Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-01-2012, 21:05   #131
aurelio
ford::beginner
 
Imię: Aureliusz
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: MONDEO Ghia
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Aktualizacja przebiegła pomyślnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety pojawił się mały problem... Radio prosi o kod którego niestety nie posiadam, nigdzie nie jest wklejony w instrukcji radia... Myślałem, że system sam rozpozna, niestety myliłem się...
Ma może ktoś pomysł jak to teraz odblokować nie wydając majątku w ASO?

Pozdrawiam

aurelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2012, 23:26   #132
komarkutno
ford::advanced
 
Avatar komarkutno
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 10-02-2011
Skąd: Kutno
Model: Fusion Titanium, bliss, lane assist. FDL, TSR, Sync3
Silnik: 2.0 EB 240 km
Rocznik: 2013
Postów: 252
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cytat:
Napisał madomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Normalnie nie wierze ze nikt na forum nie jest w stanie mi pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co tam koledzy nikt nie wie co i jak ???
Będzie pasowac ale musisz dokupic do nawigacji antenę gps na wtyczkę FAKRA i skoro masz radio DAB to wtyczkę do anteny radiowej masz FAKRA żeby podłączyć normalną antenę fm do navi
będziesz prawdopodobnie musiał dokupić przejściówkę do anteny FAKRA-ISO bo FX nie ma gniazda FAKRA do anteny radiowej, a czarną wtyczkę od anteny DAB zostawiasz luzem bo navi nie ma DAB
komarkutno jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 06:58   #133
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cytat:
Napisał aurelio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualizacja przebiegła pomyślnie
Niestety pojawił się mały problem... Radio prosi o kod którego niestety nie posiadam, nigdzie nie jest wklejony w instrukcji radia... Myślałem, że system sam rozpozna, niestety myliłem się...
Ma może ktoś pomysł jak to teraz odblokować nie wydając majątku w ASO?
U mnie razem z instrukcją do autka była dołączona karta z kodem do radia. Karta wielkości kredytowej schowana w etui od instrukcji. Co do innego sposobu złamania kodu nie pomogę.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2012, 21:12   #134
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Talking Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cytat:
Napisał komarkutno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie pasowac ale musisz dokupic do nawigacji antenę gps na wtyczkę FAKRA i skoro masz radio DAB to wtyczkę do anteny radiowej masz FAKRA żeby podłączyć normalną antenę fm do navi
będziesz prawdopodobnie musiał dokupić przejściówkę do anteny FAKRA-ISO bo FX nie ma gniazda FAKRA do anteny radiowej, a czarną wtyczkę od anteny DAB zostawiasz luzem bo navi nie ma DAB
,


Super dzieki podlaczylem i hula az milo, sterowanie w kierownicy , voice control, bluetooth wszystko na 5+, dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 14:58   #135
aurelio
ford::beginner
 
Imię: Aureliusz
Zarejestrowany: 08-02-2009
Skąd: Szczecin
Model: MONDEO Ghia
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 12
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Udało się zdobyć kod do radia na podstawie WIN pojazdu!

Przez jakoś czas pracowałem w firmie zajmującej się składaniem komputerów (nie firma Pana "Kazia" w garażu. Tylko poważna firma 1000 komputerów dziennie.) i każda część miała swój unikatowy numer nadany przez producenta tzw sn. W trakcie produkcji komputera numery te były sczytywane i przyporządkowywane do danej jednostki, a całość umieszczana w bazie danych. Później w przypadku naprawy serwisowej można było określić na podstawie dowolnej części z danego zestawu, kiedy był składany i jakie numery sn miały poszczególne komponenty.
Jadąc do polskiego serwisu Forda byłem przekonany, że wystarczy nr win do ustalenia nr radia i kodu do niego. Jakież było moje zdziwienie kiedy pracownik serwisu oświadczył mi, że muszą zdemontować cały kokpit w celu dostania się do radia i odczytania nr seryjnego - koszt tej przyjemności to 200 zł i ok godziny w warsztacie. Na całe szczęście nie miałem czasu zrobić tego na miejscu.
Wróciłem do domu i napisałem do niemieckiego serwisu Forda gdzie kupiłem samochód (używany), czy może mają gdzieś zapisany pin do radia. Po godzinie otrzymałem informacje, że niestety nie, ale po nr win pojazdu go zdobędą. Następnego dnia otrzymałem maila z kodem do mojego radia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez wyciągania, bez dodatkowych kosztów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tu moje pytanie, czy w serwisach forda nie wiedzą, że do każda część jest przyporządkowywana do danego pojazdu i umieszczana w bazie i wystarczy wysłać tylko zapytanie do fabryki, czy po prostu chcą na każdym kroku zedrzeć z nas ile się tylko da?
aurelio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 15:38   #136
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

[Q

Dokladnie tak jest, u mnie w anglii w serwisie forda dzialaja dokladnie tak samo, nie wiedz albo nie chca wiedziec jak pomoc ( chyba raczej to drugie) i kroja nas na kasie ile sie da. Zamontowalem ta nawigacje ( jak ponizej ) i podjechalem kupic antene zawolali 95 funtow z ebaya dokladnie taka jaka potrzebuje 16 funtow, oni po prostu bazuja na ludzkiej niewiedzy i tyle, banda zlodziei i juz !!

Ostatnio edytowane przez Marek ; 21-04-2012 o 08:43 Powód: Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 18:57   #137
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Cytat:
Napisał madomat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokladnie tak jest, u mnie w anglii w serwisie forda dzialaja dokladnie tak samo, nie wiedz albo nie chca wiedziec jak pomoc ( chyba raczej to drugie) i kroja nas na kasie ile sie da. Zamontowalem ta nawigacje ( jak ponizej ) i podjechalem kupic antene zawolali 95 funtow z ebaya dokladnie taka jaka potrzebuje 16 funtow, oni po prostu bazuja na ludzkiej niewiedzy i tyle, banda zlodziei i juz !!

Witam raz jeszcze, szukam ta antene i mam maly problem, z ta antena to nie jest taka prosta sprawa ( tak mysle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) czy w opisie powinno byc antena gps/tmc czy po prostu gsm i to zalatwi nawigacje i informacje o korkach na trasie ( TMC ) , moze ktos podsunie mi jakis pomysl bo jakos nie mam ochoty wydawac blisko 100 funtow w fordzie tylko za antene Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. moze jakis namiar na konkretny sklep lub sprzedawce internetowego z gory dzieki.

CO MYSLICIE O TYM :

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez madomat ; 12-01-2012 o 19:00
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2012, 23:37   #138
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Antena z podanego linku jest O.K. do FXa. Nie ma odrębnej anteny do TMC - TMC jest serwisem rozgłośni UKF, więc odbierany jest z normalnej anteny radiowej. Co do anteny GPS z Twojego linku - przeczytaj moje uwagi o instalacji anten GPS na poprzedniej stronie w tym samym wątku. Jeszcze uwaga o cenie anteny - taką jak z Twojego linku antenę GPS ze złączem FAKRA można w Polsce kupić za 50-60zł. Powodzenia!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-01-2012 o 23:42
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 14:03   #139
madomat
ford::average
 
Avatar madomat
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: Liverpool UK
Model: Galaxy Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 163bhp
Rocznik: 2014
Postów: 96
Smile

Dzieki za informacje, tutaj znowu pojawia sie watek z salonem forda, chcieli mnie orznac na blisko 100 funtow mowiac ze do tmc musi byc specjalna combo antena a tu ot tak po prostu niecale 20 funtow i juz, czekam teraz na dostawe bo antena idzie z chin wiec okolo 2 tygodni ale warto poczekac 80 funtow w kieszeni podzialam i dam znac jak wszystko podlacze jeszcze raz dzieki za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Witam ponownie mam pytanie czy ma sens zmiana softu od tak po prostu tak tylko w celu uaktualnienia ?? Czy pojawiaja sie jakies nowe dodatkowe opcje w menu czy tez jesli wszystko jest ok to zostawic no i jak moge sprawdzic wersje posiadanego aktualnie softu ??

Ostatnio edytowane przez Marek ; 21-04-2012 o 08:43 Powód: Regulamin pkt.21+ Na forum nie cytujemy całych poprzedzających postów
madomat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2012, 22:24   #140
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Blaupunkt Travel Pilot FX

Tak jak pisałem na priva - sprawdzona info mówi, że nowsza wersja softu do FXa nie ma problemu z wyświetlaniem kodu parowania (PINu) przy łączeniu telefonu z BT/VC - starsza wersja potrafiła tylko 'mignąć' tym kodem nie dając szansy na jego poprawne wpisanie do telefonu. A poza tym to każdy ocenia czy 'lepsze wrogiem dobrego' czy też nie...
Pozdrawiam!
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , ford , mp3 , nawigacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.