Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-02-2017, 09:41   #221
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał hainer Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Podłącze się do tematu.
Szukam warsztatu na Śląsku gdzie mi wymienią olej w skrzyni automatycznej metodą dynamiczną. Czytałem, że tylko ta metoda pozwala na 100% wymianę oleju i dodatkowo skrzynia jest czyszczona przed wlaniem nowego oleju.
Może ktoś polecić jakąś sprawdzoną firmę.
W PS nie robi się dynamicznej wymiany, chyba, że chce się mieć remont skrzyni. A wymieniać tylko w warsztatach, które mają autoryzację Forda.

Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 09:45   #222
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał Simon_BA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W PS nie robi się dynamicznej wymiany, chyba, że chce się mieć remont skrzyni
Też tak zawsze sądziłem ale kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uświadomił na forum że nie do końca. Potrzebne jest do tego odpowiednie oprzyrządowanie które na śląsku posiada warsztat fordsławawek.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 09:49   #223
mszh725
ford::average
 
Avatar mszh725
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-06-2015
Skąd: Warszawa-Radość
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Robiliśmy z kumplem wg filmu i jest ok

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Potem możesz zrobić adaptację sprzęgieł, ale jak nic się nie dzieje ze skrzynią tzn nie pracuje inaczej niż wcześniej to nie ma takiej potrzeby.

Ja zrobiłem i wszystko działa.

Nie wolno robić wymiany dynamicznej w PS chyba,że masz wolną kasę na nową skrzynie.
__________________
Było mk3 jest mk4
mszh725 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 09:59   #224
Simon_BA
ford::beginner
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 13-11-2016
Model: Mondeo4
Silnik: 2.0 tdci PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak zawsze sądziłem ale kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] uświadomił na forum że nie do końca. Potrzebne jest do tego odpowiednie oprzyrządowanie które na śląsku posiada warsztat fordsławawek.
Widziałem ten wynalazek. Kolega @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] umieścił na forum nawet zdjęcia. Mimo wszystko byłbym ostrożny.
Simon_BA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 11:08   #225
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Cytat:
Napisał mszh725 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Nie wolno robić wymiany dynamicznej w PS chyba,że masz wolną kasę na nową skrzynie.
Klasycznej dynamicznej wymiany oleju nie wolno.
Natomiast opracowany specjalnie dla PS i DSG nowy system dynamicznej wymiany realizowany jest w ten sposób, że układ olejowy skrzyni pracuje jak gdyby "nic się nie działo". Przyrząd wkręcony w miejsce filtra oleju skrzyni powoduje, że proces takiej wymiany jest zupełnie transparentny dla skrzyni - utrzymuje ona normalne poziomy oleju w obu zbiornikach bo ilość oleju w układzie skrzyni cały czas jest taka sama.
Natomiast wypłukanie całego układu olejowego może mieć istotne znaczenie dla poprawy pracy mechatroniki i zespołu sprzęgieł.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2017, 12:55   #226
Strusioo
ford::amateur
 
Imię: B.
Zarejestrowany: 08-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MK V
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Witam

Podłączę się pod temat. Posiadam MK4 z końcówki 2011r ze skrzynią PS (przebieg 155kkm)
Samochód sprowadziłem bezpośrednio z DE, ale nie o tym: ze skrzynią absolutnie nic się nie dzieje, biegi przełącza naprawdę dobrze, żadnych błędów nie sygnalizuje, jednak mam podejrzenia co do wymian oleju i filtrów w DE i w związku z tym prośba o sprawdzone zakłady w tym typie skrzyń z Łodzi, Wa-wy, ewentualnie Poznania.

Z góry dzięki!
Strusioo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 21:39   #227
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Tak patrzę ile ludzie płacą za wymianę w ASO ( łącznie ze mną ) czyli ok 1000 zł +- i przeliczyłem sobie koszt wymiany z własnymi częściami.

Filtr - 84.50 zł
Olej - 6 x 82.50
Wychodzi 580 zł + wymiana. Jest szansa zamknąć się w 800 zł.
Czy coś jeszcze potrzeba do wymiany poza rezerwacją terminu ? Każde ASO zrobi wymianę na moich częściach? I czy 6 litrów wystarczy czy w razie W trzeba mieć te 7 litrów ?

2 lata temu płaciłem w ASO 160 zł za filtr i 550 za olej to już na wstępie 130 zł zaoszczędzone
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 21:44   #228
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Ja bym się nie bawił w takim razie w zamawianie poza aso. Zbyt mała różnica, a później się w razie czego zacznie, że może filtr był nie taki albo olej. Lepiej targować się z aso. Mi się udało zdobyć cenę zbliżoną do Twojej na Twoich częściach.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2017, 21:48   #229
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

Pisałem o oryginalnych częściach z ford.sklep .pl .
W sumie poniekąd masz racje , że niby tylko 130 zł , dla innych aż.
Podejrzewam , że też inaczej patrzą na kogoś ze swoimi częściami , jak na pazerę , żeby nie chciało się to przełożyć na olanie klienta ....
Będę dzwonił jutro i się umawiał / targował. Lublin cały dzień nie odbierał , kolega SRS nie odpisał od 2 dni więc zostaje mi kontakt z Rzeszowem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2017, 16:04   #230
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 09-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Wymiana oleju w Powershift i gdzie ?

W jednym ASO powiedzieli , że trzeba zapłacić za 7.5 litra , w drugim , że 6 litrów. Ci drudzy mówili , że dlatego 7.5 powiedzieli mi gdzie indziej , bo tam robią dynamiczną wymianę. Różnica w cenach to 400 zł
W tym tańszym powiedzieli , że olej w PS wymienia się tak jak w silniku wiec spuszcza się stary i wlewa nowy. To wszystko. Gdy zapytałem o sprawdzanie poziomu po wymianie itp to coś tam coś tam w którymś kościele panu grało
Ogólnie nie wiem jak to nazwać , ale przykre jest , że po tylu latach doświadczeń z PS serwisy są aż tak rozbieżne w cenach , praktykach i wiadomościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , s-max , skrzynia biegów , wymiana oleju


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.