Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2014, 17:09   #1121
JARSAD
ford::amateur
 
Imię: JAREK
Zarejestrowany: 19-12-2012
Skąd: OPATÓW
Model: SHARAN
Silnik: 1,9 AUY
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam

Na wstępie chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami. Dziś pierwszy raz robiłem logi Vagiem 3.11-2 i chciałbym prosić o ich analizę.


Dynamiczne:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam

JARSAD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2014, 16:31   #1122
crislee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Sharan
Silnik: 2.8
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam. Mam problem z połączeniem się ze sterownikiem silnika, skrzyni itd. Vag Com wywala brak komunikacji, Polski Vag 4.5 próbuje się łączyć i wskaźniki zaczynają wariować: kontrolki abs, epc, esp, poduszki, wskaźnik paliwa, blokada dźwigni zmiany biegów. Napięcie 12V jest na pinie 16 i masa też na 4 i 5. Co jest grane? Kable mam dwa, także wykluczam uszkodzenie.Pozdrawiam

Dodam jeszcze że w warsztacie mechanik nie miał problemu z połączeniem.

Ostatnio edytowane przez crislee ; 26-08-2014 o 16:34
crislee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2014, 23:34   #1123
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Masz silnik 2,8 benzyna i czasami jest problem z VAGiem, twój mechanik musiał sie z nim komunikować innym softem.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 21:30   #1124
gladiator_86
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Niemcy
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam kolegów
Niedawno zakupiłem galaktyke z 2005 roku TDI bodajże silnik AUY z tego co wyczytałem. Czy podepne się do niego takim kabelkiem?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Będzie działać poprawnie?
gladiator_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 22:12   #1125
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Twoje auto obsłuży taki prosty tani fejs;
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2014, 22:44   #1126
gladiator_86
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Niemcy
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Dzięki Stefano za odpowiedź. Pytam bo zakupiłem już prędzej ten ELM 327 ale nie mogłem nic nim zczytać z samochodu zapewne wina sterowników... nic będę walczyć dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit. Niestety nie mogę zainstalować sterowników "ftdi". Jeśli daje PPM na plik .INI i daje instaluj to wyskakuje że plik nie jest plikiem dla takiej operacji czy coś w tym stylu. Jeśli zaraz wskażę ścieżkę dostępu do felderu ze sterownikami ftdi to nawet ich nie chce zainstalować. Instalowałem sterowniki CH341SER te się instalują i wykrywa interfejs jednak PolskiVag nie widzi interfejsu nawet po zmianie portu COM na właściwy. Jest jakiś inny sposób na zainstalowanie tych sterowników? A może robię coś źle?
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez gladiator_86 ; 29-08-2014 o 22:50
gladiator_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2014, 15:24   #1127
crislee
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2013
Model: Sharan
Silnik: 2.8
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Dzięki Stefano. Poszło programem DeltaScan, chociaż do końca też nie chodzi za dobrze ale przynajmniej pokasowałem błedy. Dalej walczę z VagCom - wykrywa interfejs, komunikacja jest, wybieram sterownik do połączenia, otwiera się okno połączenia i stoi. Będę walczył dalej, może z kablami mam coś nie tak w aucie.
crislee jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 17:38   #1128
gladiator_86
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Niemcy
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

crislee- poradziłeś sobie? U mnie to samo i nie daje już rady nie mam pojęcia jak to przeskoczyć. Może moje auto nie da się zdiagnozować VagCom -em czy PolskiVag?
gladiator_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2014, 20:31   #1129
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Cytat:
Napisał gladiator_86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki Stefano za odpowiedź. Pytam bo zakupiłem już prędzej ten ELM 327 ale nie mogłem nic nim zczytać z samochodu zapewne wina sterowników... nic będę walczyć dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit. Niestety nie mogę zainstalować sterowników "ftdi". Jeśli daje PPM na plik .INI i daje instaluj to wyskakuje że plik nie jest plikiem dla takiej operacji czy coś w tym stylu. Jeśli zaraz wskażę ścieżkę dostępu do felderu ze sterownikami ftdi to nawet ich nie chce zainstalować. Instalowałem sterowniki CH341SER te się instalują i wykrywa interfejs jednak PolskiVag nie widzi interfejsu nawet po zmianie portu COM na właściwy. Jest jakiś inny sposób na zainstalowanie tych sterowników? A może robię coś źle?
Pozdrawiam
Tam gdzie kupiłeś kabelek, powinieneś dostać sterowniki do niego i instrukcję jak zaistalować interfejs do kompa. Jest to bardzo proste. Nie wiem czy mógłbym wkleić tutaj instrukcję np. od Viakena z Krakowa. Muszę ich zapytać, bo to pomogłoby wszyskim co mają takie kłopoty i stawiają pierwsze kroki z VAGiem.
Jaki masz win w lapku?
Jaki masz kabelek?
Napisz na PW do mnie i podaj tam swoją pocztę to ci wyslę potrzebne sterowniki i instrujcję.
Pozdrawiam.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-09-2014, 12:15   #1130
TripleH
ford::beginner
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 31-07-2014
Skąd: Augustów
Model: Galaxy
Silnik: 2.3 146km
Rocznik: 2001
Postów: 14
Domyślnie Odp: Diagnostyka VAG

Witam. Na wstępie chciałbym się przywitać, jako nowy uczestnik forum. Od jakiegoś miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Forda Galaxy 2.3 z 2001 roku. Staram się sam go naprawiać i doprowadzić do jak najlepszego stanu. Mój problem polega na nierównej pracy silnika. Szczególnie na zimnym silniku podczas przyspieszania wyczuwalne jest lekkie szarpanie. Na rozgrzanym też występuje ale mniej. Posiadam dwa interfejsy od Viakena. Jeden do VAG, drugi na ELM. Wykonałem odczyt danych w czasie rzeczywistym programem ForScan. Wklejam zrzuty ekranu:
Tabelka na obrazku 1 jest na wolnych obrotach, a na obrazku 2 przy 3000 obr.
Czytając forum natrafiłem na wskazówki odnośnie sprawdzenia przepływomierza i sond lambda, ale nie wiem, czy potrafię sam zinterpretować wyniki tych odczytów. Dodam, że na zimnym silniku druga sonda stała ciągle na 0. Natomiast kiedy silnik się rozgrzał, to słychać było cyknięcie przekaźnika i druga sonda skoczyła na ok 0.70v i praktycznie ciągle wskazywała takie wartości. Proszę Was o pomoc w interpretacji tych danych, ew. o uwagi co jeszcze mam podać, czy sprawdzić.
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie.jpg (19.7 KB, 30 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie1.jpg (15.3 KB, 33 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Przechwytywanie2.jpg (15.5 KB, 29 wyświetleń)
TripleH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka , elektryka , interfejs diagnostyczny , kod


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.