobaczymy na drugi dzień. I dziś.. DZIŚ TO SAMO! Rano przy niskich temp odpala równiutko, popołudniu gdy cieplej, już ma czkawkę... ja już głupieje... Może jakiś czujnik temperatury padł?? "Gdzieś coś źle czemuś podaje i to coś głupieje?" że tak się prostacko wyrażę....
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 17:33   #15
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

przyznam ze mam to samo, popoludniu mi czasami lapie czkawke po odpaleniu, jak wracam z pracy. Jak znajdziesz rozwiazanie to daj znac.

Ja sie ciesze ze rano nie dymi ani nie łapie czkawki.

Moze to kwestia aktualizacji softu komputera.. U mnei jest dostepna nowsza ale nie byli mi w stanie powiedziec co ona zmienia.

Jakiej firmy masz filtr powietrza?

Ostatnio edytowane przez lukaszs ; 16-10-2012 o 17:53
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 19:59   #16
marekgt
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-11-2008
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Panowie, od jak dawna zmagacie się z tym problemem bo ja mam dokładnie te same objawy od ostatniego tankowania i nie mogę oprzeć się wrażeniu ze jest to właśnie związane z jakością zatankowanego paliwa.
marekgt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 20:14   #17
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Ja się z tym zmagam już od dosyć dłuższego czasu.. bardzo dziwna sprawa, że raz odpala równo a raz się dusi i nie wiedzieć czemu. Co do softu to ja miałem wgraną aktualizacje i nic nie pomogło.. Jakość paliwa, hmm skoro byłaby to kiepska jakość paliwa, moim zdaniem dławił by się za każdym razem gdy go odpalamy a nie "jak mu się zachce.." Filtr powietrza mam firmy bosch, albo mann już nie pamiętam, ale to chyba nie ma większego znaczenia..

Jeżeli jest ktokolwiek na tym forum kto spotkał się z podobnym problemem i w jakiś sposób udało mu się rozwiązać ten problem proszę dać znać...
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2012, 22:01   #18
lukaszs
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: Fiesta
Silnik: Tdci
Rocznik: 2011
Postów: 293
Domyślnie Re: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Ok, ja mam filtr filtrona.

Jeszcze pytanie jaki przebieg? U mnei zbliza sie 250000

I czy wymienilas rozrzad? Jak u Ciebie ze stanem dwumasu? Rzuca ci buda przy gaszeniu ?

Ostatnio edytowane przez lukaszs ; 16-10-2012 o 22:03
lukaszs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2012, 20:22   #19
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Przebieg 150 000. Raczej w 99% realny. Nie, nie wymieniałem rozrządu, mechanik stwierdził że jest w dobrym stanie i na razie nie ma sensu, z resztą ten pasek jest tak krótki że spokojnie powinien te 200 000 przejechać, owszem lepiej wymienić wcześniej, mam zamiar przy ok 160-170. Dwumasa ma się chyba dobrze bo żadnego rzucania foką nie zanotowałem.
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 18:09   #20
Homie
ford::average
 
Avatar Homie
 
Zarejestrowany: 25-07-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 121
Domyślnie Odp: Szarpanie, dławienie się silnika po odpaleniu, (tylko zimny silnik)

Może trochę odświeżę temat, bo może komuś się udało uporać bo u mnie bez zmian, rano jest dobrze, popołudniu kicha...

A przy okazji mam pytanie trochę z innej beczki (zadam tu żeby nie zakładać zbędnie tematu), owszem były o tym posty ale nie było jednoznacznej odpowiedzi.

Mam zamiar uszczelnić sobie szpilki przy wtryskach, bo mam wyciek oleju przy dwóch wtryskach i na 90% to szpilki. I teraz pytanie, czy wykręcając szpilki, muszę też wymienić tą podkładkę miedzianą od wtrysków? Bo odkręcając szpilke tak jak by "uwalniamy" wtryskiwacz. Zatem ta wymiana jest konieczna tej podkładki czy można powtórnie dokręcić na starej podkładce?
Homie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.