Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2014, 12:38   #31
arias
ford::beginner
 
Avatar arias
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

Przewody i uszczelka raczej ok. Przy wysokim poziomie płynu ciśnienie w zbiorniczku jest, czyli szczelne mniej więcej. Na wszelki wypadek założę nowe opaski na wszystkie węże przy zbiorniczku.

Dziękuję za odpowiedzi.

Wiem, że już Was zanudzam. Ale może to was naprowadzi.. W tej chwili w zbiorniczku panuje dość duże ciśnienie. Przejechałem z pracy góra 3km przez miasto i sprawdziłem poziom płynu. Między MIN a MAX, a przecież było nieźle ponad maks. Przez korek słychać uchodzące ciśnienie. Po odkręceniu korka uciekło dużo powietrza, a razem z nim podniósł się poziom płynu, mniej więcej do tego stanu jaki był po dolewce, czyli ponad max. Ogrzewane nadal obecne. Jak był mniejszy poziom płynu to ciśnienia u zbiorniczku nie było wcale. Pytanie, czemu takie duże ciśnienie oraz czemu podnosi się stan po odkręceniu korka? Dodam, że poza tym wciąż nie ma innych objawów walniętej UPG czy też głowicy..


Ostatnio edytowane przez arias ; 24-11-2014 o 21:09
arias jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 07:41   #32
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

1-sprawdziles przewody odpowietrzajace silnik i chlodnice-czy sa drozne?
ten przewod co jest w nim zwezka od silnika do zbiorniczka-musi koniecznie byc drozny-ale ze zwezka.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 11:10   #33
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

a korek ? on tez spelnia wazna role, regulujac cisnenie. Masz stary czy wymieniales , bo juz nie pamietam ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2014, 16:52   #34
arias
ford::beginner
 
Avatar arias
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

Przewód ze zwężką jest drożny, widać jak płyn dociera do zbiorniczka przez niego. Jaką rolę ma ta zwężka?

Korek Był zmieniony ze zbiorniczkiem, ale po tygodniu (od wymiany) poziom płynu zrobił się niższy, ciśnienie w zbiorniczku zniknęło tak samo jak ogrzewanie. Na próbę założyłem przewiercony korek, nic to nie dało. Spowrotem więc założyłem korek który dostałem ze zbiorniczkiem, zalałem płynu na fuuull. Ogrzewanie wróciło razem z ciśnieniem w zbiorniczku, ale jest moim zdaniem za wysokie. I tak jak napisałem, po 3km po mieście na wyłączonym silniku odkręciłem korek, co poskutkowało podniesieniem się poziomu płynu chłodniczego.

Na dzień dzisiejszy ogrzewanie wciąż działa dobrze, samochód jak jeździł tak jeździ.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez arias ; 25-11-2014 o 18:07
arias jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 14:31   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

a jak silnik jest zimny-bo diesel sie dlugo nagrzewa to tez robi sie wysokie cisnienie?
obawiam sie ze to moze miec jednak zwiazek z uszczelka glowicy lub glowica lub czyms w tym stylu.
mozesz sprobowac pokusic sie na test spalin w ukladzie chlodzenia-sa takie chemiczne odczynniki do kontroli uszczelki glowicy.

ten wezyk z wezka sluzy do odpowietrzania silnika-zwezka jest na tyle mala aby szybko przepuszczala powietrze ale nie szybko przepuszczala plyn-bo jak bedzie za szybko przepuszczala plyn to silnik bedzie sie slabiej chlodzil.

Inna sprawa to czy masz wlasciwy termostat? Niestety ale przy twoim silniku to potrzeba bedzie wszystko chyba posprawdzac bo z opisu niestety w twoim przypadku niemozna nic konkretnego wywnioskowac.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 26-11-2014 o 14:35
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 15:48   #36
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

moze tez byc mikropekniecie w tulei lub glowicy i cisnienie wytwarza, uszczelka moze byc dobra.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 20:44   #37
arias
ford::beginner
 
Avatar arias
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

Wtedy jak ktoś mi zrobi test na obecność spalin w układzie chłodzenia powinno wyjść? Tylko w mojej okolicy może być problem z takim testem.. Tylko dziwi mnie dalej, że ogrzewanie polepsza się na postoju na wyższych obrotach. Logicznie rzecz biorąc, wówczas przedmuch miałby większą siłę, ogrzewanie powinno być wtedy chyba słabsze.. ?
arias jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 20:49   #38
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

na obrotach wiekszy przedmuch , wieksze cisnienie , mocniej przepycha plyn do nagrzewnicy. Ale to tylko taka hipoteza niczym nie podparta.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 21:24   #39
arias
ford::beginner
 
Avatar arias
 
Zarejestrowany: 01-07-2012
Model: Focus
Silnik: TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 24
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

Możemy już chyba tylko gdybać. Pozostaje zrobić ten test i sprawdzać.

Swoją drogą miałem Audi z walniętą upg. Wszystkie objawy były na miejscu, od syfu pod korkami i na bagnecie po słabe ogrzewanie. Ale tam obroty niczego nie zmieniały. Moc też spadła.

Ostatnio edytowane przez arias ; 26-11-2014 o 21:38
arias jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2014, 22:53   #40
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: TDDI się przegrzewa

zalezy w ktorym miejscu walnie, nie zawsze musi byc maslo. No tescik mozesz zrobic, jak nic nie wyjdzie to bedziesz pewny ze bebechy motoru zdorwe. Swoja droga to tddi na mrozy sa zimne, jak jest -20 to u mnie trzeba ze 30 km przejechac aby wskazowka byla w pionie. Teraz tez nie lepiej, nawiew na 2 i po 10 km temp jakies 70* Sprawe troche zalatwia zasloniecie atrapy w zderzaku.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.