Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2016, 15:40   #111
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

W Stanach to chytre firmy ubezpieczeniowe, które nie chcą wypłacać horrendalnych odszkodowań wymuszają na producentach i rządzących zmianę przepisów. Teraz zdecydowana większość hamerykańskich fotelików montowana jest tyłem.

Głównym problemem podczas czołowego dla dziecka siedzącego przodem jest masa jego głowy. W stosunku do masy ciała wygląda to tak:
9 miesięcy 24%
3 lata 18%
6 lat 16%
10 lat 11%
dorosły 6%
Niewykształcony jeszcze kręgosłup nie jest w stanie utrzymać takiego ciężaru, który podczas dzwony próbuje go rozerwać. No i robi się kuku.

Sami oceńcie:


U mnie oboje (1,5 i 3,5) jeżdżą w RWFach. No ale do Corsy to wsadzić ich się nie da, może jeden. No a dzwon przy 190kph czy Focusem czy czołgiem to bez znaczenia. Fatality i tyle ale kto wjeżdża w czołowo w mur na autostradzie.

__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 15:53   #112
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Wystarczy poptrzeć na allegro co kupują ludzie. Mówi sięo bezpieczeństwie , o fotelikach za 800 -900 zł a tymczasem pierwsza strona z allegro
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko kilka fotelików 250-350 zł. Cała reszta to najtańsze jakie mogą być. Ile? Kilka, kilkanaście tysięcy. W każdym mieście na każdej ulicy jeździ tysiące najtańszych fotelików.
Czy ludzie nie dbają o bezpieczeństwo? Nie , otóż główną rolę gra tutaj kasa kasa kasa .
A może zamiast 500+ powinni dopłacać do dobrych fotelików? Gdybanie
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 16:23   #113
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

kasa kasa kasa to raz
ale przede wszystkim
wiedza wiedza wiedza

Zdecydowana większość moich znajomych ma dzieci w wieku fotelikowym. Większość bardzo dobrze sytuowana, bardzo bardzo dobrze. Mają wypaśne foteliki za grubą kasę bo zdobywają po 5 czy tam 10 gwiazdek w niemieckich testach. Dobrze, że nie żałowali na fotel ale słabo bo wożą w nich dzieci zapięte tak, że przy byle dzwonie dziecko może wywinąć się z tych pasów i po nim. A nawet jak się nie wywinie to są tak luźno, że zanim dziecko doleci do pasów to osiągnie 3 prędkość warpową i przywali w nie z taką mocą, że w środku zrobi się z niego galareta. Nie wiedzą, nie kojarzą, nie myślą, że foteliki dziecięce nie mają napinaczy, które reagują naciągnięciem pasów szybciej niż ciało oderwie się od fotela. W foteliku czy przodem czy tyłem dziecko ma być wręcz zakute pasami. I to by było na tyle.

Czy RWF lepsze? Bez wątpienia. Czy droższe? Ze 2x. Czy to powód dla którego prawie nikt ich nie kupuje? Raczej nie. Ile osób wie, że dziecko może jeździć tyłem po przesiadce z zerówki (nosidełka)? Za mało. A ile wie, że są foteliki RWF do 25kg i 125cm? Jeszcze mniej.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała

Ostatnio edytowane przez latar ; 03-03-2016 o 16:26
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 16:26   #114
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał latar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ile osób wie, że dziecko może jeździć tyłem po przesiadce z zerówki (nosidełka)? Za mało. A ile wie, że są foteliki RWF do 25kg i 125cm? Jeszcze mniej.
To prawda bo sam nie wiedziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 16:35   #115
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Na bezpieczeństwie i wygodzie dzieci nie ma co oszczędzać. U mnie bardzo sprawdza się Recaro Young i to w hurtowej ilości 4 sztuk ;-)
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2016, 20:22   #116
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,338
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Witam

Jeśli ktoś NA PRAWDĘ nie oszczędza na bezpieczeństwie dzieci, to NIE jeździ samochodem osobowym tylko dużą, prawdziwą terenówką

Był wypadek: osobówka - terenówka, i
- w osobówce trup
- w terenówce - praktycznie - nie zauważalne uszkodzenia

Kupowanie wypasionego fotelika, do samochodu osobowego, to jak kupowanie złotych felg do PF126p - nic nie daje

pozdrawiam
pankrakus
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 15:35   #117
fanatyk81
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2009
Model: focus kombi
Silnik: ST hybrid 313KM/486Nm
Rocznik: 2013
Postów: 183
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Myślenie przedszkolaka.
fanatyk81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 16:44   #118
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Ja swojemu juniorowi kupiłem Be-Safe Izi Combi X3 (teraz jest już X4). Rewelacyjny fotelik, którym jeszcze jeździł tyłem do ponad 3 roku życia. Potem odwrócenie na jazdę przodem, no a teraz już coś większego.
Wykonanie Be-Safe'a zdecydowanie fajniejsze niż osławionego Romera.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2016, 17:42   #119
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Mój starszy ma 14kg ale goni go siostra. Kupiłem mu teraz Axkid Duofix z opcją tyłem do 25kg. Młodsza przejmuje BeSafe IZI Combi X3. Oba najwyższej jakości i godne polecenia.
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2017, 12:43   #120
paulineczka800
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Jaki macie fotelik do mondka mk3 z 2000 r ? . Naszie rozgladam sie nad tymi co pasuja do mojej fury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.